Mozart ile Gece Müziği, Şan Resitali

Mozart ile Gece Müziği,
Şan Resitali
18 Aralık 2019 Çarşamba, 20.00

Soprano Arzu Gök,bariton Oğulcan Barış Doğan ve piyanist Aylin Özuğur, W. A. Mozart’ın operalarından derlenen solo ve düet aryalardan oluşan zengin bir program ile 18 Aralık Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşacaklar.

ARZU GÖK, soprano
OĞULCAN BARIŞ DOĞAN, bariton
AYLİN ÖZUĞUR, piyanist


PROGRAM

WOLFGANG AMADEUS MOZART
(1756-1791)

Figaro’nun Düğünü Operası | ‘’Hai gia vintala causa’’ Kont Almamiva

Figaro’nun Düğünü Operası | ‘’Porgi Amor’’ Kontes Almaviva

Cosi fan tutte Operası | ‘’Non siate ritrosi’’ Guglielmo

Sihirli Flüt Operası | ‘’Bei Mannern,welche liebe fühlen’’ Papageno &Pamina

Cosi fan Tutte Operası | ‘’Unna donna quindi cianni’’ Despina

Figaro’nun Düğünü Operası | ‘’Non piu andrai’’ Figaro

Zaide Operası | “Ruhe Sanft’’ Zaide

Don Giovanni Operası | Don giovanni ve Zerlina Düet

Sihirli Flüt Operası | ‘’Ach İch Fühls’’ Pamina

Figaronun Düğünü Operası | “Se vuol ballare” Figaro

Figaronun Düğünü Operası | “Crudel perche finora” Kont ve Susanna Düet


ARZU GÖK, soprano

1979 İstanbul Kadıköy doğumlu Arzu Gök, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Ortaokul yıllarında Milli Eğitim Bakanlığının Türk Müziği Şan yarışmasına katıldı ve Türkiye birincisi oldu. Lise döneminde Yunanistan Lefkada’da Dünya Uluslararası Müzik Festivalinde sahne aldı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Almanya Düsselldorf şehrinde Prof. Dr. Ruth Grünhagen’den şan eğitimi aldı.
2004’te Almanya’nın Mainz şehri Devlet Konservatuarı sahne sanatları Opera Şan bölümüne girmeye hak kazandı, Prof Dr. Brenda Roberts’in öğrencisi oldu. Mainz’da okuduğu dönemde birçok konserlere katıldı. 2005’te Köln Musikhochschule Konservatuarında sahne sanatları Opera bölümü ana sanat dalı Şan öğrenime Prof. Josef Protschka ile başladı.
2012 yılında Köln Musikhochschule Konservatuarından Şan Pedagoğu ve sahne sanatları Opera bölümü Konser şarkıcılığından Yüksek Lisans ile en iyi derece de mezun oldu.
Öğrenim dönemini boyunca pek çok müzikallerde ve operalarda solist olarak roller aldı. Damda ki kemancı müzikalinde solist sanatçı olarak Bonn Operasında sahne aldı.
2007’de Köln Operasının koro sınavına girerek Korist olarak yaklaşık 5 yıl temsillerde sahne aldı. Bulunduğu temsiller; Meistersinger, La traviata, Cavalleria Rusticana, Aida, Savaş ve Barış, Samson Et Dalila, Tannhauser. 2009’da Pasta Opera’da solist sanatçı olarak Mimi, Lui, Pamina,Zerlina,Violetta rolleri ile pek çok temsilde sahne aldı. Marcus Stockhausen Orkestrası ile “Doğa ve Sesler konserinde solist olarak katıldı.
2008 yılında Erasmus programı ile İstanbul Üniversitesinde 1 dönem Ayse Sezerman ile şan çalışmalarını sürdürdü. Kinderschutzbund Köln, 2002-2012 yılları arasında Köln Çocuk Eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yaptı.
Krite Kanawa, Markus Stockhausen, Eda Moser, Cornelis Witthoef, Judith Lindenbaum ustalık kurslarına katıldı. Almanya da ilk kez prömiyeri yapan Karl Jenkins adlı bestecinin Stabat Mater eserini Stuttgart, Pfafenhofen, Eifel, München, Köln, Hamburg, Krefeld, Bonn, Franfurt, Dortmund, Münih, Essen, Hannover ve daha birçok farklı şehirlerde seslendirdi.
2015 Resital “Baroktan Moderne” Bensberg Ratssaal, Bergisch Gladbach, Almanya’da konser verdi.
2016 Leyla Gencer’i anma Konseri’ ’İstanbul Yel değirmeni kültür merkezi. Türk bestecilerinin vokal eserlerinden seçmeler Konseri İstanbul yel değirmeni kültür merkezi. 2018 Anadolu Üniversitesi AKM salonu Lied Akşamı konseri.30 Mart 2018 Anadolu Üniversitesi AKM salonu TRT Radyo sanatçıları ile Azerbaycan Şarkıları Resital Konser. 21 Nisan 2018 Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve sanat Merkezinde Bizim sesimiz Türk Bestecileri konseri. 18 Mayıs 2018 Anadolu Üniversitesi Anadolu Nefesleri Konseri. 26 Haziran 2018 Almanya Henfenfeld Opernakademie’de Allison Oakes ile Şan Masterclass Programı. 2018 Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür merkezi Anadolu nefesleri Konseri. 2018 Ankara Mozarthaus Altı dilde Aşk Şarkıları Konseri. Hatay 2018 Yeni yıl Şarkıları Konseri. 2018 Eskişehir Ergin Orbey Sahnesi Resital Yedi Dilde Aşk şarkıları konseri. 2019 Mart Eskişehir Anadolu Üniversitesi AKM Salonu Dünya Kadınlar Günü Konseri. 2019 Mart Âşık Veysel Anma Konseri Atılım Üniversitesi solist sanatçı. 2019 Satranç Müzesi Yedi Dilde Aşka Yolculuk Konseri.2019 Türk Japon Vakfı Cumhuriyet Bayramı Konseri. 2019 Mart ‘’Karl Jenkins ‘’Stabat Mater’’ Almanya Krefeld Konseri. 2017 Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne sanatları Şan bölümünde misafir öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır.
2019 İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Opera bölümü Sanatta yeterlilikten mezun olmuştur. Arzu Gök, bireysel konser performanslarına ve akademik müzik çalışmalarına da devam etmektedir.


OĞULCAN BARIŞ DOĞAN, bariton

2 Haziran 1994 tarihinde doğdu. 2013 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Ana Sanat Dalını kazandı. AÜDK da okuduğu süre zarfında Prf.Dr.Nalan YİĞİT ile Bariton olarak şan çalışmalarını sürdürdü. Sahne derslerini Prof.Dr. Hasan Yener, Öğr.Gör. Tuncay Doğu, Öğr. Gör. Erdem Baydar ile sürdürdü. Bu ders kapsamında Candide oyununda kovboy, Die Zauberflöte oyununda rahip, Die lustigen Weiber von Windsor oyununda Herr Reich ve Doctor Cajus, Hansel & Gretel oyununda baba rollerini üstlendi. Ankara Üniversitesi kapsamında aktif olarak pek çok solo konser verip koroda yer aldı. 2018 yılında Mezun oldu. Bir süre Ankara devlet opera ve balesinde çalıştı. Aralarında 2019 Ankara Türk Japon Vakfı Cumhuriyet Bayramı Konseri de olmak üzere Ankara’da birçok konser verdi.

AYLİN ÖZUĞUR, piyanist

İlköğrenimini Eskişehir'de tamamlayan sanatçı, 1982 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü'nü kazandı. Konservatuvar eğitimi sırasında Prof. Ayşe Savaşır ve Prof. Kamuran Gündemir ile piyano çalıştı. Prof. İlhan Baran ile solfej ve armoni, Prof. Ulvi Yücelen'le oda müziği çalıştı. Sonrasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümü'nü kazanarak eğitimine bu üniversitede devam etti. Fakültede Doç. Namık Sultanov ve ünlü Liszt yorumcusu Martin Berkovsky ile piyano çalışmalarına devam etti.1994 yılnda piyano bölümü lisans seviyesinden ''Yüksek Şeref Öğrencisi” olarak mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'ndeki öğrenciliği devam ederken, 1992 yılında piyano öğretim görevlisi olarak çalışmaya da başladı. Erken Müzik Eğitimi Birimi'nde birçok öğrenci yetiştirdi. 1995 yılında aynı fakültenin Piyano Bölümü Master derecesini yine Yüksek Şeref Öğrencisi olarak tamamladı. Eğitimi sırsında, 1987-1995 yılları arasında TRT Ankara Radyosu Çocuk ve Gençlik Koroları'nda piyano eşlikçisi olarak çalıştı ve birçok konser ve stüdyo kayıtları yaptı.1994-2008 yılları arasında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları, Piyano Ana Sanat Dalı’nda piyano öğretim görevlisi olarak çalıştı ve birçok ödüllü öğrenci yetiştirdi. 2000 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün açtığı sınavı kazanarak bu kurumda orkestra sanatçısı ve korrepetitör olarak çalışmaya başladı. 2009-2010 sezonunda İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde korrepetitör olarak çalışırken aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı'nda piyano dersleri verdi. Sanatçı, halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde korrepetitör olarak çalışmaya devam ederken, birçok duo, solo, oda müziği konserleri yapmakta ve opera lied çalışmalarına devam etmektedir. Bugüne dek Amerika, İngiltere, İspanya, Avusturya, İtalya, Macaristan, Majorka’da çeşitli masterclass'lara katılmış, yurt içi ve dışında sayısız resital, eşlik ve oda müziği konserleri yapmış ve opera yarışmalarına eşlikçi olarak katılmıştır.