Stefan Mehlig Masterclass "Claudio Arrau Piyano Tekniği"

STEFAN MEHLIG - MASTERCLASS
CLAUDIO ARRAU PIYANO TEKNİĞİ

20. yüzyılın en önemli piyanistlerinden Claudio Arrau’nun piyano tekniği üzerinde yaptığı akademik çalışmalarıyla tanınan Alman piyanist Stefan Mehlig, 23 Ekim Pazar günü Mozarthaus’ta, Claudio Arrau’nun kendi geliştirmiş olduğu “Virtüözite ve Tonun Oluşumunda Serbest Hareket Akışının Etkisi” olarak adlandırdığı piyano icra tekniği ile ilgili olarak aktif ve pasif katılımcılar ile gerçekleşecek olan bir masterclass çalışması yapacaktır.
Uluslararası birçok yarışmada ödül almış piyanist Stefan Mehlig, akademik çalışmalarını dünyaca ünlü piyanist Claudio Arrau’nun öğrencilerinden Daniela Ballek ile tamamlamıştır. Ballek’in yanısıra çalıştığı Arrau öğrencileri arasında ise; Phillip Lorenz (Fresno, Kaliforniya, Amerika) Ronald Farren-Price (Melbourne, Avustralya), Greville Rothon (Münih, Almanya), Goodwin Sammel (Berkeley, Kaliforniya, Amerika), Heidrun Rodewald (Berlin, Almanya) sayılabilir.
Masterclass’ın hedefi konservatuvar ve üniversitelerin piyano bölümlerinde okuyan öğrencilere ve profesyonellere kendilerini teknik ve müzikal anlamda geliştirecek, yeni bir bakış açısı kazandıracak bu teknik ile tanışma fırsatı sunmaktır. Stefan Mehlig, aktif katılımcılar ve yorumlayacakları eserler eşliğinde, tekniğin uygulama alanları hakkında da detaylı bilgi verecektir.
Türkiye’de ilk kez Claudio Arrau’nun piyano tekniği üzerine gerçekleşecek olan bu masterclass ile, hem pasif hem de aktif katılımcıların en üst düzeyde yarar sağlaması hedeflenmektedir.

* Aktif katılımcılar, 05333697450 numaralı telefondan detaylı bilgi edinebilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler.

* Pasif katılımcılar, etkinlik biletlerini Biletix ve Dost Kitabevleri'nden temin edebilirler.