ÖZLEM ER CİVELEK & SİBEL SARICAN GÜNDÜZ

ÖZLEM ER CİVELEK & SİBEL SARICAN GÜNDÜZ
KONTRBAS VE PİYANO RESİTALİ
26 Mayıs 2018 Cumartesi, 20.00

Özlem Er Civelek ve Sibel Sarıcan, Barok Dönem’den 20. Yüzyıl müziğine uzanan bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

ÖZLEM ER CİVELEK, kontrbas
SİBEL SARICAN GÜNDÜZ, piyano


PROGRAM

G. Bottesini | Bolero
G. Bottesini | Capriccio di Bravura
D. Scarlatti | Sonat K.159 Do Majör
F. Schubert | Vier Impromtus Op.90 - D. 899
No.1 Allegro Molto Moderato
No.2 Allegro
D. Shostakovich | 3 Fantastic Dances Op.1
1. Allegretto
2. Andantino
3. Allegretto


ÖZLEM ER CİVELEK

Sanatçı 1983 yılında Mersin’de doğdu. Bilkent Üniversitesi’nden kazandığı bursla Kontrabas çalışmalarına Zurab Tsitsuachvili ile 1997 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde başladı. 2001 yılında Lisans Öğrenimine aynı okulda devam etti ve 2005 yılında Yüksek Şeref derecesi ile mezun oldu.

2003 yılında Fransa’da `IV Rencontres Musicales Internationales de Graves` Mstislav Rostropovitch tarafından düzenlenen kursta Prof. Thomas Martin ile Kontrabas çalışmalarında bulundu. Burada süregelen başarılı konserlerinden sonra Martin’in beğenisi üzerine, bir sonraki yıl İspanya’ya (Tarragona) davet edildi ve burada solo konserler verdi. Kendi dalında sanatçıyı destekleyen birçok burs ve ödüller veren kurumlar (Leverhulme Trust, Londra Barbican ödülü, The Linklaters Endowment Bursu, Eczacıbaşı ‘Genç Yetenekler’ bursu, GSMD bursu) Özlem Er Civelek’in eğitiminde önemli katkılarda bulunmuşlardır.

2005 yılında Londra Guildhall School of Music ve Drama okulundan tam burs kazanarak Yüksek Lisans Eğitimine Thomas Martin ile başladı. Bu arada müzik hayatı boyunca Türkiye’de ve yurt dışında bir çok solo orkestra ve oda müziği projelerinde yer aldı. 2006 yılında Londra Senfoni Orkestrası Kontrabas Sınavını kazandı.

Müzik hayatı boyunca Tim Cobb, Giuseppe Ettore, Kevin Rundel, Charlie Haden, Paul Kimber, Burak Karaağaç, Volkan Orhon ve Aykut Durşen ile Kontrabas çalışmalarında bulunmuştur.
Özlem Er Civelek Orkestra Akademik Başkent'in üyesi olup Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ında Kontrabas Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi vermektedir. Şu an Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Doç. Burak Karaağaç ile Sanatta Yeterlilik çalışmalarına sürdürmektedir.

SİBEL SARICAN GÜNDÜZ
1978’de Ankara doğumlu sanatçı, piyano eğitimine 9 yaşında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Yrd. Doç. Diler Argat’in yarı-zamanlı öğrencisi olarak başladı. 1992 yılında TRT’nin “Çağdaş Türk Bestecileri” adlı programında Ulvi Cemal Erkin’in “5 Damla” adlı eserini seslendirdi. 1994 yılında H.Ü Devlet Konservatuvarı’nın düzenlediği solistlik sınavını kazanarak, Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası ile birlikte C.S.O.’da Grieg’in la minör konçertosunu seslendirdi.
1998’de Uluslararası “Juinesses Musicales-Romanya” ve 1999’da Uluslararası Yamaha Piyano yarışmalarına katıldı. 1997’de Kanada’lı piyanist Alain Refevre, 2003’te Rus Mikhail Lidsky ve 2005 yılında Rus Prof. Naum Starkman gibi önemli isimlerin yer aldığı materclass çalışmalarına katıldı. 1999 yılında H.Ü. Devlet Konservatuvar’ı lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 2000-2003 yılları arasında Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ardından Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Zöhrab Adıgüzelzade ile yüksek lisans eğitimini 2005 yılında tamamladı.
Katıldığı çeşitli TV programlarının, bölüm konserlerinin, oda müziği ve eşlik konserlerinin yanı sıra, 2007 yılında düzenlenen 21. yüzyıl “Kültür Derneği” kapsamında, Agios Stefanos Belediyesi’nin davetlisi olarak Yunanistan Atina’da keman-piyano resitali verdi. 2008-2010 yılları arasında Başkent Üniversitesi’ne bağlı BEDAM Başkanlığınca yürütülen sertifika program koordinatörlüğü görevini üstlendi. 2010 yılında Orkestra Akademik Başkent eşliğinde Bach’ın “re minör Piyano Konçertosu”nu seslendirdi.
2013 yılında Gazi Üniversitesi’de “Müzik Eğitimi Öğrencilerinin Müzikte Performans Kaygı Düzeylerine Video Geri-bildirim Yönteminin Etkisi” konulu teziyle doktora programını tamamlayan Yrd. Doç. Dr. Sibel Sarıcan Gündüz halen Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyesi, aynı zamanda Piyano-Gitar-Arp Anasanat dalı başkanı olarak görevini sürdürmektedir.