DOĞA ALTINOK & CAN ÇAKMUR

DOĞA ALTINOK & CAN ÇAKMUR
KEMAN VE PİYANO RESİTALİ
30 Mart 2016, Saat:20.00

Doğa Altınok, keman
Can Çakmur, piyano

PROGRAM

F. J. HAYDN
Re Majör Piyano Sonatı Hob. XVI/42
I. Andante con espressione
II. Vivace assai

B. DVARIONAS
Sol diyez Minör Sonatin

J. BRAHMS
6 Piyano Parçası Op. 118
Intermezzo
Intermezzo
Ballade
Intermezzo
Romanze
Intermezzo

Can Çakmur, piyano

-ARA-

H. WIENIAWSKI
Caprice no.2 Op.18

J. SIBELIUS
Re Minör Keman Konçertosu Op. 47
II.Bölüm: Adagio di molto

H. W. ERNST
Othello Fantasy Op.11

Doğa Altınok, keman
Can Çakmur, piyano


DOĞA ALTINOK, keman

Doğa Altınok 21 Eylül 2000 tarihinde Antalya’da doğdu. Keman eğitimine 2007 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Öğretim Üyesi Doç. Hakan Çuhadar ile başladı; 2009 yılında Daniya Kaynova’nın sınıfına kabul edildi.
2011’de Sırbistan uluslararası “Internet Music Competition” ve Berlin Uluslararası “Sforzando Müzik Yarışması”nda kendi yaş kategorisinde birincilik ödüllerini elde etti; ayrıca aynı yarışmanın Oda Müziği dalında da grup arkadaşları ile birlikte birincilik ödülünü kazandı.
2010’da Mersin’de düzenlenen 4. Gülden Turalı Ulusal Keman Yarışması küçükler kategorisinde, 2012’de Slovakya‘da düzenlenen “Talents For Europe” ve ayrıca Ukrayna’da düzenlenen “10th International Independent Music Competition Individualis” adlı yarışmalarda kendi kategorisinde ikincilik ödülleri kazandI.
Doğa Altınok; 2012’de Andante Dergisi tarafından 18 yaş altı kategorisinde “Yılın Genç Müzisyeni” seçildi.
2013’ten itibaren “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesine kabul edilen Doğa, İş Sanat “Parlayan Yıldızlar” konseri ile İstanbul’daki ilk resitalini gerçekleştirdi; yine aynı yıl Moskova’da düzenlenen “Moscow Meets Friends” festivaline Viladimir Spivakov tarafından davet edildi.
Altınok 2014'te Arjantin "Iguazu en Concierto" müzik festivalinin uluslararası solist seçme yarışmasında ve aynı yıl içerisinde Yunanistan'da "Emuse Online Music Competition" yarışmasında kendi kategorisinde birincilik ödüllerinin sahibi oldu.
Doğa Mayıs 2014’te Universitat Für Musik Und Darstellende Kunst Wien tarafından açılan ‘’Highly Gifted Children Class’’ seçmelerine katılarak, 18 yaş altındaki üstün yetenekli çocuklar için açılan bu sınıfa katılmaya hak kazandı.
Altınok, 2015 yılında Sofya'da düzenlenen 11. Uluslararası Genç Virtüözler Yarışması’nda bir üst kategori olan 16-19 yaş kategorisinde birinciliği kazandı ve aynı yıl içerisinde İtalya'nın Fermo kentinde 22.si gerçekleşen Andrea Postacchini Uluslararası Keman Yarışmasında da kendi kategorisinde birinci oldu.
Eğitimine Viyana’da Amadeus International Nobel Talent Of Music School’da devam eden Altınok, ayrıca Prof. Dora Schwarzberg ile özel olarak çalışmaktadır.CAN ÇAKMUR
Aralık 1997'de Ankara'da doğdu. Piyanoya Leyla Bekensir ve Ayşe Kaptan ile başladı. 2009'dan bu yana Türkiye'deki çalışmalarını Emre Şen ile sürdüren Çakmur, 2010’dan itibaren pek çok uluslararası akademide yer aldı. Aralarında Prof. Ewa Kupiec, Prof. Arie Vardi ve Prof. Alan Weiss gibi isimlerin bulunduğu saygın müzisyenler ile çalışma imkanı buldu. 2012’de XXII. Uluslararası Roma Yarışması'da birincilik ödülü kazandı.

Çakmur, 2012’den itibaren Ankara'da Belçika ve Lüksemburg Büyükelçilikleri, İstanbul'da Almanya Başkonsolosluğu ve Viyana'da Türkiye'nin Avusturya Büyükelçiliği'nde resitaller verdi. Antalya Piyano Festivali, Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Notti Romana al Teatro di Marcello, ODTU Sanat Festivali, Bodrum Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, İstanbul Müzik Festivali gibi uluslararası sanat festivallerinde yer aldı.

2013’de Güher & Süher Pekinel "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler" projesine kabul edildi. 2014’de Pianale Akademi ve Yarışması'nda gösterdiği başarı sonucunda kazandığı bursun yanı sıra EMCY-Ödülü'ne (European Music Competitions for Youth) layık görüldü. Aynı yıl, Ender Sakpınar yönetiminde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Sezon Açılış Konseri'nde solist olan Çakmur, yine aynı yıl Weimar'da düzenlenen 4. Franz Liszt Genç Piyanistler yarışmasında üçüncülük ödülü ve Bartok özel ödülükazandı. Aynı yıl, 5. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Çıkış Yapan Müzisyeni (18 Yaş altı)" ödülüne layık görüldü.

2015'de, Sascha Goetzel yönetiminde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile 43. İstanbul Müzik Festivali'nin açılış konserinde solist olarak yer aldı. 2015-2016 sezonunda Eindhoven Muziekgebouw, CRR Konser Salonu, Liszt Salon Altenburg gibi salonlarda konser vermek üzere davet aldı. Bugüne kadarki gelişim sürecinde müzisyen olarak kişiliğinin oluşmasında Prof. Marcella Crudeli ve Prof. Jun Kanno'nun desteğini gören Çakmur, lisans eğitimine Almanya-Weimar'da "Franz Liszt Hochschule für Musik"de Prof. Grigory Gruzman ile sürdürmekte ve Belçika'da Prof. Diane Andersen ile çalışmalarına devam etmektedir.

Can Çakmur, Güher & Süher Pekinel "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler" projesi dahilinde TÜPRAŞ sponsorluğunda desteklenmektedir.