GİZEM SÖZERİ | KONTRBAS RESİTALİ

GİZEM SÖZERİ
KONTRBAS RESİTALİ
15 Kasım 2017 Çarşamba, 20.00

Son dönemde elde ettiği ulusal ve uluslararası başarılarla adından söz ettiren genç kontrbas sanatçısı Gizem Sözeri, Barok Dönem’den günümüze uzanan zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

Sanatçıya yeni neslin başarılı piyanistlerinden Kenan Tatlıcı eşlik edecek.

Gizem Sözeri, kontrbas
Kenan Tatlıcı, piyano

Konser Programı:

Frank Proto | Carmen Fantasy
- Prelude
- Argonaisa
- Nocturne
-Micela’s Aria
- Toreador Song
- Bohemian Dance

Giovanni Bottesini | Tarantella
- Andante mosso
- Tarantella allegretto

Francois Rabbath | Trombes d’eau

Giovanni Battista Pergolesi | ‘’Sicilliana’’ From Nina
- Andantino

GİZEM SÖZERİ
2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı giriş sınavını kazanarak Doç. Burak Karaağaç ile kontrbas eğitimine başladı. 2012 Yılında Lise 1. Sınıfta ilk kez katıldığı, Çek Cumhuriyetinde düzenlenen 12. Uluslararası Kontrabas Yarışması’nda 1. Kategori de 3.lük ödülünü kazandı. 2013 Polonya Uluslararası Kontrbas Yarışması 3.lük ödülü, 2014 Slovakya Uluslararası Kontrbas Yarışması 2. Kategori 2.lik ödülü, 2014 Polonya Uluslararası Kontrbas Yarışması 2. Kategori 1.lik ödülü, 2014 Çek Cumhuriyeti Uluslararası Simandl Kontrbas yarışması 1.lik ödülü, 2014 Çek Cumhuriyeti Uluslararası Kontrbas yarışmasında 4 yılda bir verilen Simandl Özel Ödülü, 2014 Hollanda Amsterdam Uluslararası Kontrbas yarışması 1.lik ödülünü de kazanarak alanında haklı bir uluslararası üne kavuştu. Yurt içi ve yurt dışı basınında da hakkında çıkan haberlerde büyük övgüler aldı.

Kontrbas eğitimi süresince Rinat İbragimov, Thomas Martin, Klaus Trumpf, Thierry Barbe, Miloslav Gajdos, David Murray, Bugoslaw Furtok, Eric Hansen, Miloslav Jelinek, Irena Olkiewicz, Einars Upatnieks, Gunars Upatnieks, Martin Sranko, Panu Parssinen, Jan Krigovsky, Mette Hanskov, Adam Bogacki, Waldemar Tamowski, Yi Song, Sonia Ray, Czeslaw Zabek, Jakub Olejnik’in Ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Başkent Üniversitesi Oda Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile düzenli konser programlarında yer alan Gizem Sözeri, aynı zamanda Ankara Bas Quartet üyelerindendir.

2016 yılındaki H.Ü Ankara Devlet Konservatuarı Genç Yıldızlar seçmelerini kazanarak H.Ü Senfoni Orkestrası ile solist olarak konser verdi, ayrıca yurt içi ve yurt dışında çok sayıda resital verdi. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Lisans 4. Sınıf öğrencisi olarak, Doç. Burak Karaağaç ile kontrbas çalışmalarına devam etmektedir.

KENAN TATLICI
2010 yılında İtalya ‘da düzenlenen “Euterpe” ve “Pietro Argento” Piyano Yarışmaları’nda “İkincilik Ödülü” sahibi olan B. Kenan Tatlıcı, 2000-2007 yılları arasında, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Binnur Ekber ile çalıştı. Daha sonrasında eğitimine Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Yury Martynov ile devam ederek, 2015 yılında aynı kurumdan başarı ile mezun oldu. Moskova’daki eğitim süresince, 2. Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması “İkincilik Ödülü” ve 2. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Yarışması “ Jüri Özel Ödülü” kazanmış olup, Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı RachmaninovKüçük Salon- Beyaz Salon, Moskova Yamaha Center, Moskova IFTAN Konser Salonu, Saint-Petersburg Teknik Üniversitesi Beyaz Salonu, Gioia del Colle Rossini Tiyatrosu (Bari/İtalya), Amman Hussein Kültür Merkezi (Ürdün), Amman Kraliyet Konser Salonu(Ürdün), İKSEV Konser Salonu (İzmir), TRT İstanbul Radyo Evi (Türkiye) Hacettepe Üniversitesi M Salonu (Ankara) gibi merkezlerde düzenlenen konserlerde yer aldı.

Şimdiye kadar beraber sahne aldığı müzisyenler ve topluluklar arasında, Cihat Aşkın, Onur Özkaya, İrina Nikotina, Angela Ahıskal, Burak Tüzün, Nikolay Pronin, Ayako Tanabe ve Hacettepe Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası gösterilebilir. Bunların yanısıra, pek çok ustalık sınıfına aktif olarak katılan Kenan Tatlıcı’nın çalıştığı isimler arasında, Lilya Zilberstein, Sergey Schepkin, İdil Biret, Gülsin Onay, Mauricio Vallina, Muza Rubazkyte, Sergey Kudryakov gibi piyanistler bulunmaktadır. Günümüzde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda “sanatta yeterlik” eğitimine devam eden Tatlıcı, 2016 yılı itibariyle “ÇEV Harika Yetenekler Projesi” tarafından desteklenip, yurtiçi ve yurtdışındaki konserlerine devam etmektedir.

“Kenan Tatlıcı, yeni müzik sahnelerimizde uzun soluklu bir kariyer yapacak bütün gerekli unsurlara sahip çok yetenekli bir piyanist.” Mauricio Vallina

“Kenan Tatlıcı, büyük virtüöziteye ve piyano repertuvarına ciddi bir bakış açısına sahip çok yetenekli bir piyanist.” Lilya Zilberstein