SÜSLÜ ŞARKILAR, ARZU GÖK & AYLİN ÖZUĞUR

SÜSLÜ ŞARKILAR
ARZU GÖK & AYLİN ÖZUĞUR
18 Mayıs 2019 Cumartesi, 20.00

Soprano Arzu Gök ve piyanist Aylin Özuğur çeşitli opera ve operetlerden seçme aryalar ve şarkıların da aralarında bulunduğu zengin bir program ile 18 Mayıs cumartesi akşamı Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşacak.

ARZU GÖK, soprano:
AYLİN ÖZUĞUR, piyano

PROGRAM

F. LEHAR | Meine Lippen Sie Küssen so Heiss “Guiditta Operet’’

H. VILLA LOBOS | Melodia Sentimental

J. STRAUSS | So elend und so treu “Ziegeunerbaron Operet’’

F. G. SPENCER | I could have danced all night “My Fair Lady Müzikali’nden”

G. PUCCINI | Quando Men vo ‘’La Boheme’’

G. ROSSINI | Una voce poco fa ‘’Il barbiere di Siviglia”

T. ERDENER | Sen sen sen

N. C. ANDEL | Mazi

A. T. GULIYEV | Yalgızam

S. ADA | Kâtibim

G. BREGOVIC | Ederlezi

F. LEHAR | Lippen Schweigen
* Düet Arzu Gök, Kemal Akdoğan

Y. TURA | Menevşe buldum derede


ARZU GÖK, soprano

1979 İstanbul Kadıköy doğumlu Arzu Gök, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Ortaokul yıllarında Milli Eğitim Bakanlığının Türk Müziği Şan yarışmasına katıldı ve Türkiye birincisi oldu. Lise döneminde Yunanistan Lefkada’da Dünya Uluslararası Müzik Festivalinde sahne aldı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Almanya Düsselldorf şehrinde Prof. Dr. Ruth Grünhagen’den şan eğitimi aldı.
2004’te Almanya’nın Mainz şehri Devlet Konservatuarı sahne sanatları Opera Şan bölümüne girmeye hak kazandı, Prof Dr. Brenda Roberts’in öğrencisi oldu. Mainz’da okuduğu dönemde birçok konserlere katıldı. 2005’te Köln Musikhochschule Konservatuarında sahne sanatları Opera bölümü ana sanat dalı Şan öğrenime Prof. Josef Protschka ile başladı.
2012 yılında Köln Musikhochschule Konservatuarından Şan Pedagoğu ve sahne sanatları Opera bölümü Konser şarkıcılığından Yüksek Lisans ile en iyi derece de mezun oldu.
Öğrenim dönemini boyunca pek çok müzikallerde ve operalarda solist olarak roller aldı. Damda ki kemancı müzikalinde solist sanatçı olarak Bonn Operasında sahne aldı.
2007’de Köln Operasının koro sınavına girerek Korist olarak yaklaşık 5 yıl temsillerde sahne aldı. Bulunduğu temsiller; Meistersinger, La traviata, Cavalleria Rusticana, Aida, Savaş ve Barış, Samson Et Dalila, Tannhauser. 2009’da Pasta Opera’da solist sanatçı olarak Mimi, Lui, Pamina,Zerlina,Violetta rolleri ile pek çok temsilde sahne aldı. Marcus Stockhausen Orkestrası ile “Doğa ve Sesler konserinde solist olarak katıldı.
2008 yılında Erasmus programı ile İstanbul Üniversitesinde 1 dönem Ayse Sezerman ile şan çalışmalarını sürdürdü. Kinderschutzbund Köln, 2002-2012 yılları arasında Köln Çocuk Eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yaptı.
Krite Kanawa, Markus Stockhausen, Eda Moser, Cornelis Witthoef, Judith Lindenbaum ustalık kurslarına katıldı. Almanya da ilk kez prömiyeri yapan Karl Jenkins adlı bestecinin Stabat Mater eserini Stuttgart, Pfafenhofen, Eifel, München, Köln, Hamburg, Krefeld, Bonn, Franfurt, Dortmund, Münih, Essen, Hannover ve daha birçok farklı şehirlerde seslendirdi.
2015 Resital “Baroktan Moderne” Bensberg Ratssaal, Bergisch Gladbach, Almanya’da konser verdi.
2016 Leyla Gencer’i anma Konseri’ ’İstanbul Yel değirmeni kültür merkezi. Türk bestecilerinin vokal eserlerinden seçmeler Konseri İstanbul yel değirmeni kültür merkezi. 2018 Anadolu Üniversitesi AKM salonu Lied Akşamı konseri.30 Mart 2018 Anadolu Üniversitesi AKM salonu TRT Radyo sanatçıları ile Azerbaycan Şarkıları Resital Konser. 21 Nisan 2018 Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve sanat Merkezinde Bizim sesimiz Türk Bestecileri konseri. 18 Mayıs 2018 Anadolu Üniversitesi Anadolu Nefesleri Konseri. 26 Haziran 2018 Almanya Henfenfeld Opernakademie’de Allison Oakes ile Şan Masterclass Programı. 2018 Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür merkezi Anadolu nefesleri Konseri. 2018 Ankara Mozarthaus Altı dilde Aşk Şarkıları Konseri. Hatay 2018 Yeni yıl Şarkıları Konseri. 2018 Eskişehir Ergin Orbey Sahnesi Resital Yedi Dilde Aşk şarkıları konseri. 2019 Eskişehir Anadolu Üniversitesi AKM Salonu Dünya Kadınlar Günü Konseri. 2019 Mart Âşık Veysel Anma Konseri Atılım Üniversitesi solist sanatçı. 2019 Mart ‘’Karl Jenkins ‘’Stabat Mater’’ Almanya Krefeld Konseri. 2017 Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı sahne sanatları Şan bölümünde misafir öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır.
2015 -2019 halen İstanbul Üniversitesi devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Opera bölümünde Sanatta yeterlilik Doktora eğitimini sürdürmektedir.
Arzu Gök, bireysel konser performanslarına ve akademik müzik çalışmalarına da devam etmektedir

AYLİN ÖZUĞUR, piyano
İlköğrenimini Eskişehir'de tamamlayan sanatçı, 1982 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü'nü kazandı. Konservatuvar eğitimi sırasında Prof. Ayşe Savaşır ve Prof. Kamuran Gündemir ile piyano çalıştı. Prof. İlhan Baran ile solfejve armoni, Prof. Ulvi Yücelen'le oda müziği çalıştı. Sonrasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümü'nü kazanarak eğitimine bu üniversitede devam etti. Fakültede Doç. Namık Sultanov ve ünlü Liszt yorumcusu Martin Berkovsky ile piyano çalışmalarına devam etti.1994 yılnda piyano bölümü lisans seviyesinden ''Yüksek Şeref Öğrencisi'' olarak mezun oldu.
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'ndeki öğrenciliği devam ederken, 1992 yılında piyano öğretim görevlisi olarak çalışmaya da başladı. Erken Müzik Eğitimi Birimi'nde birçok öğrenci yetiştirdi. 1995 yılında aynı fakültenin Piyano Bölümü Master derecesini yine Yüksek Şeref Öğrencisi olarak tamamladı. Eğitimi sırsında, 1987-1995 yılları arasında TRT Ankara Radyosu Çocuk ve Gençlik Koroları'nda piyano eşlikçisi olarak çalıştı ve birçok konser ve stüdyo kayıtları yaptı.
1994-2008 yılları arasında Bilkent Müzik Ve Sahne Sanatları Piyano Ana Sanat dalında piyano öğretim görevlisi olarak çalıştı ve birçok ödüllü öğrenci yetiştirdi. 2000 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün açtığı sınavı kazanarak bu kurumda orkestra sanatçısı ve korrepetitör olarak çalışmaya başladı. 2009-2010 sezonunda İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde korrepetitör olarak çalışırken aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı'nda piyano dersleri verdi.

Sanatçı, halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde korrepetitör olarak çalışmaya devam ederken, birçok düo, solo, oda müziği konserleri yapmakta ve opera lied çalışmalarına devam etmektedir. Bugüne dek Amerika, İngiltere, İspanya, Avusturya, İtalya, Macaristan, Majorka da çeşitli 'master class'lara katılmış, yurt içi ve dışında sayısız resital, eşlik ve oda müziği konserleri yapmış ve opera yarışmalarına eşlikçi olarak katılmıştır.