Sancar Tunalı Piyano Resitali

SANCAR TUNALI
PİYANO RESİTALİ
14 Aralık 2016 Çarşamba, Saat:20.00

Piyanist Sancar Tunalı, Barok Dönem’den 20.Yüzyıl’a uzanan bir program ile 14 Aralık Çarşamba akşamı Mozarthaus’a konuk oluyor.

Resital Programı:

J.S. Bach | Prelüd ve Füg BWV 870, Do Majör
L.van Beethoven | Piyano Sonatı Op 31 No.2, re minör “Tempest”
F. Chopin | Etüd Op.10 No,1 Do Majör | Grand Polonese Op.53 “Heroic”
S. Prokofiev | Piyano Sonatı No.3, la minör 


SANCAR TUNALI
1975 yılında Bulgaristan’ın Silistre kentinde doğdu. Profesyonel piyano eğitimine 1993 yılında Prof. Zöhrap Adıgüzelzade ile başladı. 1995’te Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Piyano Anabilim Dalı’nı kazandı. Üniversite yıllarında okul adına düzenlenen konserlerde solist olarak görev aldı ve okulunu üstün başarıyla temsil etti.
İlk solo konserini 1998 yılında Bursa’da verdi. Okul orkestrası eşliğinde J.S. Bach’ın re minör piyano konçertosu ile Bursa, İzmir ve Denizli kentlerini kapsayan yurtiçi turnesinde solist olarak görev aldı. Üniversitede Öğr. Grv. Yıldız Aslanova’nın öğrencisi oldu aynı zamanda Prof. Zöhrap Adıgüzelzade ile çalışmalarını sürdürdü.
İdil Biret, Fazıl Say, Michail Lidsky, Milena Molova workshop sınıflarına çalışıcı olarak katıldı ve başarı gösterdi. 2001 yılının Şubat ayında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü’nün Yüksek Lisans sınavını birincilikle kazandı. Ve eğitimini Doç. Vasıf Hasanov ile sürdürdü.
2001 yılının güz yarıyılında Eskişehir Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü yüksek lisans programına yatay geçiş yaptı.
01.07.2004 tarihinde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü yüksek lisansını tamamladı.
2004 yılının Haziran ayında Bulgaristan’a gitti. Başkent Sofya’da dünyaca ünlü piyanist Prof. Milena Molova ile çalıştı ve davet aldı.
2006 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Anasanat Dalında öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.
2010 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarında sanatta yeterlilik çalışmalarına başladı. 2013 yılında sanatta yeterlilik çalışmalarını 100 üzerinden 95 ortalama ile tamamladı.
2015 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. Halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarında Opera Anasanat Dalı Başkanı olarak görevini sürdürmekte ve aktif olarak solo, oda müziği ve resital konserlerine devam etmektedir.