HANDE ULUTAŞ & MALAHAT İSMAYİLOVA, VİYOLONSEL VE PİYANO RESİTALİ

HANDE ULUTAŞ & MALAHAT İSMAYİLOVA
VİYOLONSEL VE PİYANO RESİTALİ
15 Mayıs 2019 Çarşamba, 20.00

Viyolonsel sanatçısı Hande Ulutaş ve Malahat İsmayilova Brahms ve Shostakovich’in viyolonsel ve piyano sonatlarından derlenen bir program ile 15 Mayıs Çarşamba akşamı dinleyiciler ile buluşuyor.
HANDE ULUTAŞ, viyolonsel
MALAHAT ISMAYILOVA, piyano

PROGRAM

J. BRAHMS | Viyolonsel ve Piyano Sonatı, Opus 38, No.1, mi minör
Allegro non troppo
Allegretto quasi Menuetto
Allegro

- ARA –

D. SHOSTAKOVICH | Viyolonsel ve Piyano Sonatı Opus 40, re minör
Allegro non troppo
Allegro
Largo
Allegro

Program süresi: yaklaşık 1 saat


HANDE ULUTAŞ, viyolonsel

Sanatçı müzik hayatına 1979 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konservatuvarı viyolonsel bölümünde başladı ortaokuldan itibaren oda müziği gruplarïnda çalmaya başladı Berlin Gençlik mūzik festivaline katıldı .Yūksek bõlūmū Hacettepe Devlet Konsevatuvarında Prof. Doğan Cangal ile tamamladı. O yaz İtalya 'da Andte Navarra 'nın master clasına katïldı. 1990 tarihinde Ankara DevletOpera orkestrasınïn sınavïnï kazanarak viyolonsel sanatçısı olarak görevine başladı. Birçok oda orkestrası ile yurtiçi ve yurtdışı turnelere katïldı.Sanatçı 2017 yılından beri CSO da görevini sūrdürmektedir.Allegra Ensemble mūzik gurubunun cello üyesidir,yurtiçi ve yurtdışında konserleri devam etmektedir.

MALAHAT ISMAYILOVA, piyano
1972 yılında Bakü’de doğdu. 1977-1988 yılları arasında Bülbül Müzik Okulunda okudu. 1988-1993 yılları arasında Azerbaycan Devlet Konservatuvarında okudu. 1991 yılında Azerbaycan Devlet Opera ve Balesinde korrepetitör olarak çalışmaya başladı. Aynı dönemde Bülbül Müzik Okulunda ve Azerbaycan Devlet Konservatuvarında piyano dersleri verdi, korrepetitörlük yaptı.
Bakü’de Monserrat Caballe’nin Master Class’ında ve Samsun’da Bruna Baglioni’nin Master Class’ında korrepetitörlük yaptı.
2008 yılında Azerbaycan Devlet Sanatçısı ünvanına layık görüldü.
Azerbaycan, Türkiye, Fransa, Gürcistan, İtalya, İsviçre gibi ülkelerde solist piyanist ve korrepetitör olarak birçok konser verdi.
Rauf Abdullayev, Yalçın Adıgüzel, Arkady Steinlucht, Chistian Badea, Lorenzo Castriota Skanderbeg gibi şeflerle çalıştı.
2012-2014 yılları arasında Samsun Devlet Opera ve Balesinde korrepetitör olarak çalıştı.
Sanatçı 2014 yılından beri Ankara Devlet Opera ve Balesinde korrepetitör olarak çalışmaktadır.