Dört El Piyano Resitali

DÖRT EL PİYANO RESİTALİ
11 Haziran 2016 Cumartesi, 20.00

Piyanist Ezgi Demirel ve Ece Kaptanoğlu, Mozart’tan Debussy’ye dört el piyano repertuvarından derlenen bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

Ezgi Demirel & Ece Kaptanoğlu, piyano

PROGRAM:

W. A. MOZART
Dört El İçin Piyano Sonatı K.497, Fa Majör

I. Adagio — Allegro di molto
II. Andante
III. (Allegro)

C. DEBUSSY
Petite Suite

En bateau
Cortège
Menuet
Ballet

C. SAINT-SAENS
Danse Macabre Op.40

R. WAGNER
Tannhauser Üvertürü
(Ar. Hans von Bülow)


EZGİ DEMİREL
1988 yılında Ankara’ da doğdu. 1997’ de amatör olarak başladığı müzik eğitimine Ferial Başaran ile 2 yıl devam etti.1999 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’na tam burslu kabul edildi. Akademik eğitimine Prof. Hande Dalkılıç ile başlayan Ezgi Demirel, pek çok sınıf konseri ve resitallerde yer aldı. 2004 ve 2005 yıllarında Türk-İngiliz Kültür Derneği’ nde resitaller verdi. 2005’te Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 5.Piyano Günleri Konseri’ nde yer aldı. 2007’ de İnönü Üniversitesi’ nde resital verdi. Aynı yıl 4.Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Eklisia Yaz Müzik Okulu’ na katılarak Kemal Gekic, Francesco Libetta ve Gülsin Onay ile çalıştı, konserlerde yer aldı. 2007 yılında Armoni Mızıkası Askeri Okul öğrencilerinden oluşan orkestrayla Mozart 20.piyano Konçertosu’ nu seslendirdi. 2008’ de Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ nda resital verdi. 2008 Mayısta İnönü Üniversitesi Anadolu Oda Orkestrası ile C.Saint-Saens Hayvanlar Karnavalı’nı seslendirdi. Robert Roux, Walter Groppenberger, Kamerhan Turan, Martin Berkovsky, Pamela Mia Paul, Margo Garret, Warren Jones’ un Ustalık Sınıfı Çalışmaları’ na katıldı. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Prof. Hande Dalkılıç’ın sınıfından Şeref Derecesi ile 2009 yılında mezun oldu. 2013 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek lisans sınavına girdiği New England Conservatory ve University of Texas at Austin Butler School of Music okullarında Piyano-Eşlik dalında burslu eğitim hakkı kazandı. Aynı yıl kazandığı Fulbright bursuyla eğitimini Butler School of Music’te devam ettirerek 2015 yılında Piyano-Eşlik bölümünden mezun oldu.

ECE KAPTANOĞLU
Piyano eğitimine 1993 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Aykut Bakır ile başladı. 1999 yılında Lisans eğitimine başladığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Sanat Dalı'nda Dr. Namık Sultanov, Dr. Yapıncak Gürerk ve ardından Prof. Ersin Onay ile çalışmalarını sürdürerek Ocak 2008’de R. Schumann’ın eserlerinden oluşan bir resitalle “Yüksek Lisans”, Mayıs 2011’de Fransız bestecilerin (J.P. Rameau, C. Debussy, M. Ravel) eserlerinden oluşan bir resitalle “Sanatta Yeterlik” programlarından mezun oldu.2009 yılında Demet Emen Yıldırım ve Banu Akkerman Yeşilyurt ile kurdukları “Mira Piano Trio” oda müziği grubu ile Bilkent Üniversitesi, Türk Japon Vakfı ve Niğde Üniversitesi konser salonlarında konserler verdi. 2011 Haziran ayında “Mira Piano Trio” ile Fransa’nın Belfort kentinde her yıl gerçekleştirilen “FIMU” Uluslararası Müzik Festival’inde iki konser gerçekleştirdi.2012 yılı Mayıs ayında şef Işın Metin yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde M.Ravel' in Re Majör Sol El için Piyano Konçertosu'nu seslendirdi.2012 yılında Ankara'nın Çubuk ilçesinde gerçekleştirilen Kırda Müzik Festivali (KIRFEST) kapsamında Mesut İktu ile Muammer Sun'un iki türküsünü seslendirdi. Konser TRT Radyo’da canlı yayınlandı.2011 – 2013 yılları arasında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda enstrüman ve şan eşliği yaptı. Bu kurumda aynı zamanda piyano dinletileri de gerçekleştirdi. 2014 yılında Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Salon Sanat, Ankara Mozarthaus ve Antalya Akdeniz Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde piyano resitalleri verdi, Kanada - Halifax Summer Opera Festivalinde ustalık sınıfları ve vokal stüdyolarında görev aldı, festival kapsamında James Dunn Theatre’da gerçekleşen 10. Yıl konserinde piyanist olarak yer aldı.Doç. Ece Kaptanoğlu, 2012 yılı Temmuz ayından beri Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.