Yeni Yıla Merhaba

YENİ YILA MERHABA
DÖRT EL PİYANO RESİTALİ
5 Ocak 2019 Cumartesi, 20.00

Piyanist Gizem Alkan ve Zeynep Ülbegi dört el piyano repertuvarından derlenen zengin bir program ile Ocak ayının ilk konserinde 5 Ocak akşamı Mozarthaus’ta sanatseverler ile buluşacaklar.

GİZEM ALKAN & ZEYNEP ÜLBEGİ, piyano

PROGRAM

W. A. Mozart | Sonat Re Majör KV381

F. Schubert | Fantasie D.940, fa minör

S. Rachmaninoff | 6 Morceaux Op.11’den
No.1 “Barcarolle”
No.2 “Scherzo”
No.3 “Theme Russe”

F. Poulenc | Sonat FP 8I. PreludeII. RustiqueIII. Final

* Program Süresi: 60 dakika

GİZEM ALKAN
Piyano eğitimine 1999 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda başladı. Sırasıyla Okt.Kalpten Araboğlu ,Prof.Süleyman Sırrı Güner, Prof.Devlet Devrim Öztaş ve Yard. Doç.Serhan Küngerü ile çalıştıktan sonra 2008 yılından 2015 yılında birincilikle mezun olana kadar Yard. Doç. Akın Araboğlu’nun öğrencisi oldu. Yüksek Lisans eğitimini aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Piyano Ana Sanat Dalı'nda yine Yard. Doç. Akın Araboğlu danışmanlığında tamamladı.Bu süre zarfında “Uluslararası Pera Piyano Festivali’nde Tamara Poddubnaya,Vasıf Hasanov, Bernhard Parz, Domenico Colucci, Zöhrab Adıgüzelzade, Victor Chouchkov ile masterclasslara katıldı. “AIMA Uluslararası Müzik Akademisi”nde İdil Biret ile çalıştı. Eklisia “7.Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali”ne katılarak Gülsin Onay, Jean Bernhard Pommier, Giselle Brodsky, Valentin Surif, Makoto Ueno gibi dünyaca ünlü piyanistlerle çalışmalar yaptı ve konser verdi. Bulgaristan’ın Ruse kentinde düzenlenen “March Music Days” festivaline katılarak Lyudmil Angelov ve Maria Prinz ile hem oda müziği hem de solo ustalık sınıflarına katıldı. “4.Uluslararası Pera Piyano Yarışması”nda mansiyon ödülü, Bulgaristan’ın Dobrich kentinde “16.Hopes,Talents and Masters” uluslararası piyano yarışmasında 3.lük ödülü aldı. Aynı yıl İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen “Chetam’s İnternational Summer School and Festival For Pianists”e katılarak Margaret Murray McLeod ile çalıştı ve festival kapsamında konser verdi. “14.Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması”nda 2011 yılında mansiyon ödülü,2014 yılında “17.Uluslarası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması”nda ise 2.lik ödülü aldı.Gizem Alkan, halen Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda ücretli olarak ders vermeye devam etmekte ve 2017 eylül ayından itibaren Sanatta Yeterlik çalışmalarını Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Doç. Gökhan Aybulus ile sürdürmektedir.

ZEYNEP ÜLBEGİ
Zeynep Ülbegi, 1996 yılında Ankara’da doğdu. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nuran Taşpınar ile piyano çalışmalarına başladı. Aynı yıl Doç. Ahter Destan’ın yönettiği Ankapella Gençlik Korosu’nda söylemeye başladı. Bu koro ile Türkiye, Belçika, Bulgaristan ve Sırbistan’daki koro yarışmalarında birçok uluslararası ödül almasının yanı sıra Palau de la Musica Catalana ve La Sagrada Familia gibi önemli binalarda konserler verdi. Piyano eğitimi süresince İdil Biret, Peter Katin, Hüseyin Sermet, Gülsin Onay, Ilya Itin, Pawel Kaminski ve Misha Dacic’in ustalık sınıflarında aktif olarak yer aldı. 2010, 2011 ve 2014 yıllarında Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne katıldı. 2009-2011 yılları arasında Prof. İlhan Baran’dan Çağdaş Müzik Tarihi dersi aldı. 2012 yılından itibaren piyano çalışmalarına Prof. Demet Akkılıç ile devam eden Zeynep Ülbegi, aynı yıl Mart ayında şef Tolga Atalay Ün yönetimindeki Hitit Filarmoni Orkestrası ile solist olarak çaldı. 2015 yılı Ocak ayında, İspanya’da düzenlenen 11. Huesca Uluslararası Piyano Yarışması’nda üçüncülük ödülü aldı. Nisan ayında Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası’nda görev aldı. Mayıs ayında İstanbul’da düzenlenen 10. Uluslararası Pera Piyano Yarışması’nda piyanist Ezgi Göktürk ile birlikte “En Başarılı Duo Ödülü”ne layık görüldü. Kasım ayında 16. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ne davet edilerek “Kamuran Gündemir Anısına” Genç Yetenekler konserinde çaldı. 2016 yılı Şubat ayında “Genç Yıldızlar” konserine solist olarak seçilerek şef Orhun Orhon yönetimindeki Hacettepe Senfoni Orkestrası ile çaldı. Aynı yıl Oylun Erdayı ile özel olarak şan çalışmaya başladı, daha sonra çalışmalarına Maia Mari Chikhradze ile devam etti. 2017 yılı Eylül ayında 20. Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi’ne katıldı, burada gösterdiği başarılı performanstan dolayı Ekim ayında İstanbul’da İdil Biret ile aynı konserde sahne alan dört piyanistten biri oldu.2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nden Müzik Bölümü ve Okul Birincisi olarak mezun olan Zeynep Ülbegi, şu anda ikinci üniversite eğitimini şan üzerine almakta olup, Amerika’daki Eastman School of Music’in Şan Bölümü’nü kazanan ilk Türk öğrenci olarak Prof. Katherine Ciesinski ile çalışmalarını sürdürmektedir.