GENÇ YETENEKLER İLE ODA MÜZİĞİ AKŞAMLARI - I

GENÇ YETENEKLER İLE
ODA MÜZİĞİ AKŞAMLARI
17 Ocak 2018 Çarşamba, 20.00

Mozarthaus’ta “Genç Yeteneklerle Oda Müziği Akşamları” konserler serisinin ilkinde, Barok ve Romantik Dönem bestecilerinin solo ve oda müziği eserlerinden derlenen zengin bir program sizleri bekliyor.

Konser Programı:

J.S. Bach | Prelüd ve Füg, BWV 846 Do Majör
Piyano : Delfin Demiray

S. Tchaikovsky | Valse-Scherzo, Op. 34 | Scherzo, Op. 42
Keman: Ece Elif Cansever

H. Lemoine | La Flute de Pan
Flüt : Göksu Diril - Piyano : Eda Öncül

F. Chopin | Ballade Op. 52, fa minör
Piyano : Tambi Cimuk

J. Brahms | Klarinet Trio Op. 114, la minör
Piyano : Eda Seviniş | Klarinet : İlayda Yılmaz | Çello : Özgür Deniz Kaya


DELFİN DEMİRAY, piyano
2005 Ankara doğumludur. Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Ortaokulu 7. sınıf piyano sanat dalı öğrencisidir. İlk ve ortaöğretim hayatı boyunca Elif Önal ve Başar Can Kıvrak ile çalıştı. İki yılı aşkın süredir Yoonie Han’ın öğrencisidir. Mayıs 2016’da İstanbul Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda Teşvik ödülü aldı. Temmuz 2017de Sicilya/ İtalya’da düzenlenen AmiCa Fest Uluslararası Piyano Festivali’nde “Audience” Award” ödülüne layık görüldü. 2015 yılından bu yana Stanislav Loudenitch, Gülsin Onay, Enrico Elisi, Tian Ying ve Sofia Gulyak’ın ustalık sınıflarında bulundu. Eğitim dönemleri boyunca çeşitli sınıf konserlerinde ve Mozarthaus Genç Yetenekler Piyano Konserinde sahne aldı.

ELİF ECE CANSEVER, keman
2005'te Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu'na kabul edildi. Ekim 2008'de Mersin Üniversitesi'nin düzenlediği 3. Ulusal Gülden Turalı Keman Yarışması’nda ikincilik ödülü kazandı. Ayrıca Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde 2009 yılında Işın Metin yönetiminde Franz Drdla'nın "Carmen Fantasie", 2014 yılında Dağhan Doğu yönetiminde Saint Saens'ın "Introduction and Rondo Capriccioso" ve 2017 yılında Rengim Gökmen yönetiminde Sibelius Keman Konçertosunun tamamını seslendirmiştir. Ayrıca bestecilik üzerine Tolga Yayalar ile çalışmalarını sürdürürken Genç Besteciler Genç Yorumcular etkinliğine katılmıştır ve kendi eserini seslendirmiştir.

ÖZGÜR DENİZ KAYA, viyolonsel
Viyolonsel öğrenimine 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'nda Yrd. Doç. Nuray Eşen ile başladı, sonrasında Doç. Kerem Aykal’ın sınıfında devam etti. 2017 Ankara Klasik Müzik Festivali ve 2017 7. Klasik Keyifler Kapadokya Müzik Festivali’nde yer aldı. Hacettepe Gençlik Senfoni, Ankara Gençlik Senfoni, Bilkent Gençlik Senfoni ve Bilkent Senfoni Orkestralarında Burak Tüzün, Gürer Aykal, Orhun Orhon ve Cem'i Can Deliorman gibi şefler ile konserler verdi. Özgür Deniz Kaya, piyanist Gulmira Tokombaeva ile sürekli olarak resitaller vermektedir.

EDA SEVİNİŞ, piyano
2007 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’nda Deren Eryılmaz ile piyano eğitimine başladı, 2011 yılından itibaren Zerin Rasul ile devam etti. 2012 yılında İngiltere’de Chetham’s Müzik Okulu’nun yaz programına katılarak Marcella Crudeli ve Yoriko Wakabayashi ile çalıştı. Orada konserler verdi ve cd kayıtları yaptı. 2013-2014 yaz dönemlerinde Gümüşlük Piyano Festivali kapsamında Mauricio Vallina, Ilya Itin, Misha Dacic, Kemal Gegic, Pierre Réach, Edna Golandsky, Yury Martynov, Jean-Bernard Pommier, Gülsin Onay gibi birçok sanatçıyla çalıştı ve festivalde konserler verdi. 2016 yılında Brüksel’de düzenlenen Uluslararası “Merci, Maestro!” Piyano Yarışmasında finale kaldı ve sertifika aldı. Oda müziği grubu “Kiana Trio” ile 1. Eğirdir Oda Müziği Yarışması’nda 1. kategoride birincilik ödülü aldı.

İLAYDA YILMAZ, klarinet
2012 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Ortaokulu'nun klarinet bölümünü burslu olarak kazandı. 2015 yılında Michel Arrignon ile çalıştı. 2017 yılında Fransa'da Académie Musicale de Villecroze tarafından düzenlenen ustalık sınıfını burslu kazandı ve François Benda ile çalıştı. Türkiye'de Nusret İspir ve Gültekin Ulutaş gibi isimlerle çalıştı. Ellen Jewett ile oda müziği çalıştı. Isparta'nın Eğirdir ilçesinde düzenlenen oda müziği yarışmasında 1. Kategoride birincilik ödülünü Kiana Trio ile kazandı. 2014 yılından beri Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası'nda çalıyor. Mozarthaus, Bilkent Konser Salonu gibi salonlarda bir çok konsere katıldı. Rustam Rahmedov ile sürekli olarak resitaller vermektedir.

EDA ÖNCÜL, piyano
Müzik çalışmalarına 6 yaşında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulunda başladı. Halen aynı okulun Lise kısmında 9. sınıfta bulunmaktadır.2016 yılı içerisnde; Mozart Akademi 2. Uluslarası Piyano Yarışmasında, Osimo Uluslararası Piyano Yarışmasında ve, I. Bursa Nülifer Uluslarası Piyano yarışmasında üçüncülük ödülü aldı. Ayrıca aynı yıl içinde Osimo ve Amalfi’de konserler verdi. 2017 yılında 12. Uluslararası Pera Piyano yarışmasında Mansiyon ödülü aldı. Mozarthaus Ankara’da, Amica Fest kapsamında Sicilya’da konserler verdi

GÖKSU DİRİL, flüt
2000 tarihinde Ankara'da doğdu ve müzik eğitimine 6 yaşındayken keman ile başladı. 2011 yılında Bilkent Üniversitesi Konservatuvarı'na, Stiliana Stavreva'nın Flüt sınıfına kabul edildi. 2013 ve 2015 yılları arasında Cem Önertürk ile çalıştı. Patrick Gallois ve Sharon Bazely masterclasslarına katılım gösterdi. Halen Bilkent Üniversitesi bünyesinde konserler vermektedir ve bunun yanı sıra Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası'nda çalmaktadır. Eğitimini Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi'nde sonuncu sınıf olarak, Ebru Aykal ile birlikte sürdürmektedir.

TAMBİ CİMUK, piyano
Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye'ye sığındıktan sonra ailesiyle birlikte Bursa’ya gelen Tambi Cimuk, şu an Bilkent Üniversitesinde Prof. Yoonie Han ile eğitimine devam etmektedir. Ödülleri; Grand Prize, Planet of Talent Uluslararası Müzik Yarışması “Moskova, 1. Ödülü, “Musical fireworks at Baden-Wüttemberg Müzik Yarışması” Almanya, 2. Ödülü, “Stockholm Uluslararası Müzik Yarışması” İsveç, 1. Ödülü, “Crescendo Uluslararası Müzik Yarışması” New York (Carnagie Hall’da solo performans ), 1. Ödülü, “Heirs of Orpheus Müzik Yarışması” Bulgaristan, 1. Ödülü, “Stars at Tenerife Uluslararası Müzik Yarışması” İspanya, 3. Ödülü, “Mozart Uluslararası Müzik Yarışması” Gürcistan, 2. Ödülü, “Grand prize Virtuoso Uluslararası Müzik Yarışması” İngiltere (Albert Hall’da “Elgar Room” solo performans)