OBUA VE KONTRABAS RESİTALİ

OBUA VE KONTRABAS RESİTALİ
BOTTESINI, CIMAROSA & SAINT-SAENS
2 Şubat 2019 Cumartesi, 20.00

Kontrabas sanatçısı Özlem Er Civelek, obua sanatçısı Kaan Civelek, ve piyanist Sibel Sarıcan Gündüz, 18. ve 19. Yüzyıl eserlerinden derlenen zengin bir program ile 2 Şubat Cumartesi akşamı Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşacaklar.

KAAN CİVELEK, obua
ÖZLEM ER CİVELEK, kontrabas
SİBEL SARICAN GÜNDÜZ, piyano


PROGRAM

G. BOTTESINI
Paisiello’nun Teması Üzerine Varyasyonlar "Nel cor piu non mi sento"
Elegie No.3 “Romanza Patetica”
Cappriccio di Bravura

Özlem Er Civelek, kontrabas

D. CIMAROSA
Obua Konçertosu, do minör
-Introduzione
-Allegro
-Siciliana
-Allegro Giusto

C. SAINT-SAENS
Obua Sonatı Op.166, Re Majör
-Andantino
-(without tempo indication)
-Molto allegro
Kaan Civelek, obuaÖZLEM ER CİVELEK, kontrabas

Bilkent Üniversitesi’nden kazandığı bursla Kontrabas çalışmalarına Zurab Tsitsuachvili ile 1997 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde Lise bölümünde başladı. 2001 yılında Lisans Bölümünde devam etti ve 2005 yılında Yüksek Şeref derecesi ile mezun oldu. 2003 yılında Fransa’da `IV Rencontres MusicalesInternationales de Graves` Mstislav Rostropovitch tarafından düzenlenen master class’ta Prof. Thomas Martin ile Kontrabas çalışmalarında bulundu. Burada süregelen başarılı konserlerinden sonra Martin’in beğenisi üzerine, bir sonraki yıl İspanya’ya (Tarragona) davet edildi ve burada solo konserler verdi. Birçok burs ve ödüller veren kurumlar (Leverhulme Trust, The Linklaters Endowment Bursu, Eczacıbaşı ‘Genç Yetenekler’ bursu, GSMD bursu) Özlem Er Civelek’in eğitiminde önemli katkılarda bulunmuşlardır. 2005 yılında Londra Guildhall School of Music ve Drama okulundan tam burs kazanarak Yüksek Lisans Eğitimine ve Artist Diploma Eğitimine Thomas Martin ile başladı. Bu arada müzik hayatı boyunca Türkiyede ve yurt dışında bir çok solo,orkestra ve oda müziği projelerinde yer aldı. 2006 yılında Londra Senfoni Orkestrası Kontrabas Seçmelerni kazandı. 2007 yılında Londra Müzik okulları çerçevesinde yapılan Kontrabas Yarışmasında birinci oldu.Şu an kullandığı Fransız Arşesinin sahibi oldu. Müzik hayatı boyunca Tim Cobb, Giuseppe Ettore, Kevin Rundel, Charlie Haden, Paul Kimber, Sergei Margulis, David Walter, Sacha Zemtsov, Elena Genzdilova, Volkan Orhon ve Aykut Durşen ile Kontrabas ve oda müziği çalışmalarında bulunmuştur.
Özlem Er Civelek Orkestra Akademik Başkent'in üyesi olup Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ında Kontrabas eğitimi vermektedir. Şu an Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Doç. Burak Karaağaç ile Sanatta Yeterlilik çalışmalarına sürdürmektedir.

KAAN CİVELEK, obua

1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Obua Bölümü'nü kazandı. İlk Obua çalışmalarına İrfani Özdemir ile başladı daha sonra Meral Vural Leblebicioğlu ile çalışmalarına devam etti. Oda müziği çalışmalarını Sedat Civelek ile yaptı. 2006 yılında İngiltere'de Mourise Bourge ile obua çalışmalarında bulundu. 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın yaptığı sınavı kazandı. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan başarılı bir şekilde mezun oldu. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestra'sında yer aldı. 2005 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra'sında çalıştı. Yurt içi ve Yurt dışında oda müziği ve solo alanlarda pek çok konserler verdi. Sanatçı 2013 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni orkestrası eşliğinde J.Strauss'un Obua Konçertosu'nu seslendirdi. Kaan Civelek halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda Obua Sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.

DR. SİBEL SARICAN GÜNDÜZ, piyano

1978’de Ankara’da doğan sanatçı, piyano eğitimine 9 yaşında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Yrd. Doç. Diler Argat’in yarı-zamanlı öğrencisi olarak başladı. 1992 yılında TRT’nin “Çağdaş Türk Bestecileri” adlı programında Ulvi Cemal Erkin’in “5 Damla” adlı eserini seslendirdi. 1994 yılında H.Ü Devlet Konservatuvarı’nın düzenlediği solistlik sınavını kazanarak, Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası ile birlikte C.S.O.’da Grieg’in la minör konçertosunu seslendirdi.
1998’de Uluslararası “Juinesses Musicales-Romanya” ve 1999’da Uluslararası Yamaha Piyano yarışmalarına katıldı. 1997’de Kanada’lı piyanist Alain Refevre, 2003’te Rus Mikhail Lidsky ve 2005 yılında Rus Prof. Naum Starkman gibi önemli isimlerin yer aldığı materclass çalışmalarına katıldı. 1999 yılında H.Ü. Devlet Konservatuvar’ı lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 2000-2003 yılları arasında Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ardından Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Zöhrab Adıgüzelzade ile yüksek lisans eğitimini 2005 yılında tamamladı.
Katıldığı çeşitli TV programlarının, bölüm konserlerinin, oda müziği ve eşlik konserlerinin yanı sıra, 2007 yılında düzenlenen 21. yüzyıl “Kültür Derneği” kapsamında, Agios Stefanos Belediyesi’nin davetlisi olarak Yunanistan Atina’da keman-piyano resitali verdi. 2008-2010 yılları arasında Başkent Üniversitesi’ne bağlı BEDAM Başkanlığınca yürütülen sertifika program koordinatörlüğü görevini üstlendi. 2010 yılında Orkestra Akademik Başkent eşliğinde Bach’ın “re minör Piyano Konçertosu”nu seslendirdi.