KARIŞIK KASET

KARIŞIK KASET
9 Şubat 2019 Cumartesi, 20.00

Tenor Veysel Barış Yanç, bariton Arda Aktar, bariton Cem Beran Sertkaya ve piyanist Hande Uçar müzikaller, napolitenler ve popüler melodilerin özgün düzenlemelerinden oluşan keyifli bir program ile 9 Şubat akşamı Mozarthaus’ta sanatseverler ile buluşacaklar.

VEYSEL BARIŞ YANÇ, tenor
ARDA AKTAR, bariton
CEM BERAN SERTKAYA, bariton
HANDEUÇAR, piyano


* Program Süresi: yaklaşık 60 dakika

VEYSEL BARIŞ YANÇ, tenor
1980 yılında Gaziantep'te dünyaya geldi. Müziğe Ankara'da Prof.Dr. Muzaffer Arkan'ın çocuk korosunda başladı. 1996 yılında H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarı Opera/Şan bölümünü kazandı. 1999 yılında henüz öğrenci iken Ankara Devlet Opera ve Balesinde çalışmaya başladı. 2002 yılında 7 yıllık konservatuvar eğitiminden 1 yıl sınıf atlayarak mezun oldu. Ankara Operasında 10 yıl görev yaptıktan sonra kuruluş aşamasında Samsun Devlet Opera ve Balesine katıldı. Samsun görevi sırasında evrensel sanatın kitlelerle buluşması adına, neredeyse tüm karadeniz ve doğu anadolu illerine düzenlenen turnelerde görev aldı. Uluslararası İstanbul ve Aspendos festivallerinin yanı sıra Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin, Samsun Devlet operalarında , Eskişehir Opera festivalinde başrol solist olarak sahneye çıktı. Devlet Senfoni orkestralarıyla çok sayıda konser verdi. Sanatçı halen Ankara Devlet Opera ve Balesinde solist sanatçı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

ARDA AKTAR, bariton
1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Şan Opera Bölümü'nü kazanarak Gülşen Kocaay ile eğitiminde başladı. 1997 yılına kadar eğitimini sürdüren sanatçı, daha sonra Almanya'nın Frankfurt kentinde bulunan Frankfurt Müzik ve Sahne Sanatları Yüksekokulu'nda (Frankfurt Hochschule für Musik und Darstellende Kunst) Şan ve Opera eğitimini Prof. Karl Markus ile 2001 yılına kadar sürdürdü. 1999 ve 2000 yıllarında Ağrı'da gerçekleşen 'Ağrı Dağı Efsanesi' adlı yapıtta Mahmut Han rolünü seslendirdi. 2000 yılında Hollanda'nın Doordrecht kentinde düzenlenen 'Belcanto Festivali'nde birçok konserler verdi ve G. Donizetti'nin 'Viva la Mamma' adlı operasında 'Procolo' rolünü Gabriele Bellini yönetiminde seslendirdi. 2002 yılından itibaren Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde çalışmaya başladı. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin ve Samsun Operaları'nda çeşitli yapıtlar seslendirdi. Bunların arasında 'Figaro'nun Düğünü', 'Şen Dul', 'Deidemia', 'La Boheme', 'Manon Lescaut', 'Cosi fan Tutte', 'Viva la Mamma', 'Carmen', 'Zaide', 'Yarasa', 'Madama Butterfly' ve 'Tannhauser'i sayabiliriz.Ayrıca Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 'Carmina Burana' ve Bursa Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 'Çanakkale Oratoryosu'nu seslendirdi. Lied repertuvarına da ilgi duyan Arda Aktar, Ankara'da birçok lied konseri yaptı. R. Schumann'ın 'Dichterliebe' ve G. Mahler'in 'Lieder eines fahrenden Gesellen´ yapıtlarını seslendirmiştir.

CEM BERAN SERTKAYA, baritone
1981 yilinda Ankara'da dogdu.2003 yilinda Bilkent Unv. Muzik ve Sahne sanatlari Fak. mezun oldu.2004 yilinda profesyonel muzik kariyerine Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde basladi,Istanbul,Antalya veIzmir Opera sahnelerinde ve bircok Orkestra salonunda sahne alma firsati buldu.2010 yilinda Savonlinna Musik Akademisine davet edildi,burada unlu bariton Tom Krause'den iki hafta suren bir Masterclass egitimi aldi. 2012 yilinda Haziran Opera Festivali icin Aspen Music School(Colorado,ABD)'e davet edildi.Sanatci, uluslararasi debusunu 2015 yilinda, Jules Massenet‘ye ait ‘Werther’ adli eser, ‘Albert’ rolu ile ‘Teatro Colon’ Arjantin’de yapmistir.

HANDE UÇAR, piyano
Hande Uçar 1990 yılında Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine 1996 yılında Aylin Özuğur ile başladı. 1998’de Bilkent Üniversitesi Erken Müzik Eğitimi Programı’na katılan Hande Uçar, 2001 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu, piyano bölümüne kabul edildi ve 2004 yılında buradan birincilik derecesiyle mezun oldu. Mayıs 2004’te, Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü’nün düzenlediği 7.Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması’nda üçüncülük ödülü kazandı. 2007 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Aynı yılın haziran ayında düzenlenen Onay Sanat Genç Yetenekler Güzellemesi’nde finalist oldu. 2007 yılında girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde piyano çalışmalarını önce Aylin Özuğur, daha sonra da Gamze Kırtıl ile sürdürdü. Lise ve lisans eğitimi esnasında Andreé Sommer ile solfej, deşifraj ve eşlik çalışmaları yaptı. Aralık 2008’de şef Orhun Orhon yönetimindeki Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile L.v. Beethoven’ın 3. Piyano Konçertosu’nu yorumladı. 2009 Eklisia Yaz Müzik Okulu’nda Gülsin Onay, Emre Elivar, Aleksandar Madzar ve Mischa Dacic ile çalışma fırsatı buldu. Aynı zamanda Robert Roux, Walter Groppenberger, Martin Berkofsky, Hüseyin Sermet, Diane Andersen ve İdil Biret’in masterclass çalışmalarına aktif olarak katıldı. Lisans üçüncü sınıftan itibaren Prof. Ersin Onay ile çalışmaya başladı. Bu süre boyunca Stiliana Stavreva, Emre Şen, Cem Akçora, Elena Gnezdilova ve Gamze Kırtıl ile oda müziği çalışmaları yapmaya devam etti. 2013 yılının Mayıs ayında, şef Işın Metin yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde F. Liszt'in "Totentanz" adlı eserini icra etti. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Prof. Ersin Onay'la sürdürdüğü yüksek lisans eğitimini 2013 yılında tamamlamıştır. Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde korrepetitör olarak görevini sürdürmektedir.