GENÇ YETENEKLER İLE ODA MÜZİĞİ AKŞAMLARI III

GENÇ YETENEKLER İLE
ODA MÜZİĞİ AKŞAMLARI III
21 Mart 2018 Çarşamba, 20.00

Mozarthaus’ta gerçekleşen “Genç Yetenekler ile Oda Müziği Akşamları” konserler serisinin sonuncusunda, Romantik Dönem ve 20. Yüzyıl’a ait eserlerin yanısıra günümüzün umut vaadeden genç bestecilerin yapıtlarına da yer verilecek.

Konser Programı:

Mohammad Javaheri | Solo piece for Bassoon
Fagot: Ozan Evruk
Arda Yurdusev | Solo piece for Guitar
Gitar: Begüm Argon
Elif Ece Cansever | Arcanum for solo clarinet
Klarinet : İlayda Yılmaz
Emre Eröz | The Smash of Symmetry for Solo Bassoon
Fagot: Ozan Evruk
J.K. Mertz | Fantasia Hongroise
M.C. Tedesco | Tarantella
Gitar: Özberk Miraç Sarıgül
F. Chopin | Polonaise in A flat Major, Op. 53
Piyano : Tambi Cimuk

MOHAMMAD H. JAVAHERI
1989'da İran Tahran da doğdu, Bilkent Üniversitesi'nde Art in compositon da master yapıyor (2017) Tahran Sanat Üniversitesi'nde 2012-2015 yılları arasında Setar ile İran müzik performansı okudu. Tahran İslam Azad Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okudu (2007-2012)Tahran Konservatuvarı'nda Müzik bölümünü okudu (2009-2011)Tolga Yayalar, Karen Keyhani, Amir Eslami ve Hamidreza Dibazar gibi Profesörlerle Müzik bestelemek üzerine çalışt(2008). "Nilava" topluluğunda synthesizer oldu ve flüt çaldı (2016) Tahran Müzik Konservatuvarı'nda Piyano Eğitmeni (2015)Tahran Korosu'nda bas şarkıcısı (2013 - 2015). Televizyon Serisi için müzik besteledi ve piyano çaldı. 2010'dan itibaren Prof.Modjtaba Sadria ile çalışmaya başladı. Tahran Müzik Konservatuvarı Orkestrası'nda flüt çaldı(2009 - 2010)

ARDA YURDUSEV
Müzikal yolculuğuna erken yaşlarda klasik gitar çalarak başlamıştır. Bu yıllar boyunca, dünyadaki değişik kültürlere ve müziklerine bir ilgi geliştirmiştir. Bir süre müziğin prodüksiyon yanıyla uğraştıktan sonra, 2015 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi; kompozisyon bölümünde lisans eğitimine başlamıştır. Halen kompozisyon çalışmalarını Yiğit Aydın ile sürdürmektedir. Mark Andre, Ulrich Kreppein, Mahir Cetiz, Tolga Yayalar, Onur Türkmen, Stefan Pohlit gibi besteciler tarafından verilen çeşitli ustalık sınıflarına katılan bestecinin eserleri; Black Pencil Ensemble, Hezarfen Ensemble gibi seçkin topluluklar tarafından çalınmıştır. Besteci olarak ilgi alanları; farklı kültürlere ait unsurları, yeni müzik aracılığıyla tınısal bir dünyada yansıtmaktır.

ELIF ECE CANSEVER
2000 yılında Ankara'da doğdu. 2005'te Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu'na kabul edildi.Orkestra eşliğinde ilk konserini 2005 yılında ODTÜ'de verdi. Okul bünyesindeki etkinliklerin yani sıra Ankara Güzel Sanatlar Lisesi ve Konya Selçuk Üniversitesi'nde resitaller, ODTÜ Kemal Kurdaş ve MEB Şura salonunda orkestra eşliğinde konserler verdi. 23 Nisan 2008'de NTV'nin İstanbul'da yaptığı "Küçük Eller Büyük Yetenekler" konser programına katıldı. Ekim 2008'de Mersin Üniversitesi'nin düzenlediği 3. Ulusal Gülden Turalı Keman Yarışması’nda ikincilik ödülü kazandı. Mersin Üniversitesi Oda Orkestrası ve Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde konserler vermiştir. Ayrıca Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde 2009 yılında Işın Metin yönetiminde Franz Drdla'nın "Carmen Fantasie", 2014 yılında Dağhan Doğu yönetiminde Saint Saens'ın "Introduction and Rondo Capriccioso" ve 2017 yılında Rengim Gökmen yönetiminde Sibelius Keman Konçertosunun tamamını seslendirmiştir. Çeşitli etkinliklerin yanı sıra 2016 yılında CSO Konser Salonu’nda resital vermiştir. Ayrıca bestecilik üzerine Tolga Yayalar ile çalışmalarını sürdürürken Genç Besteciler Genç Yorumcular etkinliğine katılmıştır ve kendi eserini seslendirmiştir. Halen Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi'nde Rasim Bağırov'un öğrencisi olarak keman ana sanat dalında 12. sınıfa devam etmektedir.

EMRE ERÖZ
1995 yılında Ankara’da doğdu. Müziğe lise yıllarında elektrik gitar çalarak başladı. Bu süreç içerisinde başta caz olmak üzere farklı müzik tarzlarıyla yakından ilgilendi. Lise mezuniyetinden sonra 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümüne kabul edildi. İki senelik eğitiminin ardından 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Kompozisyon ve Müzik Teorisi bölümüne kabul edilen Emre Eröz, hâlâ bu bölümde bestecilik çalışmalarına Onur Türkmen ile devam etmektedir. Katıldığı ustalık sınıflarında ve seminerlerde Mark Andre, Martin Hiendl, Ulrich Kreppein, Ricardo Piacentini gibi bestecilerle çalışma fırsatı bulmuştur.

ÖZBERK MIRAÇ SARIGÜL
10 yaşında klasik gitar derslerine Soner Egesel ile başladı. MEB Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Klasik Batı Müziği Çalgılarıyla Eser Seslendirme Yarışması’nda 2011 ve 2012 yıllarında olmak üzere iki yıl üst üste birincilik kazandı. 2012 yılında Bilkent Üniversitesi MSSF Müzik İlköğretim Okulu klasik gitar dalında öğrenci olmaya hak kazanarak Kağan Korad ve Anıl Gelenler ile çalışmaya başladı. 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen 2. Ulusal Klasik Gitar Yarışması’nda İkincilik kazandı. 2014 yılında ÇAĞSAV onur ödülü töreninde klasik gitar dinletisi sundu.2015 yılında Alanya HEP Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesinde resital verdi.Aynı yıl İstanbul 2.Uluslararası Cemal Reşit Rey Klasik Gitar Yarışması’nda birincilik kazandı.2016 yılında ÇAĞSAV’da İ.Leblebicioğlu Ödül Konseri ve Yakın Doğu Üniversitesi’nde konser verdi, Guitar Art 17.International Guitar Festivali Beograd – Serbia Yarışması’nda ikincilik kazandı.Aynı yıl 3. International İstanbul Classical Guitar Festival Yarışması ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen 3. Ulusal Klasik Gitar Yarışması’nda birincilik kazandı.2017 yılında BSO ile Erzurum turnesinde solist olarak konser verdi,Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarında konser verdi.Aynı yıl 4.İstanbul Classical Guitar Festival ve Marmara Üniversitesi 3. Gitar Günlerinde solist olarak yer aldı.Homeconcert olarak yabancı Büyükelçilere resital verdi.Artı Sahne’de resital verdi.

TAMBİ CİMUK
Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye'ye sığındıktan sonra ailesiyle birlikte Bursa’ya gelen ve Prof. Elena Chekick ile aldığı kısa süreli eğitimle yetenekli olduğu ortaya çıkan 20 yaşındaki Tambi Cimuk, ve şu an Bilkent Üniversitesinde Prof. Yoonie Han ile eğitimi devam etmektedir.
•Grand Prize, “Планета Талантов ( Planet of Talent ) Uluslararası Müzik Yarışması “Moskova
•Diploma, “Savshinsky Uluslararası Müzik Yarışması”, Rusya
•1. Ödülü, “Musical fireworks at Baden-Wüttemberg Müzik Yarışması” Almanya
•2. Ödülü, “Stockholm Uluslararası Müzik Yarışması”, İsveç
•1. Ödülü, “Crescendo Uluslararası Müzik Yarışması”, N.Y.,U.S.A (Carnagie Hall’da solo performans )
•1. Ödülü, “Heirs of Orpheus Müzik Yarışması”, Bulgaristan
•1. Ödülü, “Stars at Tenerife Uluslararası Müzik Yarışması”, İspanya
•3. Ödülü, “Mozart Uluslararası Müzik Yarışması”, Gürcistan