Latin & Flamenko Gecesi

LATİN & FLAMENKO GECESİ
30 Nisan 2016 Cumartesi, 20.00


Duygu Yücesoy, Damla Bozkurt ve Ceyhun Güneş, 30 Nisan Cumartesi akşamı latin ve flamenko repertuvarının popüler örneklerinden oluşan özel bir program ile Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşuyorlar.

Duygu Yücesoy, vokal
Damla Bozkurt, keman
Ceyhun Güneş, gitar

Duygu Yücesoy, 1984 yılında doğdu. 2006 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Yücesoy, 2002 yılında ODTÜ’de piyanist ve oyuncu olarak müzikal tiyatro çalışmalarına başlamış; Lemur Sanat’ın yapımcılığında 2013 yılı Nisan ayında sergilenen ve Latin müziğinin hakim olduğu “In The Heights” müzikalinde müzik yönetmeni, vokal koçu, orkestra şefi ve piyanist olarak görev yapmıştır. Müzikal tiyatro çalışmalarına 2014 yılında kurulan Showbiz Vokal Grubu ile devam etmektedir. Yücesoy aynı zamanda 2011 yılında Merve Erdal ve Damla Güneş ile birlikte kurduğu ve caz müziğinin birçok formunu koreografi ve caz orkestrası eşliğinde seslendiren Dolce Caz Vokal Grubu’yla konserler vermektedir.
2005 yılında Flamenko Ankara Derneği bünyesinde başladığı şarkı çalışmalarını, 2008 yılında İspanya’nın Cádiz kentinde tanınmış Flamenko şarkıcıları Jésus Méndez ve Rafael Utrera ile pekiştirme imkanı bulmuştur. Flamenko gitaristi Murat Köseler’in kurduğu Flamenco Pandilla grubunda 2008 yılından bu yana solist olarak yer almakta; festivaller ve solo konserler olmak üzere grupla birçok etkinliğe katılmaktadır. Flamenko gitaristi Ceyhun Güneş ile birlikte de solo konserler veren Yücesoy ayrıca, Latin ve İspanyol müziği
seslendirmektedir.


Damla Bozkurt, 29 Kasım 1981'de Kütahya'da doğdu. 1992 yılında "Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okulu" keman bölümünü kazandı ve Prof. Engin Eralp'le çalışmalarına başladı. 1995-2002 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası'nda görev aldı. 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden mezun oldu. 2000 yılı Temmuz ayında "Akdeniz Gençlik Senfoni Orkestrası"na seçilerek çeşitli ülkelerde konserlere katıldı.
2002 yılında "1. Uluslararası Schwetzingen Yaz Akademisi"nde Prof. Joshua Epstein ve Prof. Philippe Deschamps ile; 2008 yılında ise "İKSEV Keman Ustalık Sınıfı"na katılarak Prof. Joshua Epstein ve Tuncay.Yılmaz.ile.çalıştı.
2008.yılı.Ağustos.ayında''4.Uluslararası Schwetzingen-Worms Yaz Akademisi''nde Prof. Joshua Epstein'ın öğrencisi olarak konserlere katıldı. 2003 yılından beri Başkent Üniversitesi bünyesindeki Orkestra Akademik Başkent'te keman sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.


Ceyhun Güneş, 1979 yılında Ankara’da doğdu. Müziğe 9 yaşında Can Girginkoç’dan piyano dersleri alarak başladı. 1990’dan sonra TED Ankara Koleji’nde okuduğu sırada Soner Öztaşkın’la iki sene klasik gitar çalıştı. İlk flamenko gitar çalışmalarına 14 yaşında başladı. Çalışmalarına uzun süre tek başına devam ettikten sonra tanıştıgı Murat İşbilen, Özkan Gör ve Suat Demirkıran’dan dersler aldı. 2003 yılında amatör ve profesyonel müzisyen ve dansçıların buluştuğu Flamenko Ankara Derneği’ni kurdu ve bu derneğin gösteri grubu ile birçok festival ve gösteride sahne aldı. 2004 yazından itibaren İspanya’da Gerardo Nuñez, Manolo Sanlucar, Paco Serrano, Jeronimo Maya, Rafael Riqueni, Jose Antonio Rodriguez, Manolo Franco, Niño de Pura, Tino Van Der Sman, El Carbonero, El Entry gibi flamenko ustalarıyla çalışma fırsatı buldu. 2004 yılında Cordoba Gitar Festivali’nde tek Türk gitarist olarak sahne aldı.
2009 yılında kendi bestelerinden oluşan Mavi Siyah isimli albümü yayınlandı.Hem Mavi Siyah hem de Flamenko Ankara Derneği ile bu güne kadar yüzden fazla konser verdi. Doğan Canku, Burak Aydos, İspanya dans birincisi David Perez, gitarist Jeronimo Maya, Gerardo Nunez gibi isimlerle sahne aldı.
Halen Flamenko Ankara Derneği festival komitesi sanat direktörlüğünü sürdüren sanatçı, ikinci albüm kayıtlarına, gitar eğitmenliğine ve konserlerine devam etmektedir.