FERHAT CAN BÜYÜK PİYANO RESİTALİ

FERHAT CAN BÜYÜK
PİYANO RESİTALİ
2 Kasım 2016 Çarşamba, 20.00

Genç neslin başarılı piyanistlerinden Ferhat Can Büyük, Bach, Mozart ve Chopin’in solo piyano yapıtlarından oluşan bir program ile, 2 Kasım Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşuyor.

Konser Programı:

J .S. Bach | Fransız Süiti No.5, BWV 816, Sol Majör
W. A. Mozart | Piyano Sonatı No.8, K.310, la minör
F. Chopin | Balad No.1 Op.23, sol minör
F. Chopin | Mazurka Op.17, No.4, la minör
F. Chopin | Scherzo No.3, Op.39, do diyez minör

* Toplam süre: 50 dakika


FERHAT CAN BÜYÜK
26 Aralık 1997 tarihinde İstanbul‘da doğdu. Piyano eğitimine, beş yaşında, Aytaj Rızaguliyeva ile başladı. 2008 yılında İ.Ü.D.K.‘nın açtığı seviye sınavına girerek, Prof. Meral Yapalı’nın piyano sınıfına kabul edildi. Aynı yıl Kadıköy Belediyesinin düzenlediği KASDAV etkinliklerinde, “Gelecek Vaadeden Piyanist“ ödülünü kazandı.
İlk performansını altı yaşında, Marmara Üniversitesi Konser Salonu’nda sergileyen genç piyanist, ilk konçertosunu da 15 yaşında, şef “Antonio Pirolli”yönetimindeki “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” eşliğinde seslendirdi. Yurt içinde ve dışında bir çok organizasyonda resital ve konserler verdi.
İş Sanat’ın her yıl düzenlediği “ Meriç Soylu Anısına Parlayan Yıldızlar” serisinin 2015 yılı birincisi seçilen genç müzisyen aynı yıl Kasım ayında, Şef Sacha Goetzel yönetimindeki Borusan Filarmoni eşliğinde İş Sanat Festival’inin açılış konseri için sahne aldı. Birçok ulusal televizyon kanalı ve yazılı basın kültür sayfalarında röportaj ve konser haberlerine yer verildi.

Nisan 2016 tarihinde İstanbul Adalar Rotary Kulüp tarafından “Meslekte Üstün Başarı” ödülüne layık görüldü.
Klasik müzik dünyasının önemli organizasyonlarından sayılan “International Holland Music Sessions” ın uluslararası genç yetenekler arasından seçerek verdiği masterclass bursunu kazandı ve yine Ağustos 2016 tarihinde Hollanda Bergen'de bir resital verdi.
Cumhuriyetimizin yetişdirdiği ilk piyanistlerden İdil Biret, Tchaikovsky Konservatuarı’ndan Andre Diev, Mozarteum Konservatuarı’ndan Prof. Rolf Plagge, Köln Konservatuarı'ndan Prof. Andreas Frölich ve A.B.D. Julliard School’dan Prof. Matti Raekallio başta olmak üzere bir çok duayen piyanistin ustalık sınıflarına katılan ve taktirlerini alan Ferhat Can Büyük, eğitimine, Borusan Kocabıyık Vakfı'nın burs desteği ile, Polonya - Feliks Nowowiejski Konservatuarı'nda Prof. Ewa Poblocka'nın piyano sınıfında devam etmektedir.