Deniz Şensoy & Süeda Çatakoğlu Keman ve Piyano Resitali

Deniz Şensoy & Süeda Çatakoğlu
Keman ve Piyano Resitali
15 Nisan 2016 Cuma, 20.00


KONSER PROGRAMI

N. Paganini | Caprice No. 9

F. Chopin | Etude Op.25 No.7

L. van Beethoven | Violin Sonata No.5, Op.24 ; 1.Bölüm (Allegro)

J. Achron | Hebrew Melody Op.33

D. Shostakovich | Four Preludes

R. Schumann | Novelette No.8

P. de Sarasate | Carmen Fantasy Op.25Deniz Şensoy, keman

Deniz Şensoy 2000 yılında Adana'da doğdu. Keman eğitimine 7 yaşında Çukurova Üniversitesi'nde Daniya Kainova ile başladı ve Slava Kainov ile oda müziği çalışmalarında bulundu. İlk konserini 8 yaşında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile verdi. 2010 yılında Gülden Turalı Ulusal Keman Yarışması'nda üçüncülük ödülü ,13. Uluslararası Mimar Sinan - Rotary Genç Müzisyenler Klasik Müzik Yarışması'nda birincilik ödülü aldı, 2011 yılında P. Hindemith Uluslararası Müzik Yarışması'nın (Berlin) finalistlerindendir. Aynı sene Tataristan'da Bolgar Müzik festivaline katıldı ve Başkent Oda Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Antalya Senfoni Orkestrası ile konserler verdi. 2012 yılında Sırbistan Müzik Pedagoglarının düzenlediği müzik yarışmasında ve 'We Play Together' (Paris) Uluslararası Keman Yarışması'nda birincilik ödülü, 16. Bohdan Warchal Uluslararası Müzik Yarışması'nda (Dollny-Kubin-Slovakya) ikincilik ödülü aldı. 2013 yılında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile M. Bruch Keman Konçertosu'nu seslendirdi. Arjantin'de 'Iguazu en concertino' müzik festivaline katılan Deniz Şensoy 2014 yılında solist ve Orkestra başkemancılığı için tekrar davet edildi ve "Unesco'nun organize ettiği 1500 kişilik 'Iguazu en concertino Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası'nın 3 konzertmeisterinden biri oldu.

Dora Schwarzberg, Mincho Minchev, David Lukas, Igor Ozim, Alexander Vinnitski, Midori Goto, Itzhak Rashkovsky, Sergei Kravcenko, Alexander Markov, Igor Tkatchouk, Stephan Milankovich, Lutsia Ibragimova, Ildiko Moog, Andrej Bielow, Ellen Jewett, Cihat Aşkın, Tuncay Yılmaz ve Özcan Ulucan gibi değerli müzisyenle çalıştı.

Aynı konservatuarda Prof. Irine Iashvili ile keman çalışmalarına devam etti . 2014 yılında İş-Sanat'ın düzenlediği 'Meriç Soylu Parlayan Yıldızlar' Resitalini veren Deniz Şensoy'a performansından dolayı 'Yılın Parlayan Yıldızı' Ödülü verildi. 2014 'Ohrid Pearl Uluslararası Müzik Yarışması'nda (Makedonya) üçüncülük ödülü aldı ve Kıbrıs - Bella-Pais Müzik Festivali'nde resital verdi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile sahne aldı.
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi'nde Muhammedjan Turdiev ile çalışmaya başlayan Deniz Şensoy, aynı okulda Rasim Bagirov ile keman eğitimine devam etmektedir.

Süeda Çatakoğlu, piyano

İlk piyano derslerine Afak Caferova ile Kayseri’de başlamıştır. 2008 yılında Bilkent Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu'na girerek, Hande Dalkılıç ile 3 yıl boyunca çalışmalarına devam etmiştir. Bilkent Müzik Hazırlık İlköğretim okulundan 2011 yılında 2’ncilikle mezun olarak, aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanarak lise boyunca çalışamalarına Sanem Berkalp ile bu okulda devam etmiştir. Bilkent, Erciyes, Selçuk, Hacettepe ve Uludağ üniversitelerinde konserleri olmuştur. 4. Burdur Müzik Festivalinde resital vermiştir. 2012 yılında Kapadokya/Nevşehir’de yapılan Klasik Keyifler festivalinde Birsen Ulucan ve Özgür Ünaldı’nın Master-Classlar’ına, oda müziği çalışmalarına ve konserlere katılmıştır. 2013 yılında Alessandro Tenaglias ve Krassimir Taskov’un Master-Classlar’ına katılmıştır. Aynı yıl İstanbul’da düzenlenen 8’inci Uluslararası Pera Piyano yarışmasında üçüncülük ödülü almıştır. 2015 yılında İzmir Saygun Piyano Yarışmasında B kategoride Verda Erman özel ödülünü almıştır. Aynı yıl 2.si düzenlenen Hacettepe Ulusal Piyano yarışmasında 14-17 yaş kategorisinde 2.lik ödülü almıştır.Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi’nden 1.likle mezun olmuştur.İstanbul’da Klasik Keyifler Derneği’nin düzenlediği Martha Gulyas masterclassına katılmıştır.Lisans eğitimine Gülnara Aziz ile Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde devam etmektedir.