BERİL ÖZYAZICI PİYANO RESİTALİ

BERİL ÖZYAZICI
PİYANO RESİTALİ
6 Mayıs 2017 Cumartesi, 20.00

Piyanist Beril Özyazıcı, Bach, Mozart, Haydn, Debussy ve Liszt’in solo piyano yapıtlarından oluşan bir program ile 6 Mayıs Cumartesi akşamı Mozarthaus’a konuk oluyor.

Konser Programı:

W.A.Mozart I Fantasia No. 3, K.397
J. S. Bach I Italian Concerto BWV 971
J Haydn I Sonata No.59, Hob.49
C. Debussy I Etude No. 1, Etude No. 7
F. Liszt I Hungarian Rhapsody No.12

Toplam program süresi 52 dakikadır.

BERİL ÖZYAZICI
1990 yılında İzmir'de doğan Beril Özyazıcı, piyano eğitimine 2000 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Öğr.Gör Seçil Akdil ile başlayıp, çalışmalarını 2009 yılına kadar sürdürmüştür. Daha sonra lisans eğitimi için gittiği Belçika Kraliyet Müzik Akademisi "Concervatoire Royal de Mons" da sınıf atlayarak lisans son sınıfa kabul edilmiştir. Lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, yüksek lisansa kabul edilen genç sanatçı, piyano çalışmalarına Prof.Dalia Ouziel, oda müziği çalışmalarına ise Prof. Guy Van Wass ile devam edip "Master Spécialisé” bölümünden mezun olmuştur.

Bu süre içinde Karl-Heinz Kamerling, Hüseyin Sermet, Roland Krüger, Shelia Arnold, İdil Biret, Vassily Lobanov, Gülsin Onay, Özgür Aydın gibi seçkin piyanist ve pedagoglarla çalışma imkanı bulmuştur. Yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere birçok konserler veren piyanist ; Salzburg'da düzenlenen "Mozarteum Summer Akademie" , Kapadokya'da düzenlenen "Klasik Keyifler Oda Müziği Festivali" , Belçika'da düzenlenen "International Dinant Music Academy ", "Ayvalık International Music Academy" , "Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali" , "İstanbul Pera Festivali" gibi festivallerde yer almış ve Gülsin Onay ile birlikte Gaziantep Piyano Festivali'nde konser vermiştir.
Oda müziği ve solo konserler veren sanatçı , İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta ve aynı kurumda Doktora çalışmalarını Prof. Eser Bilgeman Şakir ile sürdürmektedir.