Sonbahar Şarkıları

SONBAHAR ŞARKILARI
10 Aralık 2016 Cumartesi, Saat:20.00

ÖMÜR MUNZUR, bariton
ELİF ÖNAL, piyano

Bariton Ömür Munzur ve piyanist Elif Önal, popüler klasiklerden günümüz şarkılarına uzanan zengin bir program ile 10 Aralık Cumartesi akşamı Mozarthaus’a konuk oluyor.


KONSER PROGRAMI

T. Albinoni | Adagio
J. Massenet | Elegie
A. Stradella | Pieta Signore
F. P. Tosti | Non t’amo piu
S. Cardillo | Core’ngrato
Trad.&Florian Hermann | Dark Eyes (Ochi Chornyje)
R. Falvo | Dicitencello Vuie
G. Porter | So in Love
Ernesto de Curtis | Torna a Surriento
R. Cocciante | Belle
N. C. Andel | Mazi ( Düzenleme: Hakan Ali Toker)
A. Babayev | Nazende Sevgilim (Düzenleme: Hakan Ali Toker)

*Konser süresi: 60 dakikaÖMÜR MUNZUR
2002 yılında  Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi  Şan-Koro bölümünde Prof. Dan Constantin Serbac’ın sınıfından mezun oldu. Bilkent Gençlik Orkestrası eşliğinde Dido & Aeneas Operasında “Aeneas” karakterini seslendirdi. Yine aynı yıl içerisinde Amerika Birleşik Devletlerinin Santa Barbara şehrinde  dünyaca ünlü Mezzo Soprano Marliyn Horne’nin Workshop’u na katıldı. 2004 yılında kazandığı Köln Müzik Yüksekokulu’nda okumak üzere Almanya’ya gitti. Burada Ünlü Soprano Prof. Edda Moser ile yüksek lisans eğitimini yaptı. 2005-2006 yıllarında  Rigoletto Operasında “Ceprano”  Prinzessin auf der Erbse Operasında “Kanzler”  ve Sihirli Fülüt Operasında “ Papageno” rollerini seslendirmek üzere Koblenz Operasıyla bir yıllık sözleşme imzaladı. 2007 yılında İtalyanın Montepulciano kentinde Dresden Operası Genel Müzik Direktörü Gerd Uecker’in yaptığı Masterclass’a burslu olarak davet edildi. Yine aynı yıl Almanya’nın Köln şehrinde  St. Aposteln kilisesinde ve, Agustin şehrinde de St. Agustinus kilisesinde Johannes Brahms’ın “Ein Deutsches Requiem” (Bir Alman Requiemi) adlı Oratoryosunda Bariton soloyu icra etti.   Santçı Avrupa ülkeleri, Amerika ve Türkiye’de çok sayıda konser ve resital verdi. Başlıcaları Stadt Theater Koblenz ve Köln Operası olmak üzere operalarda solist sanatçı olarak mesleğini icra etti. Anton Marik ve Markus Stenz gibi ünlü şeflerle çalışan sanatçı solistlik kariyerinin yanı sıra Şan, Koro, Müzik Estetiği ve Genel Müzik dersleri eğitmenliği de yaptı. Sanatçı 2012 yılında  Prof. Arthur Jansen ile Sanatta Yeterlik  eğitimini Köln Müzik Yüksekokulu’nda tamamladıktan kısa bir süre sonra  Türkiye’ye geri döndü. Halen yurt içinde ve yurt dışında seçkin sanat merkezlerinde konserler veren sanatçı sahne kariyerinin yanı sıra Akademik düzeyde öğrenci yetiştirmeye de devam etmektedir.

ELİF ÖNAL
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Lisans ve Yüksek Lisans bölümlerinden Prof. Tuvana Alton’un öğrencisi olarak mezun oldu. Bilkent Üniversitesi’ndeki Sanatta Yeterlik çalışmalarını Prof. Namık Sultanov ve Gülnara Aziz ile tamamladı. Yaptıkları ustalık sınıflarında Leontina Margulis, Frank Braley, Gülsin Onay, Hüseyin Sermet, Viyana’da Roland Batik ve Salzburg Mozarteum’da Christopher Lieske ile çalıştı. ANAÇEV Piyano Yarışması’nda Adnan Saygun'un Sonatina eseri ile “En İyi Türk Eseri Yorumcusu” ödülünü aldı. Kuruculuğunu ve üyeliğini yaptığı Bilkent Su Trio oda müziği grubu ile, Andante klasik müzik dergisi tarafından “2011 Donizetti Ödülleri - Yılın Klasik Müzik Topluluğu” ödülüne layık görüldü. Türkiye'nin önemli konser salonlarında ve festivallerinde, Almanya ve Avusturya'da resitaller ve oda müziği konserleri; Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile solist olarak konserler verdi. Birçok günümüz Türk bestecisinin solo piyano ve oda müziği eserlerinin ve Adnan Saygun'un solo piyano için Süit'inin dünyada ilk seslendirilişlerini yaptı. Sanatçı önce İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, ardından oniki yıl Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde öğretim elemanı ve Bilkent Senfoni Orkestrası üyesi olarak çalıştıktan sonra 2014 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na Doçent olarak atandı. Halen Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim üyesi ve Çalgı Anasanat Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.