THE BEATLES RESİTALİ

THE BEATLES RESİTALİ
YUNUSCAN KAYA
18 Aralık 2018 Salı, 20.00

Yunuscan Kaya, efsanevi İngiliz rock grubu The Beatles’ın 21 şarkısının aslına sadık kalarak gerçekleştirdiği solo piyano düzenlemeleri ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

Sevgili dinleyiciler...

Bildiğiniz gibi Beatles altmışlardan bu yana dünyayı kasıp kavurmuş, müzikte devrimler yapmış, yön vermiş ve kendinden sonra gelen neredeyse tüm gruplara ilham kaynağı olmuştur. Onların müziğini sözler olmadan da ne kadar zengin ve melodik olduklarını orijinaline en yakın şekilde uyarlayarak siz değerli dinleyicilere sunmak istedim. TRT'nin değerli sunucusu Uğur Haspolat'ın dediği gibi "Belki Beatles için söylenecek pek fazla bir şey kalmadı ama daha çalınacak çok şey var".

Yunuscan Kaya

Program;
1- And I Love Her
2- Norwegian Wood
3- Hard Day’s Night
4- Please Please Me
5- Love Me Do
6- I Feel Fine
7- Black Bird
8 - Oh Darling
9 - Something
10 - From Me To You
11 - Girl
12 - If I Fell
13 - I Wanna Hold Your Hand
14 - Can't Buy Me Love
15 - Hey You've Got To Hide Your Love Away
16 - Eleanor Rigby
17 - Don't Let Me Down
18 - She Loves You
19 - Yesterday
20 - It Won't Be Long

YUNUSCAN KAYA
Yunuscan Kaya Ankara'da doğdu. Ortaokul yıllarında Hacettepe Konservatuvarı'ndan Nuriye Arıkan ile piyano eğitimine başladı ve lisans eğitimini Hacettepe Konservatuvarı Müzikoloji bölümünde tamamladı. Amatör olarak sürdürdüğü uğraşısının ilk meyvesi 2005 yılında Anküsev'de verdiği resital olmuştur. İlerleyen süreçte ev resitalleri vermiştir.

İcracılığının yanı sıra bir diğer uğraşı alanı da piyano uyarlamalarıdır. Öyle ki J.S. Bach'ın az bilinen bazı org eserlerini piyanoya uyarlamış ve lisans bitirme projesi olarak Beethoven'in 5. Senfonisinin piyano redüksiyonlarını karşılaştırmıştır. Kaya'nın müzik merakı klasik müziğin ötesine geçmiştir. 2012'den bu yana faaliyet gösteren Queen Tribute grubu "A Kind Of Vision"ın kurucusu ve solistidir. 2018 yılının sonlarına doğru kendi solo piyano bestesi olan Blue Crystal'i yayınlamış ve tüm dijital platformlarda yerini almıştır. Kandemir Konduk'un yazdığı Televizyon Şamatası isimli kabare'nin ve Ayçe Abana'nın kitaptan uyarlaması olan Veronika'nın Yaşamı adlı tiyatro oyununun müziklerini yazıp müzik direktörlüğünü yapmıştır. Tiyatro Kılçık'da Ayçe Abana ile müzikal eğitimi dersleri vermektedir. Halen piyano resitallerine devam etmekte ve diğer yandan Ayçe Abana ile kurmuş oldukları DeepBlue ile sahne almaya devam etmektedir. DeepBlue grubu, en tanınmış müzikal ve film şarkılarının en seçkin örnekleriyle vokal ve piyano olarak dinleyicilere özel bir müzik şöleni sunmaktadır.