Schumann Akşamı, Romanzen & Fantasiestücken

Schumann Akşamı, Romanzen & Fantasiestücken
Batuhan Civelek & Deniz Kuvandık
20 Kasım Çarşamba, 20.00

Oboist Batuhan Civelek ve piyanist Deniz Kuvandık romantik dönemin önemli bestecileri Robert ve Clara Schumann’ın Romans ve Fantazi’lerinden derlenen özel bir program ile 20 Kasım çarşamba akşamı Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşacaklar.

BATUHAN CİVELEK, obua
DENİZ KUVANDIK, piyano

PROGRAM

Robert Schumann | 3 Romanzen, Op.94
I. Nicht schnell
II, Einfach, innig
III. Nicht schnell

Clara Schumann | 3 Romanzen, Op.22
I. Andante molto
II. Allegretto: Mit zartem Vortrage
III. Leidenschaftlich schnell

Robert Schumann | Fantasiestücke, Op.73
I. Zart und mit Ausdruck
II. Lebhaft, leicht
III. Rasch und mit Feuer

* Program süresi: Yaklaşık 45 dk.


Batuhan Civelek, obua
2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Obua bölümüne Meral VURAL LEBLEBİCİOĞLU’nun öğrencisi olarak girdi.Francesco Lovecchio, Giorgio Proietti ve Albrecht Mayer tarafından verlilen Masterclarsslara katıldı.Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Başkent Oda Orkestrası ve Hitit Filarmoni Orkestrası ile solist olarak konser verdi.Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ,Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Başkent Oda Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Bilkent Senfoni Orkestrası, Orchestra’Sion, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Hitit Filarmoni Orkestrası ve Türk-Alman-Fransız Gençlik Orkestrası ile birçok konserlerde yer aldı.Caspi Art I. Uluslararası Sanat Yarışması (Ukrayna) Grand Prix ödülü ve 20. yıl Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması’nda Alegria Nefesli Beşlisi grubu ile İkincilik Ödülü elde etti.Her yıl düzenli olarak birçok solo ve oda müziği konserleri vermektedir. Liseyi 1 yıl erken bitirmiş olup Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan 2019 yılında Yüksek Şeref Öğrencisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

DENİZ KUVANDIK, piyano
1990 yılında Ankara'da doğdu. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı'na kabul edilerek Prof. Binnur Ekber'in öğrencisi oldu. İlköğretimi burada tamamladıktan sonra lise ve lisans devresini de aynı kurumda Prof. Binnur Ekber'in öğrencisi olarak bitirdi. 2011 yılında mezun olduğu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda aynı yıl Piyano Yüksek Lisans Programına Prof. Binnur Ekber danışmanlığında başladı. Aynı zamanda bu kurumda öğretim görevlisi olarak yardımcı piyano ve korrepetisyon dersleri vermeye başladı. 2012 yılında Erasmus programı kapsamında İtalyaRoma'daki Conservatorio di Santa Cecilia'ya giderek 1 sene Ersilia Ungaro ile piyano çalışmalarına devam etti. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Araştırma Görevlisi oldu. Piyano bölümü Lisansüstü koordinatörlüğü ve Erasmus Koordinatör yardımcılığı görevlerini sürdürdü. 2014 yılında yüksek lisansını tamamladıktan sonra Sanatta Yeterlik Programı’na başladı. Yurt içi ve yurtdışında birçok masterclassa katılarak çeşitli konserler verdi. Hala bu kurumda sanatta yeterlik eğitimini Prof. Binnur Ekber danışmanlığında devam ettirmekte ve yardımcı piyano, korrepetisyon dersleri vermektedir.