Hande Ulutaş & Hacer Özlü Viyolonsel ve Kontrabas Resitali

Hande Ulutaş & Hacer Özlü
Viyolonsel ve Kontrabas Resitali
25 Ocak 2020 Cumartesi, 20.00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçılarından Hande Ulutaş ve Hacer Özlü Telemann’dan Shostakovich’e uzanan zengin bir program ile Mozarthaus’ta 25 Ocak akşamı müzikseverler ile buluşacaklar.

HANDE ULUTAŞ, viyolonsel
HACER ÖZLÜ, kontrbas

PROGRAM

G. P. TELEMANN
Kanonik Sonatlar, No.1, TWV 40:118, Sol Major
I. Vivace
IIAdagio
III. Allegro

D. SHOSTAKOVICH
Prelude

DANIEL van GOENS
Scherzo, Op.12

G. BOTTESINI
Allegro Capriccio, mi minör

G. A. ROSSINI
Viyolonsel ve Kontrbas için Duetto, Re majör
I. Allegro
II. Andante molto
III. Allegro zingarese

HANDE ULUTAŞ, viyolonsel

Sanatçı müzik hayatına 1979 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konservatuvarı viyolonsel bölümünde başladı ortaokuldan itibaren oda müziği gruplarïnda çalmaya başladı Berlin Gençlik mūzik festivaline katıldı .Yūksek bõlūmū Hacettepe Devlet Konsevatuvarında Prof. Doğan Cangal ile tamamladı. O yaz İtalya 'da Andte Navarra 'nın master clasına katïldı. 1990 tarihinde Ankara DevletOpera orkestrasınïn sınavïnï kazanarak viyolonsel sanatçısı olarak görevine başladı. Birçok oda orkestrası ile yurtiçi ve yurtdışı turnelere katïldı.Sanatçı 2017 yılından beri CSO da görevini sūrdürmektedir.Allegra Ensemble mūzik gurubunun cello üyesidir,yurtiçi ve yurtdışında konserleri devam etmektedir.

HACER ÖZLÜ, kontrbas

1981 yılında Eskişehir'de doğdu. 1993 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kontrbas Bölümü'ne girerek Doç. Esra Gül ile çalışmalarına başladı. 2003 yılında Lisans Bölümü'nden mezun olan sanatçı, 2006 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.
Sanatçı 2000 yılında “Uluslararası Akdeniz Gençlik Orkestrası”, 2002-2003 yıllarında Almanya'da “Schleswig-Holstein Music Festival Orchesteracademie” ye katıldı. Burada Christoph Eschenbach ve Kurt Masur gibi dünyaca ünlü şefler ile çalışma fırsatı yakaladı. Yine 2003 yılında Amerika'da Richmond Üniversitesi'nde “International Society of Bassist” tarafından düzenlenen yarışmada yarı finale kaldı. 2004-2006 yılları arasında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretmenlik yaptı. 2003-2007 yılları arasında Orkestra Akademik Başkent'te çalıştı.
Hacer Özlü 2007 tarihinden bu yana Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda kontrbas sanatçısı olarak görev yapmaktadır.