GENÇ YETENEKLER İLE ODA MÜZİĞİ AKŞAMLARI V

GENÇ YETENEKLER İLE
ODA MÜZİĞİ AKŞAMLARI V
23 Mayıs 2018 Çarşamba, 20.00

Mozarthaus’ta gerçekleşen “Genç Yetenekler ile Oda Müziği Akşamları” konserler serisinin sonuncusunda, Barok Dönem’den, 20. Yüzyıl müziğine uzanan zengin bir programla, genç sanatçılar müzikseverler ile buluşuyor.

Konser Programı:

W.A. Mozart | Rondo in D Major K,184
Flüt: Ada Dinçer

E. Lalo | Symphonie Espagnole Op.21
Keman: İdil Arican

Y. Krieger |Menuet
Piyano : Ceylin Uğurlu

J.S. Bach | Prelude and Fugue BWV 847
F. Say | Summertime Variations
Piyano: Özgur Haran

J.X. Lefevre | Clarinet Sonate No. 7 I.Allegro ma non troppo II.Adagio
Klarinet : Ömrüm Özarslan

J.S. Bach | Prelude and Fugue in E minor, BWV 533
J. Brahms | Six Pieces for Piano, Op. 118. No. 5
Piyano: Eda Öncül

J. Haydn | Variations in F minor, Hob. XVII:6
Piyano: Delfin Demiray

L.V. Beethoven | Piyano Sonatı Op. 10, No. 1
I. Allegro molto e con brio II. Adagio molto III. Prestissimo
Piyano: Tambi Cimuk

V. Ewald | Brass Quintet No. 1, Op.

AnkaBrass
Görkem Çatak, Trompet
Tuğba Divrik, trompet
Tuğçe Divrik, Korno
Çağla Turhan, trombon
Şevdar Özarslan, tuba

ADA DİNÇER, flüt
2003 yılında Ankara'da doğdu. Müzik eğitimine Chopin Müzik Evinde piyano dersleri ile başladı. 2009 yılında Bilkent Üniversitesi Erken Müzik Programına kabul edildi. Burada öğretmeni Doç. Cem Önertürk ile tanıştı ve flüt dersleri almaya başladı. Programdan 2014 yılında mezun oldu. 2016 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okuluna kabul edildi. 2017 yılında Bilkent Senfoni Orkestrası'yla çocuk solist olarak konser verdi. Sibel Kumru Pensel'in ustalık sınıfına katıldı. Halen eğitimini 9.sınıfta Doç. Cem Önertürkle sürdürmektedir.

İDİL ARICAN, keman
2003 yılında Ankara’da doğdu. 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlkokulu’na Keman dalı ile kabul edilen İdil, aynı yıl Süreyya Defne’nin öğrencisi oldu. 2016 ve 2017 yıllarında ICMAF ve AIMA kapsamında Pelin Halkacı Akın, Çiğdem İyicil ,Andrej Bielow, Elif Tarakçı ve Eva Diller Dörnenburg’un ustalık sınıflarına katıldı. Eylül 2017’de Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Festivali kapsamında konser verdi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın 20. Kuruluş yıldönümü gecesinde sahne aldı. 10 Kasım 2017’de Fazıl Say’ın Yürüyen Köşk prömiyerinde görev alan İdil,15 Mart 2018 tarihinde Ray Chen ile çalıştı. Prag’da düzenlenen 6. Uluslararası Josef Micka Keman yarışmasında 5. Kategoride ikincilik ödülü kazanan İdil ARICAN hala çalışmalarına Süreyya Defne ile devam etmektedir.

CEYLİN UĞURLU, piyano
Ankara’da yaşayan Fethiye Ceylin UĞURLU, 2009 yılında Bursa’da doğdu. Piyano eğitimine 5 yaşındayken başladı. İlkokul 3. Sınıfa kadar piyano eğitimine ara verdikten sonra 2017 yılı ekim ayında Çağdaş Sanat Merkezi’nde eğitimine yeniden başladı. İlk sunumunu 2018 yılı kasım ayında Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Dr. Reşit Galip İlkokulunda 3. sınıf öğrencisi olan F. Ceylin UĞURLU piyano eğitimine Çağdaş Sanat Merkezi’nde devam etmektedir.

ÖZGÜR HARAN, piyano
15 Temmuz 1999 tarihinde Malatya'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Malatya'da okudu. Küçükken İlk müzik eğitimine müzik öğretmeni ablası Tuğba Haran Alkan ile başladı. 2016 yılı Eylül ayında Amaç Pala ile piyano eğitimine başladıktan sonra 2017 yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü Noriyoshi Murakami'nin Tuba sınıfına kabul edildi.Halen Kseniia Prostitova ile piyano çalışmalarını sürdürmekte olup, eğitimini İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi'nde devam ettirmektedir.

ÖMRÜM ÖZARSLAN, klarinet
2014-2015 yılında Bilkent Müzik ve Bale Ortaokuluna kabul edildi. 2016 yılında Kendi okulunda Nefesli Tahta Sazlar Sınıf konserinde yer aldı.Yien 2016 yılında İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında Fox tvde Solist olarak yer aldı.2017 yılında Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrasına katıldı.2018 yılında Bilkent Kütüphane Konserlerinde yer aldı.Yine 2018 yılında Fabrizio Meloni’nin masterclassına katıldı.Şuanda Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Lisesinde eğitimine Selen Akçora ile devam etmektedir.

EDA ÖNCÜL, piyano
2003 doğumlu olan Eda Öncül, piyano çalmaya 6 yaşında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlkÖğretim Okulunda başladı. Halen Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi 9. Sınıfında , çalışmalarına öğretmeni Yard. Doç. Dr. Yoonie Han ile devam etmektedir. 2016 yılı içerisinde; Mozart Akademi 2. Uluslarası Piyano Yarışması (İzmir) üçüncü olmuştur. Daha sonra , Osimo Uluslararası Piyano Yarışması (İtalya) ve I. Bursa Nülifer Uluslarası Piyano yarışmasına aynı yıl katılım sağlamış ve her ikisinden de üçüncülük ödülü almayı başarmıştır. Yine aynı yıl İtalya’nın Maiori kentinde Amalfi Cost Müzik Festivaline kapsamında konserler vermiştir. Sonrasında Osimo (İtalya) kentinde yine festival kapsamında çeşitli resitaller ve konserlere vermiştir. 2017 yılında 12. Uluslararası Pera Piyano yarışmasında (İstanbul) Mansiyon ödülü almış ve Mozarthaus Ankara’da genç yetenekler konserine katılmıştır. Aynı yıl Sicilya’da (İtalya) düzenlenen AmiCaFest’e katılarak “Seçilmiş Öğrenciler” sınıfında en genç sanatçı olarak Katanya’da konser vermiştir. 2018 yılı içinde Eskişehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Bilkent Senfoni Orkestrası Genç Solistler seçmelerinde başarı sağlamıştır. Ayrıca Bilkent Üniversitesinin düzenlediği çok sayıda dinletide ve Ankara’da çeşitli mekanlarda görev alarak parçalar seslendirmiştir.

DELFİN DEMİRAY, piyano
Delfin Demiray, 2005 Ankara doğumludur. Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Ortaokulu piyano sanat dalı öğrencisidir. İki yıl Elif Önal ile, bir yıl BaşarCan Kıvrak ile çalıştı. İki yılı aşkın süredir Yoonie Han’ın öğrencisidir. Haziran 2015te İzmir’de Mozart Akademi Uluslararası Piyano Yarışması’nda Finalist oldu. Mayıs 2016da İstanbul Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda Teşvik ödülü aldı. Temmuz 2017de Sicilya/İtalya’da düzenlenen AmiCaFest Uluslararası Piyano Festivali’nde “Audience Award” ödülüne layık görüldü. 2015 yılından bu yana Stanislav Loudenitch, Gülsin Onay, Enrico Elisi, Tian Ying, Sofia Gulyak, Özgür Aydın ve Jahye Kim'’ın ustalık sınıflarında bulundu. Eğitim dönemleri boyunca çeşitli sınıf konserlerinde, üniversite kütüphanesi konserlerinde, MozartHaus'ta ve Kore Kültür Merkezi'nde sahne aldı. Halen müzik eğitimine devam etmektedir. Ayrıca Bilkent Çocuk Tiyatrosu'nun aktif bir üyesidir.

TAMBİ CİMUK, piyano
20 yaşındaki Suriyeden gelen ve sadece 4 yıl piyano eğitimi alan Tambi Cimuk dünyaca ünlü Carnagie Hall ve Royal Albert Hall’da sahne alan ve Dünyaca ünlü Cupriyen Katsaris ve David Lively gibi piyanistlerle aynı sahneyi paylaşan , Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyıp Erdoğan onaylaması ile türk vatandaşlığa geçti ve bunun sayesinde Amerika , Rusya , İsveç , Almanya , İspanya ve Bulgaristan ve Gürcistan’daki gerçekleşen uluslararası müzik yarışmalarında derecelere sahip oldu ve Türkiye’yi o tür organizasyonlarda ve programlarda temsil etme şerefine nasip oldu . 2015’te Türkiye Dışişler Bakanlığı tarafından düzenlenen organizasyona , Washington şehrinde Pentagon Rayburn House’ta unutulmaz bir performans sergiledi . şimdi Bilkent Üniversitesinde Profesör Doktor Yoonie Han ile eğitimi devam etmektedir.

GÖRKEM ÇATAK, trompet
2000 yılında doğdu. 2011 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ni kazandı. 2014-2017 yılları arasında Matthias Höfs, Gabor Tarkovi, Reinhold Friedrich, Pacho Flores, Otto Sauter, Andrea Tofanelli, Andrea Dell’Ira, Adam Rapa, Charlie Geyer ve Barbara Butler gibi önemli isimlerin ustalık sınıflarına katıldı. Bilkent Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrasında yer aldı. Italian Brass Week, Ankara Brass Week ve Samedan Brass Week gibi önemli bakır festivallerine katıldı. Bilkent Üniversitesi’nde Julian LUPU ile çalışmalarını sürdürmektedir.

TUĞBA DİVRİK, trompet
1999 yılında doğdu. 2012 yılında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ını kazandı. 2017 yılında uludağ üniversitesi gençlik senfoni orkestrasında solist olarak çalmaya hak kazandı. Mathias Höfs, Julian Lupu, Otto Sauter, Pacho Flores 'in ustalık sınıfına katıldı. Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Uludağ Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ve Bilkent Senfoni orkestrasında yer aldı. Lise son sınıfda Bilkent Üniversitesi Müzik Ve Sahne Sanatları Fakültesine Julian Lupu'nun ögrencisi olarak devam etmektedir.

TUĞÇE DİVRİK, korno
1999 yılında doğdu. Müzik eğitimine 2012 yılında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Özgün Çakıcı ile başladı. Marie luise Neunecker, Mahir Çakar, Cem Akçora, Luca Benucci'nin ustalık sınıflarına katıldı. Lise son sınıfın da Bilkent Müzik Ve Sahne Sanatları Fakültesine geçiş yaptı. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası , Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Uludağ Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası , Ankara Gençlik Senfoni Orkestralarında yer aldı. Korno çalışmalarına Güloya Altay ile devam etmektedir.

ÇAĞLA TURHAN, trombon
2002 yılında doğdu. 2015 yılında Bilkent Müzik Ve Sahne Sanatları Fakültesine trombon sanat dalından kabul edildi.Christian Lindberg, Armin Bachmann ve Jamie Williams'ın ustalık sınıflarına katıldı. Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrasında çaldı. Halen çalışmalarını Cem Güngör ile sürdürmektedir.

ŞEVDAR ÖZARSLAN, tuba
2000 yılında doğdu. Müzik eğitimine 2016 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde başladı. Roger Bobo, Anne Jelle Visser, Roland Szentpali ve Steve Rossé'nin ustalık sınıflarına katıldı. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ve Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrasında çaldı. Oda müziği ve tuba çalışmalarına Noriyoshi Murakami ile devam etmektedir.