FLÜT VE PİYANO RESİTALİ ÇİZEM ÖNVER ZAFER & GİZEM ALKAN

FLÜT VE PİYANO RESİTALİ
ÇİZEM ÖNVER ZAFER & GİZEM ALKAN
16 Mart 2019 Cumartesi, 20.00

Flütist Çizem Önver Zafer ve piyanist Gizem Alkan, 18. Yüzyıl’dan günümüze uzanan zengin bir program ile 13 Mart Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta sanatseverler ile buluşacaklar.

ÇİZEM ÖNVER ZAFER, flüt
GİZEM ALKAN, piyano

PROGRAM

J. S. BACH | Flüt Sonatı BWV 1034, mi minör

- Adagio ma non tanto
- Allegro
- Andante
- Allegro

C. CHAMINADE | Flüt Konçertino, Op. 107, Re Majör

Y.YALÇIN (düzenleme) | Üç Türk Halk Ezgisi

P. TAFFANEL | Andante Pastoral et Scherzettino

F. POULENC | Flüt and Piyano Sonatı

- Allegro Malinconico
- Cantabile
- Presto giocoso


*Program süresi : 50 dakika


ÇİZEM ÖNVER ZAFER, flüt

1986 tarihinde Edirne‘ de doğmuştur. 1997 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı‘ na girerek, flüt öğrenimine başlamıştır. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ ndan 1999 yılında orta okuldan, 2003 yılında liseden,2007 yılında ise lisans kısmından birincilikle mezun olmuştur. Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Ana sanat Dalı’nda2009 yılında tezli yüksek lisansını, 2016 yılında sanatta yeterliliğini tamamlamıştır.
Öğrenim hayatı boyunca Okt. Uluç KONUK, Bülent EVCİL, Prof. George SPASOV ile çalışma imkânı bulmuştur.2006 yılı Temmuz ayında İtalya / Premeno ‘ da Bülent EVCİL ve Raffaele TREVİSANİ ‘nin düzenlediği Flüt Ustalık Sınıfı’ na katılmıştır.2007 yılı Mayıs ayında Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü’ nün düzenlediği 10. Uluslararası ‘’Genç Müzisyenler’’ Yarışması’ da Üçüncülük Derecesi almıştır.
Trakya Oda Orkestrası ile birçok solo konser veren sanatçı, Yunanistan’ın İskeçe şehrinde düzenlenen Uluslararası All That Music Festival kapsamında 2016 ve 2017 yılında ve Bulgaristan’ın Filibe şehrinde 2017 yılında solist olarak performans sergilemiştir. Balkan Senfoni Orkestrası ile Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli de yine solist olarak birçok konser vermiştir. Halen Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ nda Dr. Öğr. Üyesi olarak ders vermekte ve Balkan Senfoni Orkestrası’ nda Flüt Grup Şefi olarak görev yapmaktadır.

GİZEM ALKAN, piyano

Piyano eğitimine 1999 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda başladı. Sırasıyla Okt.Kalpten Araboğlu ,Prof.Süleyman Sırrı Güner, Prof.Devlet Devrim Öztaş ve Yard. Doç.Serhan Küngerü ile çalıştıktan sonra 2008 yılından 2015 yılında birincilikle mezun olana kadar Yard. Doç. Akın Araboğlu’nun öğrencisi oldu. Yüksek Lisans eğitimini aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Piyano Ana Sanat Dalı'nda yine Yard. Doç. Akın Araboğlu danışmanlığında tamamladı.
Bu süre zarfında “Uluslararası Pera Piyano Festivali’nde Tamara Poddubnaya,Vasıf Hasanov, Bernhard Parz, Domenico Colucci, Zöhrab Adıgüzelzade, Victor Chouchkov ile masterclasslara katıldı. “AIMA Uluslararası Müzik Akademisi”nde İdil Biret ile çalıştı. Eklisia “7.Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali”ne katılarak Gülsin Onay, Jean Bernhard Pommier, Giselle Brodsky, Valentin Surif, Makoto Ueno gibi dünyaca ünlü piyanistlerle çalışmalar yaptı ve konser verdi. Bulgaristan’ın Ruse kentinde düzenlenen “March Music Days” festivaline katılarak Lyudmil Angelov ve Maria Prinz ile hem oda müziği hem de solo masterclasslara katıldı. “4.Uluslararası Pera Piyano Yarışması”nda mansiyon ödülü, Bulgaristan’ın Dobrich kentinde “16.Hopes,Talents and Masters” uluslararası piyano yarışmasında 3.lük ödülü aldı. Aynı yıl İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen “Chetam’s İnternational Summer School and Festival For Pianists”e katılarak Margaret Murray McLeod ile çalıştı ve festival kapsamında konser verdi. “14.Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması”nda 2011 yılında mansiyon ödülü,2014 yılında “17.Uluslarası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması”nda ise 2.lik ödülü aldı.
Gizem Alkan, halen Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda ücretli olarak ders vermeye devam etmekte ve 2017 eylül ayından itibaren Sanatta Yeterlik çalışmalarını Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Doç. Gökhan Aybulus ile sürdürmektedir.