TRIO BAB - MOZART, SCHUMANN & BRUCH

TRIO BAB
MOZART, SCHUMANN & BRUCH
6 Şubat 2019 Çarşamba, 20.00

Barış Kerem Bahar, Ayşegül Ergene ve Batu Ekmekçi'den oluşan “Trio Bab”, Wolfgang Amadeus Mozart, Max Bruch ve Robert Schumann'ın eserlerini seslendirecekleri zengin bir program ile 6 Mart aşamı Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşacaklar.

TRIO BAB
BARIŞ KEREM BAHAR, viyola
AYŞEGÜL ERGENE, klarinet
BATU EKMEKÇİ, piyano


PROGRAM

W. A. MOZART | Piyano, Klarinet ve Viyola için Trio K.498, Mi Bemol Majör

I. Andante
II. Menuetto
III. Allegretto


M. BRUCH | Klarinet, Viyola ve Piyano İçin Op.83 8 Parça’dan

No.1, Andante
No.2, Allegro con moto
No.5, Andante
No.6, Andante con moto


R. SCHUMANN | Märchenerzählungen Op.132

I. Lebhaft, nicht zu cshnell
II. Lebhaft und sehr markiert
III. Ruhiges tempo, mit zartem Ausdruck
IV. Lebhaft sehr markiert


TRIO BAB

Trio Bab 2019 yılının ilk konserlerini vermeye hazırlanıyor. Farklı kurumlarda aldıkları eğitimlerin ardından biraraya gelen üçlü, 01 Şubat 2019 tarihinde Trabzon Hamamizade Kültür Merkezi'nde, 16 Şubat 2019 tarihinde ise İstanbul Piyanoevi'nde gerçekleştirdikleri konserlerinin ardından Ankara izleyicisiyle Mozarthaus Konser Salonu'nda buluşuyorlar.

Viyola sanatçısı Barış Kerem Bahar, Klarnet sanatçısı Ayşegül Ergene ve Piyanist Batu Ekmekçi'den oluşan Trio Bab bu ilk konserlerinde orjinali bu üçlü için yazılmış Mozart, Bruch ve Schumann'ın eserlerini seslendirecekler.
Ayşegül Ergene Bilkent Üniversitesi MSSF de master ve sanatta yeterlik eğitimini tamamladıktan sonra Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmaya başladı, geçtiğimiz yıl doçent ünvanı aldı.
Barış Kerem Bahar İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı' nda master ve sanatta yeterlik eğitimini tamamladı,İtalya Luca Marenzio Konservatuvarı'nda barok dönem yorumu üzerine eğitim aldı, hala Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmakta.
Batu Ekmekçi ise İstanbul Üniversitesi MİAM da lisansüatü çalışmalarını sürdürmekte, aynı zamanda İstanbul Piyanoevi' nde yönetici ve eğitmen olarak görev yapmaktadır.