KAAN METE TRIO - JAZZY CHRISTMAS

KAAN METE TRIO
JAZZY CHRISTMAS
30 Aralık 2018 Pazar, 18.00

Ünlü prodüktör Jon Larsen’ın "Dünyadaki yeni nesil 'gypsy jazz' müzisyenlerinin en özgünlerinden biri" olarak nitelendirdiği gitarist Kaan Mete, basta Emre Topak ve ritim gitarda Levent Şengün’den oluşan triosu ile, yeni yıl öncesi popüler caz melodilerinin özgün düzenlemelerine yer verecekleri keyifli bir program ile Mozarthaus’ta müzikseverlerle buluşuyor.

KAAN METE, gitar
LEVENT ŞENGÜN, ritim gitar
EMRE TOPAK, bas

KAAN METE, gitar
Yurtdışında ve yurtiçi'nde festivallerde ve çeşitli sahnelerde yer aldı. 2009 yılında bir dizi konser için Fransa’ya davet edildi.(Espace Rohan - Strazburg) Yurtiçinde; Akbank Caz Günleri, Antalya Caz Festivali gibi festivallerde sahne aldı. Ayrıca; Babylon - Bomonti, Samm's, Nardis, gibi sahnelerde yer aldı.”Onikiyi geçe - l'aprés-midi” isimli bestesi 'Django Festival No: 8' adlı kolleksiyon albümde yer aldı. İlk albümü l'aprés-midi; Angelo Debarre, Rosenberg Trio gibi ustaların albümlerini yayımlayan “Hot Club Records” tarafından yayımlandı. 2017 yılında T.C. Kültür Bakanlığı ve Kazan Konsolosluğunun katkılarıyla Rusya Federasyonu'nda konser verdi.

EMRE TOPAK, bas
1979 yılında Ankara’da doğdu. Müzik çalışmalarına lise yıllarında klasik gitar ile başladı. Bas gitarla Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde okurken tanıştı ve birçok amatör grupda yer aldı. Üniversitenin son yıllarında caz müziğine ilgi duymaya başladı, daha sonra 2004-2006 yılları arasında “Anatolydian” adlı caz grubu ile bir albüme imza attılar. 2007 yılında Tuna Ötenel ile çalışmaya başladı. 2008 yılında Türkiye’de ilk defa yapılan sadece 3 bas gitardan oluşan ‘Tribass’ı kurdular ve hemen ardından 12. Ankara Caz Festivali’nde bir performans sergilediler. Sibel Köse, İmer Demirer, Ayten Alpman, Melis Sökmen, Swingle Singers, Skip Gailes, Howard Curtis. gibi isimlerle sahne aldı. Müzik hayatına Ankara’da birçok proje ve orkestrada Bas gitarist olarak devam etmektedir.