GENÇ YETENEKLER KONSERLER SERİSİ DURU ÖNHON & BERİL EREN

GENÇ YETENEKLER KONSERLER SERİSİ
DURU ÖNHON & BERİL EREN
KEMAN VE PİYANO RESİTALİ
15 Nisan 2018 Pazar, 17.00

Genç sanatçılar Duru Önhon ve piyanist Beril Eren, keman ve piyano repertuvarının sevilen örneklerinden derlenen bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

Konser Programı:

G. F. Handel | Sonat No.6, sol minör
J. S. Bach | Partita No.3 Mi Majör, BWV 1006
W. A. Mozart | Sonat No.21 K.304, mi minör
F.Chopin | Ballade No.3 Op.47
Ch. de Beriot | Keman Konçertosu No.9 Op.104, la minör
(I.Bölüm: Allegro maestoso)
J. Massenet | Meditation (Thais Operası’ndan)
F. Kreisler & Pugnani | Preludium & Allegro
B. Bartok | Romen Halk Dansları

Program süresi: 60 dakika


DURU ÖNHON, keman
2006 yılında İstanbul’da doğdu. 6 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı müzik bölümü yuva sınıfına kabul edildi. MSGSÜ Devlet Konservatuarı yarı zamanlı keman bölümünde Doç. Nilay Sancar ile eğitimine devam etmekte, Prof. Daniya Kainova ile repertuar çalışmaları yapmaktadır. Cihat Aşkın, Dora Schwarzberg, Itzhak Rashkovsky, Ani Schnarch, Igor Tkatchuk, Mincho Minchev, Lutsia Ibraghimova’nın ustalık sınıflarına katılmıştır. Avrupa’daki önemli müzik okullarından birinde öğrenim görmeyi hedeflemektedir.

Kazandığı başarılar;
- 2015 Sırbistan Müzik Pedagogları Uluslararası Internet Müzik Yarışması keman kendi yaş kategorisinde 1.cilik ödülü
- 2015 Bulgaristan 40.cı Nedjalka Simeonova Uluslararası Keman Yarışması 13 yaş altı kategorisinde 3.cülük ödülü
- 2016 İtalya 7.ci Premio Crescendo Uluslararası Müzik Yarışması 12 yaş altı kategorisinde 2.cilik ödülü
- 2016 Ukrayna 14. Individualis Uluslararası Internet Müzik Yarışması kendi kategorisinde 2.cilik ödülü
- 2017 İzmir Devlet Senfoni Orkestrası genç solist seçmelerini kazandı ve Şef Cem-i Can Deliorman yönetimindeki orkestrayla Adnan Saygun Sanat Merkezinde De Beriot 9 No’lu keman konçertosunu çaldı.
- 2017 İtalya 27.ci Uluslararası Barletta Müzik Yarışmasında kendi kategorisinde 1.ci lik ve özel virtüöz ödülü
- 2017 Dora Schwarzberg Academy ustalık sınıfına kabul edildi.
- 2017-2018 Sezonu İş Sanatta Parlayan Yıldızlar seçmelerini kazandı.


BERİL EREN, piyano
1993 yılında Ankara’da doğan Beril Eren, piyanoya 2006 yılında, İstanbul Özel Pera Güzel SanatlarLisesi’nde Ofelya Aleskerova ile başladı. 10 aylık bir çalışmanın ardından, 2007 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Lise 1. sınıfına seviye sınavı ile kabul edilerek, piyano çalışmalarına Melin Molla ile başladı. Aynı yıl ilk solo konserini verdi. 2009 yılında piyano eğitimine Hülya Ardıç Barut’un sınıfına geçerek devam etti. Yine aynı yı l“İstanbul Filarmoni Derneği” tarafindan düzenlenen “Türk Bestecileri Konseri” nde yer aldı. Emre Can Karayel, Gülsin Onay, Zöhrab Adıgüzelzade, Emre Elivar, Victor Çuçkov, Milena Mollova ve Hüseyin Sermet’in piyano ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı. Arnaud Pumir ve Violaine Cochard’ın klavsen ustalık sınıflarına katıldı. 2010 yılında Singapur’da Elena Metodieva’nın piyano sınıfına kabul edilerek 1 ay eğitim gördü. Yovan Markovitch’in oda müziği masterclassına aktif olarak katıldı. Aynı yıl MSGSÜDK Senfoni Orkestrası’na solist olarak seçildi. Koç Üniversitesi’nde“Rus Bestecileri Konseri’nde oda müziği konseri verdi. 2011 yılında MSGSÜ Oditoryumu’nda konser verdi. 2012 yılında “Opus Erasmus 2” Projesi ile Fransa’ya gitmeye hak kazandı ve burada çağdaş müzik dalında orkestra ile iki konser verdi. 2012’de Hilary Demske’ın masterclassına katıldı. 2013 yılında “Sesin Yolculuğu 6. Genç Besteciler Şenliği”nde Umut Eldem’in eseriniyorumladı. Aynı yıl Nisan ayında düzenlenen 16. Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması’nda Mansiyon ödülü aldı. Aralık 2014’de şef Antonio Pirolli yönetiminde MSGSÜDK Senfoni Orkestrası eşliğinde C. Saint Saens’ın 2. Piyano Konçertosu’nu seslendirdi. Halen MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans eğitimi gören Beril Eren, piyano çalışmalarını Prof. Esin Onay Kanberoğlu ve özel olarak piyanist İris Şentürker ile sürdürmektedir.