“Talip Apaydın’ı Anma Konseri”

TALİP APAYDIN’I ANMA KONSERİ
DORUKHAN ERSİN GİTAR RESİTALİ
31 Mayıs 2017 Çarşamba, 20.00

Köy Enstitülü Eğitimci - Yazar Talip Apaydın'a Saygı Konseri, Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Erdal Atıcı'nın sunuş konuşması ile açılacak.

2014 Eylülü'nde kaybettiğimiz, eserlerinde köylüyü ve köy hayatını konu alan, Ulusal Kurtuluş Savaşı'nı ilk defa Türk köylüsünün perspektifinden anlatan, Çifteler Köy Enstitüsü ve Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü mezunu aydın yazar ve eğitimci Talip Apaydın, Mozarthaus'ta, gitarist Dorukhan Ersin’in seslendireceği Bach, Tarrega, Alegre, Pujol, Mostazo ve Brotons’un eserlerinden oluşan bir program ile anılıyor.

Resital Programı:

J. S. Bach | Viyolonsel Süiti No.1 (BWV 1007)
F.Tárrega | Endecha (Preludio), Maria (Gavotte), Cápricho Arabe (Serenata)
M. Alegre | Una Americana
E. Pujol | Tonadilla
S. Brotons | Melancòlic (Op.83)
J. Mostazo | Los Piconeros

Toplam program süresi 60 dakikadır.


DORUKHAN ERSİN, gitar

1992 yılında Ankara'da doğdu. Gitar çalışmalarına 2001 yılında Mehmet Ahat ile başladı. 2006-2010 yılları arasında Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nin Müzik, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nın Yarı Zamanlı Gitar bölümlerinde eğitim aldı. Bu süre içerisinde, gitar çalışmalarını İskender Özçelebi, solfej-teori çalışmalarını Güneş Apaydın nezaretinde sürdürdü.

2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Gitar Sanat Dalı'nda başladığı lisans eğitimini 2015 yılında tamamladı. Aralarında Ignacio Rodes, Thomas Kirchhoff, Costas Cotsiolis, Susana Prieto, Heiki Mätlik gibi virtüözlerin de bulunduğu ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı.

2014 yılında 3.sü gerçekleştirilen Uluslararası Antalya Gitar Festivali kapsamında düzenlenen gitar yarışmasında birincilik ödülü alan Dorukhan Ersin, çalışmalarına Prof. Dr. Ahmet Kanneci nezaretinde devam etmekte ve Ankara Devlet Konservatuarı Gitar Sanat Dalı Yüksek Lisans programına hazırlanmaktadır.