YILBAŞI KONSERİ, BAROKTAN ROMANTİZME

YILBAŞI KONSERİ
BAROKTAN ROMANTİZME
27 Aralık 2017 Çarşamba, 20.00

Çok sayıda ulusal ve uluslararası başarının sahibi genç sanatçılar Selin Demirel ve Hinako Inoue, Bach, Brahms, Beethoven ve Schumann’ın yapıtlarından derlenen zengin bir program ile, 27 Aralık Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşuyor.

SELİN DEMİREL, viyolonsel
HINAKO INOUE, piyano

Konser Programı:

L. van Beethoven | Viyolonsel ve Piyano Sonatı Op.5 No.2, sol minör

I. Adagio sostenuto ed espressivo
II. Allegro molto più presto
III. Rondo.Allegro

R. Schumann | Fantasiestücke Op.73 No.1

I. Zart und mit Ausdruck
II. Lebhaft , leicht
III. Rasch mit und mit Feuer

ARA

J. S. Bach | Solo Viyolonsel Süiti BWV 1009 (I. Prelude)

J. S. Bach | İyi Düzenlenmiş Klavye, Cilt 2 No.14

J. Brahms | Viyolonsel ve Piyano Sonatı No.1,Op.38, mi minör

I. Allegro non troppo
II. Allegro quasi menuetto
III. Allegro

* Program süresi yaklaşık 70 dakikadır.


SİNEM DEMİREL, viyolonsel
1998 yılında İstanbul’da doğdu. Klasik müziğe 8 yaşında gitar eğitimi ile başladı. 11 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Eldar İskenderov ile viyolonsel eğitimine başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın İlköğretim bölümünden okul birincisi olarak mezun oldu. Litvanya’nın Vilnius şehrinde 22 Temmuz-30 Temmuz arası düzenlenen “Vivace Vilnius” festivaline katıldı. Burada Ignacy Grezelazka ile çalıştı. Hungarian Rhapsody eserini ensemble solisti olarak çalmaya hak kazandı.

Istvan Varga, Maria Kliegel, Wolfgang Boettcher, Henrik Brendstrup, Larissa Groeneveld, Dennis Parker, Marco Misciagna, Anatoli Krastev, Susan Varga, Sinan Dizmen, Tilmann Wick, Elinor Frey ve Ditta Rohmann’ın ustalık sınıflarına aktif katıldı. Almanya, İsviçre, Macaristan, İtalya, Litvanya ve Türkiye’nin bir çok yerinde konserler verdi.

Yeditepe Üniversitesinin Orhan Şallıel yönetimindeki senfoni orkestrası ile çalmak üzere, gençlik konseri solisti olarak seçildi ve J. Christian Bach Çello Konçertosunu orkestra ile seslendirdi. 2016’da Collegium Musicum der VHS Reckenberg-Ems orkestrası ile Haydn 1 numaralı Viyolonsel Konçertosunu seslendirdi. 2014 Konser Sezonunda Rengim Gökmen yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası kadrosuna katıldı ve Şanlıurfa ve Gaziantep turnesi konserlerinde yer aldı. Edirne'de her yıl düzenlenen 17.Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği yarışmasında 3.oldu. Konser 20 Ocak 2014 tarihinde TRT 3 Radyo’da yayınlandı.

2014-2015 öğretim yılında Detmold Hochschule für Musik yüksek okulunun ‘jungstudent- Hochbegabtenzentrum’ (üstün yetenekli genç öğrenci) bölümünü burslu olarak kazandı. Burada Prof. Alexander Gebert’in sınıfında okudu ve 2016 yılında başarıyla mezun oldu. Detmold’de aldığı doğaçlama eğitimi ile doğaçlama yeteneğini geliştirmiş ve konserlerde solo eserlerin yanında doğaçlama performansı sergilemektedir.

2015 yılında Ela Cansu Bekgöz ile kurduğu ‘Fernweh Duo’ isimli oda müziği grubu ile çalışmalarına devam etmektedir.

2016’da Sion Müzik Akademi’sine bursla katılarak konserler verdi. 2016 ve 2017 yılında Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover okulunda Prof. Tilmann Wick’in sınıfında lisans eğitimi almaya hak kazandı.

HINAKO INOUE, piyano
Hinako Inoue 1997'de Japonya’da doğdu. Hamamatsu Uluslararası Piyano Akademisi’ne katıldı ve aynı akademi tarafından düzenlenen yarışmada ödül aldı.

Antonin'de düzenlenen 11. Uluslararası Chopin Genç Piyano Yarışması'nda 1.lik ödülü aldı.

13. Uluslararası Chopin Piyano Yarışması'nda gümüş madalya kazandı.

58. Kamakura Genç Piyanist Müzik Yarışması'nda 1. lik ödülü kazandı.

Japonya'daki 3. Avrupa Uluslararası Piyano Yarışması'nda altın madalya ve jüri ödülü aldı.

6. Miyoshi-Net Piyano Yarışması'nda 2.lik ödülü aldı.

8. Yokohama Uluslararası Müzik Yarışması'nda 2.lik ödülünü kazandı.

Tokyo College of Music Lisesi'nden onur derecesi ile mezun oldu ve şu anda Hannover Üniversitesi müzik, tiyatro ve Medya okulunda çalışmalarını sürdürüyor.

Hironao Suzuki, Bernd Goetzke ve Olivier Gardon yönetiminde piyano solo çalışmaları yapıyor ve Markus Becker ile oda müziği çalışmalarına devam ediyor.