Derya Bozok & Gülnara Aziz

J.S. Bach & C. Franck Gecesi
Derya Bozok & Gülnara Aziz
29 Ocak 2020 Çarşamba, 20.00

Derya Bozok ve Gülnara Aziz, Johann Sebastian Bach’ın 2 numaralı re minör Keman Partita’sını ve Cesar Franck’ın La Majör keman ve piyano sonatını, 29 Ocak Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta yorumluyacaklar.

DERYA BOZOK, keman
GÜLNARA AZİZ, piyano


Resital Programı :

J. S. BACH | Keman Partitası No.2, BWV 1004, re minör

I. Allemande
II. Courante
III. Sarabande
IV. Gigue
V. Chaconne

C. FRANCK | Keman ve Piyano Sonatı , La Majör

I. Allegretto ben moderato
II. Allegro
III. Recitativo-Fantasia: Ben moderato
IV. Allegretto poco mosso


DERYA BOZOK, keman

1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvarının sınavını kazanarak Prof. İlhan Baran ile solfej, Prof Reyyan Yücelen Başaran, Istvan Nemeth, Prof.Murat Tamer ile keman öğrenerek 1991 yılında yüksek kısımdan okul üçüncüsü olarak mezun olmuştur.Aynı yıl temmuz ayında Fransa'da gerçekleşen Orchestre des jeunes de la Mediterranee'nin sınavını kazanarak Maestro Michel Tabachnik ile çalışarak İtalya,İsrail,Mısır,Türkiye ve Fransa'da birçok festivallere katıldı.Eylül ayında H.Ü.Devlet Konservatuvarının yüksek lisans sınavını kazanarak 1991-1993 yıllarında Server Ganiev,1993-1995 yıllarında Victor Pikaizen ile çalışarak okulun ilk yüksek lisans keman dalı mezunu oldu. Oda müziği dalını çok önemseyen sanatçı, 1993-1994 yıllarında Kamer Kuartetin 1. Kemancılığını, 2004-2008 yıllarında Akdeniz Kuartetin 2. Kemancılığını, 2014'ten beri Bozok Kuartetin 2. Kemancılığını yapmaktadır ve bu gruplarla yurtiçi ve yurtdışında birçok konserler gerçekleştirmiştir. 1998-2010 yılları arasında İsviçre'de Lozan Sinfonietta Orkestrasında birçok konser ve Operalarda 2. Keman grup şefliği yapmıştır. 2010-2014 yıllarında Cem Mansurun kurduğu Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrasında 2. Keman ve Viola gruplarını çalıştırarak yurtiçi ve yurtdışındaki konserlerde Orkestracı olmak adına konservatuvar öğrencilerinin önemli tecrübeler kazanmalarına yardım etmiştir. Sanatçı 1991 yılından beri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının 1. Keman grubunda görevini sürdürmektedir.

GÜLNARA AZİZ, piyano

Özbekistan’da doğdu. İlk müzik derslerini babası Fattah Nazarov’dan aldı. Eğitimine Moskova Devlet Konservatuvarı’na bağlı Merkez Müzik Okulu’nda devam etti. 11 yaşında Veronika Dudarova yönetimindeki senfoni orkestrası ile Fattah Nazarov’un Piyano Konçertosu’nu Kremlin Sarayı’nda seslendirdi. Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda mezun oldu ve aynı okulda doktorasını Prof. Alexey Nasedkin’le sürdürdü. Konservatuvardayken Yury Bashmet, Mishail Pletnev gibi ünlü sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı.1979 yılından itibaren Özbekistan’da öğretim görevlisi olarak çalıştı. Çeşitli resitaller verdi, senfoni orkestraları eşliğinde Bach, Mozart, Beethoven, Rahmaninov, Prokofyev gibi bestecilerin eserlerini seslendirdi, radyo kayıtları yaptı.1979-1985 yılları arasından Özbekistan Devlet Filarmonisi’nin solist oldu. Aynı zamanında Taşkent Devlet Konservatuvarı’nda doçent olarak çalıştı. Moskova, Ukrayna, Bulgaristan, Gürcistan, Macaristan gibi ülkelerde turneler gerçekleştirdi.1994-2016 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak yer aldı.2016 yılından itibaren, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda çalgı bölümünde öğretim görevini profesör olarak sürdüren Gülnara AZİZ’ın öğrencileri, uluslararası yarışmalarda ödüller kazanmıştır. G.AZİZ, oda müzigi ve solo konserler vermektedir.