Aryalarla Bir Akşam

HANDE ÇETİK
ARYALARLA BİR AKŞAM
3 Şubat 2018 Cumartesi,20.00

Soprano Hande Çetik ve piyanist Meryem Delal İnan, Mendhelssohn, Schumann, Schubert, Mozart, Puccini, Bellini ve Gounod’un arya ve liedlerinden derlenen bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

Konser Programı:

F. Mendelssohn| Venetianisches Gondollied / Suleika
R. Schumann | Widmung / Der Nussbaum
F. Schubert | Auf Dem Wasser Zu Singen / Lachen Und Weinen
W. A. Mozart | Der Hölle Rache Kocht in Meinem Herzen / Die Zaberflöte
G. Puccini | O Mio Babbino Caro / Gianni Schicchi
V. Bellini | Ah Non Credea Mirarti / Ah Non Giunge / La Sonnambula
C. Gounod | Je Veux Vivre / Roméo et Juliette

Program Süresi: Yaklaşık 45 dk.


HANDE ÇETİK, soprano
1989 yılında İzmir’de doğdu. Müziğe on bir yaşında flüt ve solfej dersleri alarak başladı. Aynı yıl Devlet Opera ve Bale Çocuk Korosu sınavını kazanarak korist oldu. 2003 yılında Ümran Baradan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazandı. Flüt ve piyano, orkestra eğitimleri aldı. 2007 yılında Dokuz Eylül Devlet Konservatuarı Opera ve Şan Bölümü’nü kazandı. Aytül Büyüksaraç’ın öğrencisi oldu. Öğrencilik yıllarında konser ve temsillerde görev aldı.İncigül Operetin’nde Cadı rolünü canlandırdı.

Okul yılları içerisinde Kartal Karagedik, Andreas Jören, Hans Joachim Gallus, Prof.Güzin Gürel ve Burak Bilgili gibi öenmli isimlerlemasterclass ve workshoplar yaptı. Doç. Dr. İ. İlter Denizoğlu’nun pek çok foniatri seminerine katıldı. 2013 Yılında Dokuz Eylül Devlet Konservatuarı Şan Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl Orff seminerlerine katıldı ve çocuk eğitimine yönelik pek çok programda eğitmenlik yaptı.

2015 yılında Weimar Opera Studio’dan burs alarak Sihirli Flüt Operası’nın Papagena rolüne seçildi. Burada Prof. Dr. Jeanette Favaro Reuter ile masterclass çalışmaları yaptı. Thrünger Symphoniker Saalfeld Rudolstadt Orchester ‘ın solist seçmelerini kazandı.

2016-2017 yılları arasında ITU Konservatuarı’nın çocuk programında görev aldı. 2017 yılında Boğaziçi Y-Chorus , Kırlangıç korolarına vokal koçluğu yaptı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (MIAM) Lynn Trepel-Çağlar’ın master öğrencisi olarak başladığı şan çalışmalarını sürdürmektedir.

MERYEM DELAL İNAN, piyano
1998 yılında İzmir'de doğdu. 2009 yılında 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Prof. Şeniz Duru ile piyano eğitimine başladı. 2010 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nın sınavını kazanarak Prof. Ece Demirci eğitmenliğinde piyano bölümünde eğitim almaya başladı. İzmir İsmet İnönü Kültür Merkezi , İzmir Fransız Kültür Merkezi, MSGSÜ Sedad Hakkı Erdem Oditoryumun'da, Galata Derneğin'de, Milli Saraylar'da, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde, Pera Güzel Sanatlar'da, Yeldegirmeni Sanat Merkezi'nde çeşitli konserler vermiştir.

2014 yılında Polonya Academia Muzyczna Wroclaw'da masterclass çalışmalarına katılmıştır. Anna Malikova, Prof. Marina Horak,Victor Çuçkov, Victor Santiago Asucion'dan masterclass almıştır. Halen aynı okulda Doç. İnci Yakar Birol ile eğitim hayatına devam etmektedir.