DOĞA ALTINOK & NAZ İREM TÜRKMEN | KEMAN RESİTALİ

Genç Yıldızlar Konserler Serisi
DOĞA ALTINOK & NAZ İREM TÜRKMEN | KEMAN RESİTALİ
18 Kasım 2017 Cumartesi, 20.00

Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda ödülün sahibi olan genç neslin başarılı keman sanatçıları Naz İrem Türkmen ve Doğa Altınok, zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

Naz İrem Türkmen, keman
Doğa Altınok, keman

Konser Programı:

Naz İrem Türkmen
L. van Beethoven | Sonat No. 5 “İlkbahar”– I. Bölüm (Allegro)
H. Wieniawski | Caprice No.4
J.S. Bach | Keman Sonatı No.4 – Adagio, Allegro
P. Sarasate | Zigeunerweisen
O. Novacek | Perpetuum Mobile

Doğa Altınok
J. S. Bach | Keman Sonatı No.3 – Largo, Allegro
F. Kreisler | Recitative & Scherzo
C. Saint Saens | Keman Konçertosu No.3 – I. Bölüm
N. Paganini | Caprice No.21


DOĞA ALTINOK

Doğa Altınok, keman eğitimine 2007’de Çukurova Üni- versitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Hakan Çuhadar ile başladı; 2009’da Daniya Kaynova ile devam etti.

4. Gülden Turalı Ulusal Keman Yarışması küçükler kategorisinde ikincilik ödü- lüne, ayrıca Server ACİM’e ait “Filiz” adlı eseri en iyi yorumlayan yarışmacı ödülüne layık görüldü. 2011 Berlin’de düzenlenen Uluslararası “Sforzando” Müzik Yarışması’nda kendi kategorisinde birinci, 2012 yılında Slovakya’da dü- zenlenen “Talents For Europe” yarışmasında ikinci oldu. 2012 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında “Yılın Çıkış Yapan Genç Müzisyeni” seçildi.

2015 yılı Mart ayında Bulgaristan Sofya’da gerçekleşen 11’inci Uluslararası “Young Virtuosos” Yarışması’nda bir üst kategori olan 16-19 yaş kategorisinde birincilik elde etti. Aynı yıl Mayıs ayında İtalya Fermo’da düzenlenen 22’nci Uluslararası “Andrea Postacchini” Yarışmasında da kendi kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

Bugüne kadar İzmir, Antalya, Bursa, Cumhurbaşkanlığı ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları eşliğinde çalan Altınok, Moskova, Iguazu, Tokyo, Münih, Lizbon, Viyana, Milano, Prag ve Odessa'da resitaller, oda müziği ve orkestra konserleri verdi.Doğa Altınok, Güher & Süher Pekinel “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler Projesi dahilinde TÜPRAŞ tarafından desteklenmekte olup eğitimine 2013 yılından beri Viyana’da bulunan Amadeus International Nobel Talent Of Music School’da burslu olarak devam etmekte; keman çalışmalarını Prof. Dora Sch- warzberg ile sürdürmektedir.

NAZ İREM TÜRKMEN
Istanbul Klasik Keyifler, Istanbul PERA Müzik Festivali, Bursa Müzik Festivali, Avusturya’da bulunan Zell an der Pram müzik merkezinde konser, BILSEM, Dusseldorf Palais Wittgenstein, Bursa Muzik festivali, Ankara Mozarthaus da konser verdi. Varna da Mincho Minchev ile yaptığı master class sonunda, Varna konser vermek üzere davet aldı.

Mart 2016’da Sırbistan Müzik Pedagogları tarafından düzenlenen Uluslararası Internet Music yarışmasında kendi yaş katagorisinde birinci seçildi. Mayıs 2016 da Uluslararası Grand Virtuoso müzik yarişmasında birinci seçilerek, Salzburg Mozarteum da konsere davet edildi. Haziran 2016 da Kiev de düzenlenmiş Individualis keman yarışmasında kendi yaş kategorisinde birinci seçildi. 2017 Nisan ayında Almanya da düzenlenmiş Anton Rubinstein keman yarışmasında en iyi Barok sonat yorumu ödülünü aldı. 2017 Mart ayında Belçika da düzenlenmiş International Arthur Grumiaux Competition keman yarışmasında üçüncü oldu. Eylül 2017 de Bulgaristan Albena da düzenlenen V. Uluslararası “Heirs of Orpheues” Müzik yarışmasında birinci oldu.

Naz İrem Türkmen İstanbul Devlet Konservatuarı’nda Prof. Dr. Ceyda Uzgören ile eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi müzik bölümü öğrencisidir.