TUNA FIRINCIOĞLU & SANCAR TUNALI

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KONSERİ
TUNA FIRINCIOĞLU & SANCAR TUNALI
8 Mart 2017 Çarşamba, 20.00

Soprano Tuna Fırıncıoğlu ve piyanist Sancar Tunalı, Barok Dönem’den 20. Yüzyıl’a uzanan bir program ile 8 Mart Çarşamba akşamı Mozarthaus’a konuk oluyor.

TUNA FIRINCIOĞLU, soprano
SANCAR TUNALI, piyano


Program:

1. Gdy sliczna Panna – J. Maklakiewicz
2. Quia Respexit – J. S. Bach , Magnificat
3. Venite inginocchiatevi – W. A. Mozart | Le nozze di Figaro (Figaro’nun Düğünü) Susanna’nın aryası
4. Das Lied der Trennung – W. A. Mozart
5. L’abbandono – V. Bellini
6. Zyczenie – F. Chopin
7. Poljubila ja na pechal' svoju, Op. 8 No. 4 – S. Rahmaninov
8. Chlopca mego mi zabrali, Op. 7 No. 4 – I. J. Paderewski
9. Kdybych se co takoveho – B. Smetana | The Bartered Bride ( Satılmış Nişanlı) Marenka’nın aryası


TUNA FIRINCIOĞLU

1992’de Ankara’da doğan Tuna Fırıncıoğlu, 2007 yılında Türkiye Polifonik Korolar Derneği Gençlik Korosu bünyesinde müzik hayatına başladı. Gençlik Korosu ile 2008 – 2009 yılları arasında Türkiye Polifonik Korolar Şenliği, Nevit Kodallı Çoksesli Korolar Şenliği, Boğaziçi Üniversitesi Koro Festivali ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Korolar Festivali’ne katıldı. Boğaziçi Üniversitesi Koro Festivali’nde Alman Koro Şefi Bernd Spitzbarth ve Belçikalı Opera Sanatçısı Severine Delforge’nin bireysel çalıştaylarında yer aldı. Attila Çağdaş Değer ve Çiğdem Aytepe’nin çalışmalarıyla 2008 – 2009 yıllarında oluşturulan Çocuk ve Gençlik Korosu Çalıştayı’na bireysel olarak katıldı ve Katalan Koro Şefi Elisenda Carrasco i Ribot ile çalışma imkanı buldu. İlk şan çalışmalarına Asena Güler Gözen ile başlayan Fırıncıoğlu, 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Opera- Şan Anasanat Dalı’nı kazandı ve Gölge Şekeranber’in öğrencisi oldu. 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’na geçiş yapan Fırıncıoğlu, eğitim sürecinde okul projelerinde yer aldı. 2015 yılı Nisan ayında Giancarlo Guarin Oda Müziği Çalıştayı’na katıldı ve İtalyan Şef ile birebir çalışma imkanı buldu. 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında Erasmus Projesiyle, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewski ‘de eğitim gördü ve Prof. Dr. Hab. Wojciech Maciejowski’nin sınıfına kabul edildi. Akademideki eğitimi sırasında Dr. Laura Sobolewska ile eşlik, P. Neuman ile ensemble ve M. Michalowska’dan improvizasyon ve reçitatif dersleri alıp, İtalyan Şan Koçu Prof. Sonia Turchetta’nın çalıştayına katıldı. 2016 yılında Polonya’nın Czarnków şehrinde düzenlenen NADNOTECKI FESTIWAL MUZYCZNY PIEKNY SPIEW Festivali’nde solo performans gösterdi ve bu festivale katılan ilk Türk oldu. Fırıncıoğlu, eğitimi sırasında Cumhur Böler ve Gül Sabar ile çalıştı. Halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı son sınıf öğrencisi olup, şan çalışmalırını Gölge Şekeranber ve Prof. Wojciech Maciejowski ile devam ettirmektedir.


SANCAR TUNALI

1975 yılında Bulgaristan’ın Silistre kentinde doğdu. Profesyonel piyano eğitimine 1993 yılında Prof. Zöhrap Adıgüzelzade ile başladı. 1995’te Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Piyano Anabilim Dalı’nı kazandı. Üniversite yıllarında okul adına düzenlenen konserlerde solist olarak görev aldı ve okulunu üstün başarıyla temsil etti. İlk solo konserini 1998 yılında Bursa’da verdi. Okul orkestrası eşliğinde J.S. Bach’ın re minör piyano konçertosu ile Bursa, İzmir ve Denizli kentlerini kapsayan yurtiçi turnesinde solist olarak görev aldı. Üniversitede Öğr. Grv. Yıldız Aslanova’nın öğrencisi oldu aynı zamanda Prof. Zöhrap Adıgüzelzade ile çalışmalarını sürdürdü.m İdil Biret, Fazıl Say, Michail Lidsky, Milena Molova workshop sınıflarına çalışıcı olarak katıldı ve başarı gösterdi. 2001 yılının Şubat ayında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü’nün Yüksek Lisans sınavını birincilikle kazandı. Ve eğitimini Doç. Vasıf Hasanov ile sürdürdü. 2001 yılının güz yarıyılında Eskişehir Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü yüksek lisans programına yatay geçiş yaptı. 01.07.2004 tarihinde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü yüksek lisansını 4 not ortalaması üzerinden 3,34 ile tamamladı. 2004 yılının Haziran ayında Bulgaristan’a gitti. Başkent Sofya’da dünyaca ünlü piyanist Prof. Milena Molova ile çalıştı ve davet aldı. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Anasanat Dalında öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2010 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarında sanatta yeterlilik çalışmalarına başladı. 2013 yılında sanatta yeterlilik çalışmalarını 100 üzerinden 95 ortalama ile tamamladı. 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. Halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarında Opera Anasanat Dalı Başkanı olarak görevini sürdürmekte ve aktif olarak solo, oda.müziği.ve.resital.konserlerine.devam.etmektedir.