TÜRKÇE SANAT ŞARKILARI | DEMET GÜRHAN & CEREN UĞUZ

TÜRKÇE SANAT ŞARKILARI
DEMET GÜRHAN & CEREN UĞUZ
25 Kasım 2017 Cumartesi, 20.00

Soprano Demet Gürhan ve piyanist Ceren Topuz Uğuz, halk türkülerinden aryalara türkçe eserlerden derlenen zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

DEMET GÜRHAN, soprano
CEREN UĞUZ, piyano

Konser Programı:

Katibim | S. Ada
Aşk Türküsü | F. N. Çamlıbel - F.H.Atrek
Anlatamıyorum | O. V. Kanık- M.Özdemir
Divane Aşık Gibi | Düzenleme: A. Albuz
Acem Kızı | Düzenleme: A. Albuz
Çalın Davulları | Düzenleme: A. Albuz
Yemen Türküsü | Düzenleme: T. Erdener
Gaziantep Yolunda | Düzenleme: B. Honic
Elmaların Yongası | Düzenleme: A.Albuz
Giresun Kayıkları | S. Bilgen
Ayşe’nin Aryası | S. Ada
Keklik | Y. Tura


DEMET GÜRHAN, soprano
1976 yılında doğdu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünü kazanarak Prof. Gülşen Şimşek’in şan anasanat dalı öğrencisi oldu. 2000–2005 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Burada iki yıl süreyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Denizli Çocuk Korosu şefliğini yaptı. Eğitimi süresince şan çalışmalarını Elvira Fatihova ile sürdürdü. Doktora programında şan çalışmalarına Prof. Mustafa Yurdakul ile devam etti. 2006 yılında Prof. HelgeDorsch ile Master Class çalışmalarına katıldı. 2008 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı doktora programına kabul edildi. 2013 yılında “Ses Eğitimi Çalışmalarının Politikacıların Konuşma Becerilerine Etkisi” konulu teziyle doktora programını tamamladı. Almanya, Litvanya, Kıbrıs ve Türkiye’de çok sayıda konser gerçekleştirdi. TRT Avaz ve TRT radyosunda canlı yayınlanan programlarda solist olarak birçok konser vermiştir. 2014 yılında Kazakistan Karagandı Senfoni Orkestrası ile Ankara, Eskişehir, Bursa, Samsun, Ordu ve Trabzon’da konserler yaptı. 2010 yılından itibaren Tubikam (Türkiye Bilimsel, Kültürel ve Stratejik Araştırmalar Merkezi) üyesidir. 2006 yılından bu yana Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda misafir öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müdür yardımcısı ve Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’nda Yrd. Doç. Dr. olarak görevini sürdürmektedir.

CEREN UĞUZ, piyano
1985 Yılında Ankara’ da doğdu. 1996 Yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı ‘nı kazanarak Prof. Süleyman Sırrı Güner ile çalışmalarına başladı. Çalışmalarına 1999 yılından itibaren Ögr. Gör. Olga Hasanov ile devam etti. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ nda Yrd. Doç. Oya Ünler lisans sınıfına girdi ve aynı sınıfta mezun oldu. Öğrencilik hayatı boyunca birçok sınıf konserleri ve resitaller sergilemiş, yurtiçi ve yurtdışında birçok yarışmalarda bulunmuştur. 2009-2013 Yıları arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ nda, 2010-2012 yılları arasında da Başkent Üniversitesi Konservatuvarı’ nda Öğretim Görevlisi olarak Korrepetitörlük yapmıştır. 2012 Yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ nda Yüksek lisans çalışmalarına Doç. Toros Can ile başlamış, halen Doç. Dr. Özlem Ömür ile devam etmektedir. Ceren Uğuz, 2011 Yılından beri Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Görevlisi olarak Korrepetitörlük.yapmaktadır.