KENAN TATLICI, PİYANO RESİTALİ

KENAN TATLICI
PİYANO RESİTALİ
20 Ocak 2018 Cumartesi

Genç neslin başarılı piyanistlerinden Kenan Tatlıcı, Barok Dönem’den 20. yüzyıla uzanan zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

Konser Programı:

L. van Beethoven | Piyano Sonatı No.12 Op.26
I. Andante con variazioni
II. Scherzo. Allegro molto
III. Marcia funebre sulla morte d'un eroe. Maestoso andante
IV. Allegro

S.Gubaidulina | Chaconne

D. Scarlatti | Sonatlar; K1, K9, K141

F. Liszt | Apres une lecture du Dante : Fantasia quasi Sonata

Program süresi: Yaklaşık 60 dakika

Kenan Tatlıcı
2010 yılında İtalya ‘da düzenlenen “Euterpe” ve “Pietro Argento” Piyano Yarışmaları’nda “İkincilik Ödülü” sahibi olan B. Kenan Tatlıcı, 2000-2007 yılları arasında, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Binnur Ekber ile çalıştı. Daha sonrasında eğitimine Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Yury Martynov ile devam ederek, 2015 yılında aynı kurumdan başarı ile mezun oldu.

Moskova’daki eğitim süresince, 2. Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması “İkincilik Ödülü” ve 2. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Yarışması “ Jüri Özel Ödülü” kazanmış olup, Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı Rachmaninov-Küçük Salon- Beyaz Salon, Moskova Yamaha Center, Moskova IFTAN Konser Salonu, Saint-Petersburg Teknik Üniversitesi Beyaz Salonu, Gioia del Colle Rossini Tiyatrosu (Bari/İtalya), Amman Hussein Kültür Merkezi (Ürdün), Amman Kraliyet Konser Salonu(Ürdün), Süreyya Operası (İstanbul), Bellapais (Kıbrıs), İKSEV Konser Salonu (İzmir), TRT İstanbul Radyo Evi (Türkiye) Hacettepe Üniversitesi M Salonu (Ankara) gibi merkezlerde düzenlenen konserlerde yer aldı.

Şimdiye kadar beraber sahne aldığı müzisyenler ve topluluklar arasında, Cihat Aşkın, Onur Özkaya, İrina Nikotina, Angela Ahıskal, Burak Tüzün, Nikolay Pronin, Ayako Tanabe, Cumhurbaşkanlığı Sefoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası gösterilebilir. Bunların yanısıra, pek çok ustalık sınıfına aktif olarak katılan Kenan Tatlıcı’nın çalıştığı isimler arasında, Lilya Zilberstein, Sergey Schepkin, İdil Biret, Gülsin Onay, Mauricio Vallina, Muza Rubazkyte, Sergey Kudryakov gibi piyanistler bulunmaktadır.

Günümüzde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı “Sanatta Yeterlik” programına, Çağdaş Eğitim Vakfı’nın “Genç Yetenekler Projesi ”kapsamında devam etmektedir.

“ Kenan Tatlıcı, yeni müzik sahnelerimizde uzun soluklu bir kariyer yapacak bütün gerekli unsurlara sahip çok yetenekli bir piyanist.”

Mauricio Vallina

“ Kenan Tatlıcı, büyük virtüöziteye ve piyano repertuvarına ciddi bir bakış açısına sahip çok yetenekli bir piyanist.”

Lilya Zilberstein