Yeni Yıla Merhaba Konseri

Yeni Yıla Merhaba Konseri
Funda Yazıksız & Ayça Yılmaz
4 Ocak 2020 Cumaresi, 20.00

Soprano Funda Yazıksız ve piyanist Ayça Yılmaz yeni yılın ilk konserinde sevilen opera ve operetlerden derlenmiş aryalardan oluşan bir program ile 4 Ocak Cumartesi akşamı Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşacaklar.

FUNDA YAZIKSIZ, soprano
AYÇA YILMAZ, piyano


PROGRAM

G.VERDI | “La Forza del Destino” Operası – Leonora aria “Pace pace mio dio”
G.F.HANDEL | “Giulio Cesare “ Operası – Cleopatra aria “Piangero la sorte mia”
W.A.MOZART | “Don Giovanni” Operası- Donna Elvira aria “In quali eccessi, oh Numi!…Mi tradi”
G.PUCCINI | “Madama Butterfly” Operası- Cio-Cio-San aria “Un bel di vedremo”
G.PUCCINI | “Tosca” Operası – Tosca aria “Vissi d’arte”
G.PUCCINI | “Suor Angelica” Operası – Suor Angelica aria “Senza mama”
G.ROSSINI | “Guillaume Tell” Operası – Mathilde aria “Sombre foret”
J.MASSENET | “Hérodiade” Operası – Salome aria “Il est doux, il est bon”
A.DVORAK| “Rusalka” Operası – Rusalka aria “Měsíčku na nebi hlubokém”
F. LEHAR | “Giuditta” Opereti – Giuditta aria “Meine lippen sie küssen so heiss”
E.KALMAN | “Die Csardasfürstin” Opereti – Sylva aria “Heia, in den Bergen”


FUNDA YAZIKSIZ, soprano

1985’de Denizli’de doğdu.2004’ de Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi’nden mezun olup 2007’ de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nı 1. olarak kazandı.Buradaki üç yıllık eğitiminden sonra 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’na yatay geçiş yaparak 2012 yılında Yüksek Şeref öğrencisi olarak mezun oldu.
2012 yılında Konservatuvarın 76. Kuruluş kutlamaları kapsamında Opera şeflerinden Sunay Muratov, Opera Anasanat Başkanı Aylin İpekçioğlu ve Opera Anasanat Dalı Sahne dersi hocalarından Murat Akar önderliğinde G.Puccini’nin “Gianni Schicchi” operasında Lauretta rolü ile iki defa sahne aldı.
2013 yılında Opera Anasanat Dalı Yüksek Lisans öğrencisi oldu. Aynı yıl 6.Ulusal İzmir Genç Solistler Yarışması’nın Profesyonel Kategorisi’nde finale kalıp, Elhamra Opera Sahnesi’ndeki gala gecesinde yer aldı.
2014’de İtalyan Büyükelçiği önderliğinde yine G.Puccini’nin “Gianni Schicchi” operasında Lauretta rolü ile Ankara ve İstanul’daki İtalyan Büyükelçilinde temsil yaptı.
2015 yılında 3. Uluslararası Sedat Gürel-Güzin Gürel Vakfı Şan yarışmasında 3.’lük ödülünü kazandı.
2016 yılında 16thThe International Festival of Operatic Singers “Marie Kraja” yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiştir.
2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Opera Anasanat Dalı Yüksek Lisans programından, Yrd. Doç. İrem Bozkurt’un öğrencisi olarak mezun oldu.
2017-2018 Öğretim yılı Güz Döneminde Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarında Öğretim Elemanı olarak görev yapmıştır.
2018 Ulusal İzmir Genç Solist Yarışmasında Genç Profesyonel Kategorisinde Final gecesinde yer almıştır.
2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Döneminde Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Opera Şarkıcılığı ve Rejisörlüğü Sanatta Yeterlilik Programına başlamıştır.
Şan çalışmalarını Uluslararası Uzman Gürcü Mezzo-soprano Maia Mari Chickhradze ile sürdürmektedir.AYÇA YILMAZ, piyano

Ayça Yılmaz, 1995 tarihinde Manisa’da doğmuştur. Müzik ilgisi 7 yaşında aldığı özel piyano dersleriyle başlamıştır. 2011-2012 eğitim öğretim yılında konservatuvar sınavlarını kazanan Ayça Yılmaz, ortaokula Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında devam etmiştir. Konservatuvarın ilk beş yılını Yrd. Doç. Diler Argat’la daha sonra ise Prof. Binnur Ekber ile devam ettirmiştir. Lisans eğitiminin üçüncü sınıfını Floransa’da ‘’Conservatorio di Musica Luigi Cherubini’’de geçirmiş, burada Prof. Stefano Ranieri ve Prof. Su Cin Yang solo piyano, Prof. Leonardo de Lisi ve Prof. Antonella Bellettini ile şan eşlik çalışmıştır. Bu sürede piano duo olarak katıldığı yarışmalarda Milano’da ‘’Secondo Concorso Nazionale di Musica da Camera per Giovani Artisti’’ yarışmasında birincilik, Floransa’da ‘’Premio Crescendo 2016’’ yarışmasında ise üçüncülük almıştır.
2017 yılında mezun olan Ayça Yılmaz, yüksek lisans çalışmalarına Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında Prof. Binnur Ekber ile devam etmektedir.