NURDAN KIZILDELİ SALIK ŞAN RESİTALİ

NURDAN KIZILDELİ SALIK
ŞAN RESİTALİ
1 Mayıs 2019 Çarşamba, 20.00

Soprano Nurdan Kızılderi Salık’a piyanist Güler Demirova Györffy’nin eşlik edeceği çeşitli opera ve operetlerden seçme aryaların aralarında bulunduğu zengin bir program ile 1 Mayıs Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşacaklar.

NURDAN KIZILDELİ SALIK, soprano:
GÜLER DEMİROVA GYÖRFFY, piyano

PROGRAM

D. CIMAROSA | Nel Lasciaarti, O Prence Amato (L’Olimpiade Operası )
A.VIVALDI | Spoza Son Dispretzata ( Bajazet operası) İrene Arya.
W.A.MOZART | Pupille Amate (Lucio Silla Operası) Cecilio Arya
A. DVORAK | Pisen Rusalky O Mesicku (Rusalka Operası) Rusalka’nın Ay Şarkısı
E. KALMAN | Heia, heia! In den Bergen ist mein Heimatland (Csardasfürstin Opereti) Sylva Arya
W.A.MOZART | An Chloe
G.VERDI | Tacea la Notte Placida (Il Travatore Operası) Leonora Arya
Ü. HACIBEYOV | Bülbülü Sarem Gülü (Arsın Malalan Opereti) Gülçöhre Arya
T. GULIEV | Qızıl Üzük
F. AMIROV | Baharımsan
A. A. SAYGUN | Arioso (Yunus Emre Orotoryası)
Sivas Düz Halayı (Üç Türkülük Süit) İki Türkü

Doç. Dr. Nurdan KIZILDELİ SALIK, soprano

1997 yılında Selçuk Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Lisans öğrenimi süresince Yrd.Doç. Dr. Nalan Yiğit’in “Şan” öğrencisi oldu. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Yüksek Lisans Programı’nı Doç. Nalan Yiğit’in danışmanlığında bitirdi. Bu süre içinde şan eğitimine Doç. Keriman Davran ile devam etti. 2002- 2003 yıllarında Rus Devlet Sanatçısı Nikolay Dumsev ve Opera Sanatçısı Suna Korat’ la çalıştı. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Birleşik Akademik Korosu’nda yurt içi ve KKTC ‘inde verilen konserlerde solo ve koro görevler aldı. 2005 yılında Orfeon Oda Korosu ile birlikte yurtiçi ve yurt dışında konserler verdi. 2008 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği ABD’da Doktora Programını Prof. Suna Çevik ve Prof. Dr. Gürsel Dursun’un danışmanlığında bitirdi. 2008 yılında Yrd. Doç. ünvanını, 2014 yılında yorumculuk alanından Doç. ünvanını aldı. “I. II. III. IV ve VI. Genç Yetenekler Klasik Müzik Festivali” düzenleme kurulunda yer aldı. Akademik çalışmalarının yanı sıra halen yurt içi ve yurt dışı konserlerini sürdürmekte olan Kızıldeli Salık, 2008 den itibaren MAKÜ Müzik Öğretmenliği ABD’da Ses Eğitimi Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

GÜLER DEMİROVA GYÖRFFY, piyano

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Gence şehrinde doğdu. 1988’de Üzeyir Hacıbekov adına Bakü Devlet Konservatuvarı’nın Piyano Bölümü’nden mezun oldu. Sınav komisyonu kararı ile Konser İcracısı, Oda Orkestrası Sanatçısı, Konsertmeyster (korrepetitör) ve Piyano eğitimcisi nitelikleri kazanarak mezuniyet diploması aldı.
Öğrencilik yıllarında birçok yarışmaya ve konferanslara katıldı, ödüller aldı. Mezun olduktan sonra Gence Müzik Koleji’nde öğretim görevlisi ve korrepetitör olarak görev yaptı. Bu görevinin yanısıra Gence Filarmonisine bağlı olan Devlet Oda Müziği Orkestrası’nda solist olarak çalıştı. Orkestra eşliğinde yurtiçi ve yurtdışı solo resital ve oda müziği konserleri verdi.
1997 yılından bu yana Türkiye’de çalışmaktadır. 1998 - 2000 yılları arasında Niğde Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Çeşitli solistler ve korolar ile Almanya, Yunanistan, Bulgaristan, İtalya’da Uluslararası Festivallere ve konserlere katıldı. Macaristan ve Norveç’te Solo resitalleri gerçekleşti.
2000 yıldan itibaren Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim görevlisi olarak görevini sürdürmüştür. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden Yüksek Lisansını, 2008 ise Doktora Programını tamamlamıştır.
Aynı zamanda TRT Ankara Çocuk Korosuna yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde korrepetitör olarak eşlik etmektedir.
Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel etkinliklere bildirileri ve sunumları ile katılmaktadır.
Kendi çalışmaları ile birlikte diğer illerdeki Üniversitelerden gelen davetler üzerine yurtiçi ve yurtdışı konserler vermekte, korrepetitör ve eşlikçi olarak görev yapmaktadır.
Halen Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.