Hakkımızda

Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, 2013 yılındaki kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiği 450’den fazla etkinlikle Türkiye’nin önemli klasik müzik mekanları arasında yerini almıştır.

Mozarthaus, klasik müzik tarihinde köklü bir geçmişi olan “salon konseri” konseptini, 6 yıldır profesyonel çizgisinden ödün vermeden Ankara’lı klasik müzikseverler ile buluşturarak, Türkiye’de alanında öncülük etmeye devam ediyor.

İlhamını sanattan alan ve sanatla yaşatılan seçkin ve samimi bir mekanda, sahne ile aranızdaki mesafenin kaybolduğu, müziği en yalın haliyle deneyimleyebileceğiniz alışılmışın dışında bir konser deneyimi için Mozarthaus konserlerine davetlisiniz.

MOZARTHAUS Hakkında...

Türkiye’nin ilk butik konser evi Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, piyanist Ilgın Salman ve piyanist Koray Okyay tarafından Aralık 2013'te kuruldu. Haftalık olarak butik konserlerin düzenlendiği özel bir konser salonu bulunan Mozarthaus’ta, sahne ile seyirci arasındaki mesafe ortadan kaldırılarak dinleyicilerin sanatçılarla iç içe olabilecekleri bir konser deneyimi sunuluyor.

Haftalık olarak düzenlenen klasik müzik konserlerinin yanısıra, açıklamalı klasik müzik dinletileri, müzikal ve film müziği akşamları, caz ve etnik müzik konserleri, atölyeler gibi farklı projeler de Mozarthaus’un etkinlik programında yer alıyor. Klasik müzik konserleri kapsamında ise resitaller, oda müziği konserleri ve şan dinletileri bulunmaktadır.

Klasik müzik etkinliklerinin yanısıra, altı yaş ve üstü çocuklar ve yetişkinler için sanatla içiçe ve zevkli bir mekanda piyano öğrenmenin zevki ve ayrıcalığını da Mozarthaus’ta yaşayabilirsiniz. Ayrıca Mozarthaus’ın kurucuları tarafından piyano alanında yurtdışı sertifika programlarına hazırlık imkanı da sunulmaktadır.

Kuruluşundan bugüne kadar 400’den fazla etkinliğe ev sahipliği yapan Mozarthaus’un en büyük hedefi, klasik müzik tarihinde önemli bir yere sahip olan “salon konseri” konseptini ülkemize taşıyarak, sanatseverlere zevkli ve seçkin bir konser mekanı sunabilmektir.

Mozarthaus, 2015 yılında 23. Mavi Nota Müzik Ödülleri kapsamında “Seçiciler Kurulu Özel Ödülü”ne layık görülmüş ve 2017 yılında düzenlenen 7. Donizetti Ödülleri’nde “Yılın Müzik Etkinliği Ödülü’ne aday gösterilmiştir.


Mozarthaus Biletix Radyo Bilkent