İlknur Özcan Andersen & Naile Ahmedova, Anlatımlı Keman ve Piyano Resitali

İlknur Özcan Andersen & Naile Ahmedova
Anlatımlı Keman ve Piyano Resitali
22 Ocak 2020 Çarşamba 20.00

İlknur Özcan Andersen ve Naile Ahmedova, Svendsen, Bartok, Sviridov, Brahms ve Monti’nin keman ve piyano için bestelenmiş eserlerinin anlatımlı bir şekilde sunulacağı özel bir program ile 22 Ocak Çarşamba akşamı Mozarthaus’a konuk oluyor.

İLKNUR ÖZCAN ANDERSEN, keman
NAİLE AHMEDOVA, piyano


PROGRAM

JOHAN SVENDSEN
Romance Sol Majör Op. 26

BELA BARTOK
Keman ve Piyano için 6 Romen Dansı

I. Allegro moderato
II. Allegro
III. Andante
IV. Molto moderato
V. Allegro
VI. Allegro

GEORGY SVIRIDOV
The Snowstorm
Waltz
Romance

JOHANNES BRAHMS
Macar Dansları
No.4
No.5

V. MONTI
Czardas

* Program Süresi; yaklalaşık 50 dk.İLKNUR ÖZCAN ANDERSEN, keman
Keman eğitimine Ankara Devlet Konservatuvarında başladı. Yüksek onur belgesi ile Bilkent Üniversitesi Müzik ve sahne san. bölümünden mezun oldu.1999 yılında Ohio Üniversitesinden almış olduğu asistanlık bursu ile Amerika ya gitti. Akademik eğitiminin yanında , çeşitli orkestralarda (West Virginia,,Ohio Valley,Parkersburg,Huntington senfoni vs.) orkestra üyesi ve baş kemancı olarak çalıştı. Amerika da bulunduğu süre içinde oda müziği ve solo konserler verdi. 2001 yılında üniversiteden performans dalında yüksek lisans diploması aldı. 2003-2004 tarihleri arasında Norveç te Sedici kuartet in üyesi oldu.Çeşitli oda müzüği ve Jazz konserleri yanında TV programlarına katıldı.Aynı yıl Bergen Kultur skole de keman öğretmenliği yaptı,Oper Vest in Bergen keman üyesi oldu. İlknur Özcan Andersen şu an Oslo Kammer Orkester’de çalışmakta ve Oslo Kjelsås müzik okulunda ders vermektedir. Bunun yanı sıra solo resital ve konserler vermektedir. 2014 haziran ayında,Norveç Bergen kentinde düzenlenen Grieg in Bergen müzik festivaline davet edilmiş 2 resital vermiştir.
İlknur Özcan Andersen aynı zamanda sertifikalı Suzuki keman eğitmeni ve Türkiye ve Avrupa Suzuki derneğinin üyesidir.

NAİLE AHMEDOVA, piyano

AZERBAYCAN Uzeyir HACİBEYOV adına Bakü Müzik Akademisi Piyano Bölümün den solist piyanist,korrepetitör,orkestra sanatçısı ve piyano eğitmeni olarak başarı ile mezun oldu.Asaf Zeynallı adına Bakü Devlet Müzik kolejinde piyano eğitmeni ve korrepetitör olarak çalıştı. 1994-1998 yılları Türkiye Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet konservatuvarında Prof.Viktor Pikayzen ve Prof.Erol Gömürgen sınıfında çalıştı. Sanatçı 1998 yılından bu yana ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİNDE piyanist olarak çalışmaktatdır.
Naile Ahmedova, Münih ve Cenevre de yapılan Uluslararası piyano yarışmasında çeşitli ödülleri bulunmaktatdır. Sanatçı ayrıca yurt içi ve yurt dışında çeşitli Festival ve Konserlerde solist piyanist ve korrepetitör olarak yer almıştır.