CEYHUN GÜNEŞ, FLAMENKO KONSERİ

CEYHUN GÜNEŞ
FLAMENKO KONSERİ
27 Ocak 2016 Çarşamba, 20.00

CEYHUN GÜNEŞ, gitar

Ceyhun Güneş, 1979 yılında Ankara’da dogdu. Müzige 9 yasında Can Girginkoç’dan piyano dersleri alarak başladı. 1990′dan sonra TED Ankara Koleji’nde okudugu sırada Soner Öztaskın’la iki sene klasik gitar çalıştı. İlk amenko gitar çalısmalarına 14 yasında basladı. Çalısmalarına uzun süre tek basına dev am ettikten sonra tanıstıgı Murat Isbilen, Özkan Gör ve Suat Demirkıran’dan dersler aldı.
2003 yılında amatör ve profesyonel müzisyen ve dansçıların bulustugu Flamenko Ankara Dernegi’ni kurdu ve bu dernegin gösteri grubu ile bir çok festival ve gösteride sahne aldı. 2004 yazından itibaren Ispanya’da Gerardo Nuñez, Manolo Sanlucar, Paco Serrano, Jeronimo Maya, Rafael Riqueni, Jose Antonio Rodriguez, Manolo Franco, Niño de Pura, Tino Van Der Sman, El Carbonero, El Entry gibi amenko ustalarıyla çalısma fırsatı buldu. 2004 yılında Cordoba Gitar Festivalinde tek Türk gitarist olarak sahne aldı.
2009 yılında kendi bestelerinden olusan Mavi Siyah isimli albümü yayınlandı.
Hem Mavi Siyah hem de Flamenko Ankara Dernegi ile bu güne kadar yüzden fazla konser verdi. Dogan Canku, Burak Aydos, Ispanya dans birincisi David Perez, gitarist Jeronimo Maya, Gerardo Nunez gibi isimlerle sahne aldı. Aynı zamanda gitar egitmeni olarak bu güne kadar bir çok ögrenci yetistirdi.
Halen Flamenko Ankara dernegi festival komitesi sanat direktörlügünü sürdüren sanatçı, ikinci albüm kayıtlarına, gitar egitmenligine ve konserlerine devam etmektedir


Biletler için; (Mozarthaus)
0532 7098840 - 0533 3697450
Online Bilet; biletix.com
Dost Kitabevleri