Kalbimdeki Müzikler, Murat Köseler

Kalbimdeki Müzikler, Murat Köseler
4 Aralık 2019 Çarşamba, 20.00

Flamenko müziğinin ülkemizdeki sayılı isimlerinden olan gitarist ve besteci Murat Köseler, flamenko tarzı bestelerininin yanısıra film müziği, türkü, sanat müziğinin popüler eserlerinin özgün gitar düzenlemelerinden oluşan yeni projesi “La música en mi corazón (Kalbimdeki müzikler)”in ilk performansı ile 4 Aralık Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta müzik severler ile buluşuyor...

MURAT KÖSELER, gitarMURAT KÖSELER

Murat Köseler, 1993 senesinde çalmaya başladığı enstrüman olan gitar için birçok profesyonel hocadan özel dersler aldı. Önceleri klasik, pop, rock müzikleri icra etti; daha sonra Flamenko, Latin ve jazz müziği ile ilgilenmeye başladı ve sonraki yıllarda kendini bu müzik türlerinde geliştirdi. Flamenko alanında dünyaca ünlü gitaristler Tomatito, Jeronimo Maya, Leo de Aurora, Antonio Rey ve İspanya Flamenko dans birincisi David Perez ve Ana Llanes ile çalıştı.

Bir çok festival, gösteri ve dinletilerde, televizyon programlarında grubuyla ve solo olarak yer aldı, ayrıca birçok profesyonel yabancı ve Türk Flamenko dansçısıyla çalışmalar ve gösteriler yaptı.

Kurucularından olduğu Duende ve Trio Flatino adında 2 ayrı grubuyla Flamenko, Latin, Jazz müziği çalışmaları yaptı. Flamenko Ankara Derneği‘nin kuruluşu ve çalışmalarında görev aldı. Bugüne kadar birçok üniversite ve konser mekânlarında gösteriler yaptı, çeşitli televizyon programlarına katıldı.

Murat Köseler’in konser repertuarında çoğunlukla grubu Flamenco Pandilla (Flamenko Çetesi) ve Flamenco Pacientes (Flamenko Tutkunları) ile beraber icra ettiği ve düzenlemesini yaptığı Flamenko formundaki kendi besteleri yer almaktadır. Murat Köseler‘in tamamı kendi bestelerinden oluşan solo albümü 2018 senesi içinde yayınlanmıştır.