Cansu Naz Eriş, Piyano Resitali

CANSU NAZ ERİŞ
PİYANO RESİTALİ
3 Mart 2018 Cumartersi, 20.00

"Genç Yetenekler Konserleri Serisi”nde genç piyanist Cansu Naz Eriş Barok Dönem’den 20. Yüzyıl’a uzanan bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

Konser Programı:

J.S. Bach | Praeludium & Fuga ll Do minör, BWV 847
L.van Beethoven | Fa minör Sonat Op. 2/1
R. Schumann | Träumerei, Kinderszenen Op.15 No.7
E. Grieg | Cücelerin marşı, Op.54 n.3
F.Liszt | Consolations n.5
B.Bartok | İki Romen Dansı, Op.8/a


CANSU NAZ ERİŞ
19 Mayıs 2004’te İstanbul’da doğan Cansu Naz ERİŞ beş buçuk yaşında piyano çalmaya başladı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Piyano Bölümüne kabul edildi ve Prof. Dr. Sibel ATAL DEVRİM ile çalışmaya başladı.
Cansu Naz Eriş, 2014’te İstanbul’da düzenlenmiş olan 9. Uluslararası Pera Piyano yarışması’nda, kendi yaş kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. Ayrıca, aynı yarışmada “En İyi Türk Eseri Yorum” ödülünü de kazandı. 20 Nisan 2014’te İstanbul’da Cemal Reşit REY konser salonunda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarını temsil etmek üzere seçilen öğrencilerle “Çocuklar ve Gençler ile Müziğe Yolculuk” projesi kapsamındaki konserde yer aldı.
14 Nisan 2016’da Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü “Genç Piyanistler Konseri” nde performans sergiledi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümü bünyesinde düzenlenen konserlerde yer aldı. Ayrıca Marmara Üniversitesi “Sanat Günleri”, Büyükçekmece Belediyesi “Piyano Günleri”, Beykent Üniversitesi Açılış Konserlerinde yer almıştır. Ağustos 2016’da Salzburg’da Mozarteum Üniversitesi bünyesindeki yaz akademisinde Prof. Andreas Weber’in, Aralık 2016 ve Şubat 2017’de Gülsin Onay’ın ve Mayıs 2017’de Aldo Ragone’nin ustalık sınıfına aktif olarak katıldı.
Ocak 2017’de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın Genç Solist sınavında başarılı olarak 21 Nisan 2017’de şef Işın Metin yönetiminde orkestra ile beraber çalmıştır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın Doktora, Yüksek Lisans, Lisans, Orta Öğretim öğrencilerinin arasında branş ayrılmaksızın yaptığı seçmelerde başarılı olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile beraber şef Ramiz Malik Aslanov yönetiminde solist olarak konçerto seslendirme hakkını kazanmıştır.
Haziran 2017’de “ArsKosova Müzik” yarışmasında 100 tam puan alarak “Abolut 1.”lik ödülünü almıştır.
2017 yılı Aralık ayında katıldığı “Viyana Golden Key” Beste yarışmasında “İnşaat” isimli piyano trio bestesi ikincilik ödülüne layık görülmüştür.
Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi olarak Prof. Dr. Sibel DEVRİM ATAL ile piyano ve Yrd. Doç. Dr. Dilara Gözde ARAZ ile solfej eğitimine devam etmektedir.