Cumhuriyet Bayramı Konseri

Konser Programı:

CÉSAR FRANCK (1822-1890)
Keman ve Piyano Sonatı (1886)

I. Allegretto ben moderato
II. Allegro
III. Recitativo-Fantasia: Ben moderato
IV. Allegretto poco mosso.

FAZIL SAY (d. 1970)
Keman ve Piyano Sonatı, Op.7 (1996)

Melancholy
Grotesque
Perpetuum mobile
Anonymous
Melancholy

ULVİ CEMAL ERKİN (1906-1972)
Keman ve Piyano için Üç Parça'dan (1929-1932)
Zeybek Türküsü


ÖZGÜL GÖK, keman
Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi’nde ortaöğrenimini tamamladı. Aynı üniversitenin Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde 2003 yılında “Yüksek Şeref” derecesiyle lisans eğitimini, 2005 yılında da yüksek lisans eğitimini bitirdi.
2005-2010 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Illinois Üniversitesi Müzik Fakültesi’nde yine keman yorumculuğu alanında doktora derecesini tamamladı.
Eğitimi süresince başta Prof. Sherban Lupu ve Prof. Server Ganiyev olmak üzere, Fadbardha Denisi ve Zehra Kuliyeva ile keman, Prof. Sherban Lupu, Stefan Milenkovic, Sibbi Bernhardsson, Masumi per Rostad ve Sumru Güner ile oda müziği, Donald Schleicher, Mahir Çakar ve Erol Erdinç ile orkestra çalıştı. Aralarında Pacifica Quartet, Kronos Quartet, Rachel Barton Pine, Burkhard Godhoff, Tedi Papavrami, Laurent Korcia gibi sanatçıların da bulunduğu çalıştaylara katıldı. Sanatçı pek çok solo ve oda müziği resitalleri gerçekleştirmiş ve eğitimi süresince bulunduğu Illinois Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası, Enescu Ensemble, Concerto Urbano, New Music Ensemble, Orchestre Symphonique des Jeunesses Musicales de Suisse ve Bilkent Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası’na ek olarak, Sinfonia da Camera, Champaign-Urbana Senfoni Orkestrası, Prairie Ensemble, The Baroque Artists of Champaign-Urbana, Bilkent Senfoni Orkestrası gibi profesyonel gruplarla da başkemancı, ikinci keman grup şefi veya keman grubu üyesi olarak çalışmış; Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Çin, Japonya, Belçika, Azerbaycan, Romanya, İspanya ve İsviçre’de sayısız konserler vermiştir;
Doç. Dr. Özgül Gök halen Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü öğretim üyesi olarak akademik ve sanatsal çalışmalarını sürdürmektedir.Yolculuğu”nda ve 2016'da İsviçre'nin Basel Operası'nda sahnelenecek operası “Perşembe”de solo basethorn partisi Eva'yı üstlenecektir.

ECE KAPTANOĞLU, piyano
Piyano eğitimine 1993 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Aykut Bakır ile başladı.
1999 yılında Lisans eğitimine başladığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Sanat Dalı'nda Dr. Namık Sultanov, Dr. Yapıncak Gürerk ve ardından Prof. Ersin Onay ile çalışmalarını sürdürerek Ocak 2008’de R. Schumann’ın eserlerinden oluşan bir resitalle “Yüksek Lisans”, Mayıs 2011’de Fransız bestecilerin (J.P. Rameau, C. Debussy, M. Ravel) eserlerinden oluşan bir resitalle “Sanatta Yeterlik” programlarından mezun oldu.
2009 yılında Demet Emen Yıldırım ve Banu Akkerman Yeşilyurt ile kurdukları “Mira Piano Trio” oda müziği grubu ile Bilkent Üniversitesi, Türk Japon Vakfı ve Niğde Üniversitesi konser salonlarında konserler verdi. 2011 Haziran ayında “Mira Piano Trio” ile Fransa’nın Belfort kentinde her yıl gerçekleştirilen “FIMU” Uluslararası Müzik Festival’İne katıldı.
2012 yılı Mayıs ayında şef Işın Metin yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde M.Ravel' in Re Majör Sol El için Piyano Konçertosu'nu seslendirdi.
Aynı yıl Ankara'nın Çubuk ilçesinde gerçekleştirilen Kırda Müzik Festivali (KIRFEST) kapsamında Mesut İktu ile Muammer Sun'un iki türküsünü seslendirdi. Konser TRT Radyo’da canlı yayınlandı.
2011 – 2013 yılları arasında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda çalgı ve şan eşliği yaptı. Bu kurumda aynı zamanda dinletiler de gerçekleştirdi.
2014 Kanada - HalifaxSummer Opera Festivalinde ustalık sınıfları ve vokal stüdyolarında görev aldı, festival kapsamında James DunnTheatre’da gerçekleşen 10. Yıl konserinde piyanist olarak yer aldı. Aynı yıl Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Salon Sanat,İstanbul Klasik Keyifler, Ankara Mozarthaus, Antalya Akdeniz Üniversitesi ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde konserler verdi,
Doç. Ece Kaptanoğlu, 2012 yılından beri Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.Hyun Sook Tekin şimdiye kadar Kore, Japonya, Almanya, İtalya, Yunanistan, Makedonya ve Türkiye’de yüzden fazla solo resital ve oda müziği konserleri vermiştir.