ILGIN SALMAN

Ilgın SALMAN


1974 yılında Ankara’da doğdu. Piyano eğitimine beş yaşında Prof. Ayşe Savaşır ile başladı. 1991 yılına kadar Savaşır ile sürdürdüğü çalışmalarını daha sonra piyanist Mehmet Okonşar ile devam ettirdi. Çalışmalarının yanında T.E.D. Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi.

1997 yılında ünlü piyanist Claudio Arrau’nun öğrencisi Doç. Daniela Ballek tarafından kabul edilerek, çalışmalarına Almanya’da devam etti. Ballek ile eğitimi süresince Cladio Arrau’nun geliştirmiş olduğu piyano tekniğini öğrenme ve uygulama fırsatı buldu.

Türkiye’ye döndükten sonra İdil Biret ve Ayşegül Sarıca’nın master classlarına katıldı.

2011 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı yüksek lisans programına kabul edidi. 2013 yılında Prof. Kamerhan Turan’ın sınıfından mezun oldu.

Piyano dersleri yanında solo ve oda müziği konserleri de veren Salman, 2013 yılında piyanist Koray Okyay ile Mozarthaus’u kurdu.

Ayrıca 2017 senesinden bu yana Mavi Nota Müzik Gazetesi danışma kurulu üyeliği görevini de sürdürmektedir.

Koray Okyay

Koray OKYAY


1979 yılında Ankara’da doğdu. Müzik çalışmalarına onüç yaşında Kemal Eroğlu ile başladı.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sanat Dalı’na kabul edilerek Prof. Ayşe Savaşır ile lisans eğitimine başladı. Savaşır’ın emekliliğinin ardından çalışmalarını Doç. Hacıbaba Adiloğlu ile sürdüren Okyay , 2003 yılında lisans programından onur derecesi ile mezun oldu.

Akademik piyano eğitimine 2010 yılında katıldığı Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalında Prof. Kamerhan Turan ile devam eden Okyay, 2013 yılında piyano yüksek lisans programını tamamladı.

Piyano dersleri yanında solo ve oda müziği konserleri de veren Okyay, 2013 yılında Ilgın Salman ile Mozarthaus’u kurdu.