Keman Resitali, Baharda Romantizm

BAHARDA ROMANTİZM
KEMAN RESİTALİ

Keman sanatçıları Ekin Kuzukıran ve Tulya Yılmaz keman repertuvarının sevilen örneklerinden derlenen bir program ile Pazar akşamüstü Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşuyorlar.

TULYA YILMAZ, keman
EKİN KUZUKIRAN, keman
GÜLNARA BAHŞİŞ, piyano eşlik
EVRİM TURAN, piyano eşlik

Program:

E.Ysaye | Op. 27 Sonata No:2
1. Bölüm: Prelude – Obsession
2. Bölüm: Malinconia

N. Paganini| Caprice No:20
E. Ysaye | Op. 10 Mazurka No:1
Dans Le Lointain
Keman: Ekin Kuzukıran
Piyano: EvrimTuran

M. Bruch | Op. 46 Keman Konçertosu
1.Bölüm: Allegro Moderato
2. Bölüm: Adagio
3. Bölüm: Allegro Energico
Keman: Tulya Yılmaz
Piyano: Gülnara Bahşiş

J. H. Achron | Op.33 Hebrew Melody
C. Saint-Saens | Op.83 Havanaise
Keman: Ekin Kuzukıran
Piyano: Evrim Turan

H. Wieniawski | Op.17 Legende
H. Wieniawski | Op. 21 Polonaise Brilliante No:2
Keman: Tulya Yılmaz
Piyano: Gülnara Bahşiş


EKİN KUZUKIRAN, keman
1999'da Ankara'da doğdu. Müziğe 7 yaşında keman eğitimi alarak başladı. 2008 yılında Kıvanç Tepe'den solfej eğitimi aldı. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı keman bölümünü kazandı. Keman eğitime Prof.Ebru Karaağaç ile devam etmektedir. Erdoğan Davran ve Feza Gökmen ile oda müziği çalışmalarını sürdürmektedir. 2015 yılında Bilkent keman günlerine katıldı ve aynı yıl içerisinde Gümüşlük Masterclass Akademisi'nde Gilles Apap ile çalıştı. Jaroslaw Pietrzak, İgor Tkatchouk gibi kemancıların masterclass çalışmalarına katıldı. Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrasında şef Prof.Erol Erdinç ve Doç.Burak Tüzün ile çalışmış ve 2015 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nın sınavını kazanarak şef Prof. Rengim Gökmen ile konserler vermiştir. Ankara Gençlik Senfoni Orkestrasında Cem’i Can Deliorman, Orhun Orhon ve Gürer Aykal ile konserler vermiştir. 2017 yılında Türk-Yunan Gençlik Orkestrasına katılmıştır. Hâlen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Lisans I öğrencisi olarak öğrenimine devam etmektedir.

TULYA YILMAZ, keman
1991 yılında Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine opera sanatçısı ve keman metodu yazarı Ömer Can ile başladı. 1999 yılında Başkent Oda Orkestrası eşliğinde ilk konserini verdi. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı keman bölümünü kazanarak Prof. Reyyan YÜCELEN BAŞARAN’ın öğrencisi oldu. Argun DEFNE ile solfej, İlya SİROTİN ile oda müziği çalıştı. Eğitim hayatı süresince Hacettepe Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası gibi orkestralarda çaldı. Suna KAN, Tuncay YILMAZ ve Joshua EPSTEİN’ın ustalık sınıflarına katıldı. 2015 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman bölümü yüksek lisans eğitimine Prof. M. Orhan AHISKAL ile başladı. 2015-2017 yılları arasında K.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2017 Eylül ayından beri Muhammedjan Turdiyev ile keman çalışmalarını sürdürmektedir.

GÜLNARA BAHŞİŞ, piyano
Özbekistan’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Taşkent’te bitirdi. 1970 Taşkent Devlet Konservatuar’ına girdi ve 1975 senesinde mezun oldu. 1977-1989 yılları arasında piyano öğretmeni olarak Taşkent Devlet Konservatuar’ında görevini yürüttü. 1979-1983 yılları arasında aynı konservatuarda yüksek lisansını tamamladı. Bu yıllar arasında korrepetitör olarak birçok konserler ve resitaller verdi. Çeşitli bestecilerin eserlerini çalmasının yanı sıra özel olarak Bach’ın 48 Prelude- Fugue’den oluşan eserini çalmıştır. 1989-2004 ve 2010-2016 senelerinde Simferopol Music College’da piyano öğretmeni ve korrepetitör olarak çalıştı. Korrepetitör olarak Ukrayna’nın Harkor, Donetsk, Kiev ve diğer şehirlerinde yarışmalara katıldı. 2012 senesinde İsviçre’de düzenlenen festivalde konserler verdi. 2004-2010 yılları arasında Selçuk Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi Devlet Konservatuarlarında çalıştı. 2004-2005 yılları arasında resitaller verdi ve S.Ü. orkestrasıyla birlikte J.S.BACH’ın piyano konçertosunu seslendirdi. 2015 yılından itibaren Bilkent Üniversitesi’nde korrepetitör olarak çalışmaktadır.

EVRİM TURAN, piyano
1985 yılında Ankara’da doğdu. 1991 yılında Prof. Kamuran Gündemir ile özel piyano derslerine başladı ve 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’ne yarı zamanlı, iki sene sonra da tam zamanlı öğrenci olarak kabul edildi. 1999 yılında Kamuran Gündemir’in emekli olması nedeniyle eğitimine Yrd. Doç. Menekşe Akar ile devam etti.2002 – 2005 yılları arasında Polonya, Avusturya, Fransa ve Türkiye’de birçok önemli piyanistin ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı; bu ülkelerdeki müzik akademilerinde konserler verdi. 2004 - 2005 öğretim sezonunda konservatuvardan “Bölüm ve Okul Birincisi” olarak mezun oldu ve İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü almaya hak kazandı. Öğrenim hayatı boyunca Türkiye’nin birçok kentinde oda müziği, solo ve iki piyano konserler verdi.2009 yılında Yüksek Lisans öğrenimini bitirdi. Bugüne kadar Hacettepe Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Mersin Opera Orkestrası ve Orkestra Akademik Başkent eşliğinde solist olarak konserler verdi. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen Kamuran Gündemir 2. Ulusal Piyano Yarışması’nda (Nisan 2011) “Üçüncülük Ödülü”, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın düzenlediği “1. Ulusal Piyano Yarışması” nda (Nisan 2012) ise “Ferhunde Erkin Jüri Özel Ödülü” kazandı.Yrd. Doç. Menekşe Akar ile sürdürdüğü Sanatta Yeterlik programını 2017 yılı Haziran ayında tamamlayan Evrim Turan, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.