Stefan Mehlig Piyano Resitali "Fantasien"

Uluslararası birçok yarışmada ödül almış ve dünyaca ünlü piyanist Claudio Arrau’nun aralarında Phillip Lorenz, Daniela Ballek, Ronald Farren-Price, Greville Rothon, Goodwin Sammel ve Heidrun Rodewald’ın bulunduğu birçok öğrencisi ile çalışmış olan Alman piyanist Stefan Mehlig, Froberger, Bach, Mozart, Beethoven, Kirchner, Schumann ve Liszt’in “FANTASIA” tarzında bestelenmiş yapıtlarından oluşan özel bir program ile, 22 Ekim Cumartesi akşamı Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşuyor.


Konser Programı:

J. J. Froberger | Fantasia VI FbWV 206
J. S. Bach | Kromatik Fantazi ve Füg BWV 903, re minör
W. A. Mozart | Fantasia No.3 KV 397, re minör
L. van Beethoven | Sonat Op.27 No.2, do diyez minör (Sonata quasi una Fantasia)
“Ayışığı Sonatı“

-ARA-

T. Kirchner | Adagio quasi Fantasia Op. 12
R. Schumann | Drei Fantasiestücke Op. 111
F. Liszt | Après une Lecture de Dante: Fantasia quasi Sonata


Mehlig, 23 Ekim Pazar günü ise Mozarthaus’ta Claudio Arrau tarafından geliştirmiş olan “Virtüözite ve Tonun Oluşumunda Serbest Hareket Akışının Etkisi” adlı piyano tekniği ile ilgili aktif ve pasif katılımcılardan oluşacak bir masterclass çalışması yapacaktır.
Masterclass’ın aktif katılımcılar için hedefi konservatuvar ve üniversitelerin piyano bölümlerinde okuyan öğrencilere ve profesyonellere kendilerini teknik ve müzikal anlamda çok geliştirecek, yeni bir bakış açısı sağlayacak bu teknikle tanışma fırsatı sunmaktır. Aktif katılımcılar ve çalacakları parçalar eşliğinde piyanist Mehlig tekniğin uygulama alanları hakkında da bilgi verecektir.
Türkiye’de ilk kez Claudio Arrau’nun tekniği ile ilgili gerçekleşecek olan bu masterclass ile hem pasif hem de aktif katılımcıların en üst düzeyde yarar sağlaması hedeflenmektedir.