ZEYNEP SİMGE ACUNAZ & ŞENİZ DURU

ZEYNEP SİMGE ACUNAZ & ŞENİZ DURU
KEMAN VE PİYANO DİNLETİSİ
19 Mart 2016, Saat:20.00

Zeynep Simge Acunaz, keman
Şeniz Duru, piyano

PROGRAM

G. FAURE
Sicilienne, Op. 78

T. A. VITALI
Chaconne, Sol Minör

P. de SARASATE
Playera, Spanish Dances, Op.23, No.5
Romanza Andaluza, Spanish Dances, Op.22, No.3

F. KREISLER
3 Old Viennese Dances No.2 Liebesleid & No.3 Schön Rosmarin

H. WIENIAWSKI
Légende,Op. 17

J. MASSENET
Meditation

E. BLOCH
Nigun from Baal Shem

E. G. CANBEY
Keman- Piyano için ÇökertmeZEYNEP SİMGE ACUNAZ, keman

1987 yılında İzmir'de doğan Zeynep Simge Acunaz keman eğitimine D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı'nda Kartal Akıncı'yla başladı. Öğrencilik hayatı boyunca yurt içinde ve dışında başarılı konserler veren sanatçı, Cem Mansur yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası başkemancısı ve Howard Griffiths yönetimindeki Uluslararası Animato Gençlik Senfoni Orkestrası 2. başkemancısı olarak bir çok konserde yer aldı.

2009 yılında Jerrold Rubenstein'ın sınıfından mezun olan Zeynep Simge Acunaz, 2013-2014 yıllarında Olten Filarmoni'nin başkemancısı olarak konserlerde yer aldı ve 2015 yılında Joshua Epstein'ın sınıfında Yüksek Lisansı'nı tamamladı. 2015 yılından bu yana Karşıyaka Oda Orkestrası kadrosunda olan sanatçı, D.E.Ü. Güzel Sanatlar Enstitüsü'nde Joshua Epstein'la doktora eğitimine devam etmesinin yanı sıra D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı'nda öğretim görevlisidir.

ŞENİZ DURU, piyano

1974 yılında doğdu. 1985 yılında D. E. Ü. Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı’nda Öğr. Gör. Seçil AKDİL’le piyano eğitimine başladı. Öğrenimi süresince solo resitaller, karma ve oda müziği dinletilerde yer aldı. 1994 yılında lisans, 1997 yılında yüksek lisans programını, 2001 yılında ise sanatta yeterlik programını tamamladı. 2002 yılında Yardımcı Doçent, 2006 yılında Doçent, 2012 yılında Profesör oldu. 2002-2013 yılları arasında D.E.Ü. Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü. Princeton Üniversitesi’ nde düzenlenen “Taubmann Yaklaşımı” Yaz Sempozyumu’na katıldı.
Üyesi olduğu Trio Ege ile yurtiçi ve yurtdışında pek çok festivalde yer aldı. 2012 yılı Güz yarıyılında YÖK bursu ile İngiltere’de York Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Prof. Peter SEYMOUR ile Erken Dönem Müziği, Purcell Vokal Müziği, Tarihi Seslendirme ve Catherine HOLLINGWORTH ile klavsen çalıştı.
Halen Piyano ASD öğretim üyesi olarak Piyano ve Korrepetisyon derslerinin yanı sıra solo ve oda müziği konserlerini sürdürmekte, D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü görevini yürütmektedir.