FRAUENLIEBE UND LEBEN

FRAUENLIEBE UND LEBEN
LIED AKŞAMI
18 Nisan Çarşamba, 20.00

Soprano Tuna Fırıncıoğlu ve piyanist Sancar Tunalı, Schumann’ın Op. 42 “Frauenliebe und Leben” adlı lied dizisinden oluşan ve liedlerle ilgili açıklamaların da yer alacağı bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

TUNA FIRINCIOĞLU, soprano
SANCAR TUNALI, piyano

Konser Programı:

R. SCHUMANN | Frauenliebe und Leben, Op. 42
- Op.42 No.1 Seit ich Ihn gesehen
- Op.42 No. 2 Er, Der herrlichste von Allen
- Op. 42 No.3 Ich Kann’s nıcht fassen, nicht glauben
- Op. 42 No.4 Du Ring an meinem Finger
- Op.42 No.5 Helft Mir, Ihr Schwestern
- Op.42 No.6 Süsser Freund, Du blickst
- Op. 42 No.7 An meinem Herzen, an meiner Brust
- Op. 42 No.8 Nun hast Du mir den ersten Schmerz getan

TUNA FIRINCIOĞLU, soprano
1992'de Ankara'da doğan Tuna Fırıncıoğlu, 2007 yılında Türkiye Polifonik Korolar Derneği Gençlik Korosu bünyesinde müzik hayatına başladı. Gençlik Korosu ile 2008 – 2009 yılları arasında Türkiye Polifonik Korolar Şenliği, Nevit Kodallı Çoksesli Korolar Şenliği, Boğaziçi Üniversitesi Koro Festivali ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Korolar Festivali'ne katıldı. Boğaziçi Üniversitesi Koro Festivali'nde Alman Koro Şefi Bernd Spitzbarth ve Belçikalı Opera Sanatçısı Severine Delforge'nin bireysel çalıştaylarında yer aldı. Attila Çağdaş Değer ve Çiğdem Aytepe'nin çalışmalarıyla 2008 – 2009 yıllarında oluşturulan Çocuk ve Gençlik Korosu Çalıştayı'na bireysel olarak katıldı ve Katalan Koro Şefi Elisenda Carrasco i Ribot ile çalışma imkanı buldu. İlk şan çalışmalarına Asena Güler Gözen ile başlayan Fırıncıoğlu, 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Opera- Şan Anasanat Dalı'nı kazandı ve Gölge Şekeranber'in öğrencisi oldu. 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı'na geçiş yapan Fırıncıoğlu, eğitim sürecinde okul projelerinde yer aldı. 2015 yılı Nisan ayında Giancarlo Guarin Oda Müziği Çalıştayı'na katıldı ve İtalyan Şef ile birebir çalışma imkanı buldu. 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında Erasmus Projesiyle, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewski 'de eğitim gördü ve Prof. Dr. Hab. Wojciech Maciejowski'nin sınıfına kabul edildi. Akademideki eğitimi sırasında Dr. Laura Sobolewska ile eşlik, P. Neuman ile ensemble ve M. Michalowska'dan improvizasyon ve reçitatif dersleri alıp, İtalyan Şan Koçu Prof. Sonia Turchetta'nın çalıştayına katıldı. 2016 yılında Polonya'nın Czarnków şehrinde düzenlenen NADNOTECKI FESTIWAL MUZYCZNY PIEKNY SPIEW Festivali'nde solo performans gösterdi ve bu festivale katılan ilk Türk oldu.2017 yılının Kasım ayında Konya Selçuk Üniversitesi’nde Prof. Dr. Hab.Wlodzimierz Zalewski’nin çalıştayına katıldı. Fırıncıoğlu, eğitimi sırasında Cumhur Böler ve Gül Sabar ile çalıştı. Halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı Yüksek Lisans öğrencisi olup, şan çalışmalırını Pekin Kırgız ile devam ettirmektedir.

SANCAR TUNALI, piyano
1975 yılında Bulgaristan’ın Silistre kentinde doğdu. Profesyonel piyano eğitimine 1993 yılında Prof. Zöhrap Adıgüzelzade ile başladı. 1995’te Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Piyano Anabilim Dalı’nı kazandı. Üniversite yıllarında okul adına düzenlenen konserlerde solist olarak görev aldı ve okulunu üstün başarıyla temsil etti. İlk solo konserini 1998 yılında Bursa’da verdi. Okul orkestrası eşliğinde J.S. Bach’ın re minör piyano konçertosu ile Bursa, İzmir ve Denizli kentlerini kapsayan yurtiçi turnesinde solist olarak görev aldı. Üniversitede Öğr. Grv. Yıldız Aslanova’nın öğrencisi oldu aynı zamanda Prof. Zöhrap Adıgüzelzade ile çalışmalarını sürdürdü. İdil Biret, Fazıl Say, Michail Lidsky ve Milena Molova’nın workshop sınıflarında yer aldı. 2001 yılının Şubat ayında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü’nün Yüksek Lisans sınavını birincilikle kazandı ve eğitimini Doç. Vasıf Hasanov ile sürdürdü. 2001 yılının güz yarıyılında Eskişehir Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü yüksek lisans programına yatay geçiş yaptı.01.07.2004 tarihinde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü yüksek lisans dercesinden mezun oldu. 2004 yılının Haziran ayında Bulgaristan’a gitti. Başkent Sofya’da Dünyaca ünlü piyanist Prof. Milena Molova ile çalıştı ve davet aldı. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Anasanat Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2010 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarında sanatta yeterlilik çalışmalarına başladı ve 2013 yılında sanatta yeterliliğini tamamladı. 2015 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. Halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarında Sahne Sanatları Bölümü’nde çalışmalarını sürdürmekte olan Tunalı aktif olarak solo, oda müziği ve resital konserlerine devam etmektedir.