Simay Aydın & Cem Türkay, Flüt ve Piyano Resitali

Simay Aydın & Cem Türkay, Flüt ve Piyano Resitali
2 Kasım 2019 Cumartesi, 20.00

Flütist Simay Aydın ve piyanist Cem Türkay, Romantik Dönem’den 20. Yüzyıl eserlerine uzanan bir program ile 2 Kasım Cumartesi akşamı Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşacak.


SİMAY AYDIN, flüt
CEM TÜRKAY, piyano


PROGRAM

Robert Schumann | Three Romances Op.94

- Nicht schnell
- Einfach, innig
- Nicht schnell

Sigfrid Karg-Elert | Sinfonische Kanzone Op.114

Charles-Marie Widor | Suite Op.34

- Moderato
- Scherzo. Allegro vivace
- Romance. Andantino
- Final. Vivace

Eugène Bozza | Image for Flute Solo


* Program Süresi: yaklaşık 50 DakikaSİMAY AYDIN

1991 yılında Ankara’da doğdu. Simay AYDIN sanat hayatına 4 yaşında piyanoya Nimet Karatekin ile, ve Ankara Devlet Opera ve Balesi bale bölümünde kontratlı çocuk sanatçı olarak başladı. 2003 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Lisesi ve Ortaokulu’na kabul edildi. Stiliana Stavreva ile flüt eğitimine başladı.
2007 yılında Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası kapsamında çalmaya başladı.
Haziran 2009’da, Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesinden mezun oldu.
Nice Devlet Konservatuarı ve Nice Sophia Antipolis Üniversitesi’nin giriş sınavlarını başarıyla geçti ve hazırlık sınıfını atlayarak 4 yıl Sibel Kumru Pensel’in flüt sınıfında öğrenim gördü. Bu surede çeşitli festivallere katildi ve konserler verdi (Osaka Armoni Orkestası ile, Sympho New Festivalinde Cannes Orkestası ile, Luxembourg Flüt Orkesetrasında ve Nice Belediye Orkestrası’nda solist olarak, Monaco’da Printemps des Arts Festivalinde Fransız bir bestecinin prömiyerini yapti.) 2014’te Bruksel Kraliyet Konservatuarı’nda Baudoin Giaux ile 2 sene Master Specialisé yaparak başarı ile bitirdi. O yaz, Aulne Festivalinde çaldi.
2016’da Mons Kraliyet Konservatuari’nda Pedagoji eğitimi aldi.
Gectigimiz sene Anvers Kraliyet Konservatuari’nda Orkestra Post-Master’i yapip dereceyle mezun oldu. Su an solo ve oda muzigi konserlerine devam ederken, 21st Music Avenue Muzik Akademisi’nde öğretmenlik yapıyor ve Hulencourt Senfoni Orkestrasinda 1.flut caliyor.
Simay Aydın dünyaca ünlü çeşitli flütistlerin (Emmanuel Pahud, Maxence Larrieu, Felix Renggli, Sophie Cherrier, Andras Adorjan, Walter Auer, Julien Beaudiment, Katherine Kemler, Jocelyn Aubrun, Sophie Dufeutrelle, Shimizu Nabutaka, Vicens Prats, Carlo Jans, Philippe Bernold, Mats Möller, Michel Moragues ve Patrick Gallois) masterclass’larına aktif olarak katılmıştır. Ayrıca Fransa’nın güneyinde düzenlenen ulusal flüt yarışmasında (Concours National d’Ensemble de Flûtes) bir cok kez 1.lik ödülü almıştır ve bu sene de jüri koltuğunda oturmuştur.


CEM TÜRKAY

1991 yılında Ankara’da doğan Cem Türkay, müzik eğitimine Kemal Eroğlu’ndan aldığı özel derslerle başladı. 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin yetenek sınavını tam burslu olarak kazandı ve ilkokul eğitimine Aylin Özuğur ile başladı.
2006 yılında İstanbul’da düzenlenen 1. Pera Piyano Festivali kapsamında bir resital verdi. Yine aynı yıl İstanbul’da düzenlenen Onay Sanat Piyano Güzellemesi’nde 4. lük ödülüne layık görüldü. Bilkent Üniversitesi’ndeki eğitim hayatı boyunca Aylin Özuğur, Prof. Hande Dalkılıç, Emre Şen ve Prof. Gülnara Aziz ile çalışmış olan Cem Türkay, 2014 yılında Yüksek Şeref derecesiyle, Fakülte ve Bölüm birincisi olarak mezun oldu. 2014 Eylül – 2016 Eylül tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde korrepetitör olarak çalıştı. 2015 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tezli Yüksek Programı’nda başladığı çalışmalarını Doç. Gülüm Sürmen Ötenel ile sürdürdü ve 2019 yılında yüksek lisanstan mezun oldu. Halen Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı ile ODTÜ Müzik ve Güzel Sanatlar bölümünde korrepetitör olarak çalışmalarına devam etmektedir.