CANSU NAZ ERİŞ PİYANO RESİTALİ

GENÇ YILDIZLAR KONSERLERİ SERİSİ
CANSU NAZ ERİŞ PİYANO RESİTALİ
23 Şubat 2019 Cumartesi, 20.00

Ulusal ve uluslararası yarışmalardan aldığı ödüllerle adından söz ettiren genç kuşağın başarılı piyanistlerinden Cansu Naz Eriş zengin bir program ile 23 Şubat Cumartesi akşamı Mozarthaus’ta sanatseverler ile buluşacak.


PROGRAM

J. S. BACH | Prelüd & Füg, Do Majör, BWV 846

L. van BEETHOVEN | Sonat Op.13 No.8 “Pathetique”, do minör

I. Grave - Allegro di molto e con brio
II. Adagio cantabile
III. Rondo. Allegro

F. CHOPIN | Etüd Op.25, No.2

P.I. TCHAIKOVSKY | Mevsimler Op.37a, Haziran

S. RACHMANINOFF | Prelüd Op.23 No.5, sol minör

F. SAY | Ses Op.40bCANSU NAZ ERİŞ, piyano

19 Mayıs 2004’te İstanbul’da doğan Cansu Naz ERİŞ beş buçuk yaşında piyano çalmaya başladı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Piyano Bölümüne kabul edildi ve Prof. Dr. Sibel ATAL DEVRİM ile çalışmaya başladı.

Cansu Naz Eriş, 2014’te İstanbul’da düzenlenmiş olan 9. Uluslararası Pera Piyano yarışması’nda, kendi yaş kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. Ayrıca, aynı yarışmada “En İyi Türk Eseri Yorum” ödülünü de kazandı. 20 Nisan 2014’te İstanbul’da Cemal Reşit REY konser salonunda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarını temsil etmek üzere seçilen öğrencilerle İslam Manafov’un yürüttüğü “Çocuklar ve Gençler ile Müziğe Yolculuk” projesi kapsamındaki konserde yer aldı.

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü “Genç Piyanistler Konseri”nde performans sergiledi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümü bünyesinde düzenlenen konserlerde yer aldı. Ayrıca Marmara Üniversitesi “Sanat Günleri”, Büyükçekmece Belediyesi “Piyano Günleri”, Beykent Üniversitesi Açılış Konserlerinde, Mozarteum Üniversitesi Yaz Akademisi kapanış konserinde yer aldı. Ağustos 2016’da ve Ağustos 2018’de Salzburg’da Mozarteum Üniversitesi’nde Prof. Andreas Weber’in, Aralık 2016 ve Şubat 2017’de Gülsin Onay’ın ve Mayıs 2017’de Aldo Ragone’nin ustalık sınıfına aktif olarak katıldı.

Ocak 2017’de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın Genç Solist sınavında başarılı olarak 21 Nisan 2017’de şef Işın Metin yönetiminde orkestra ile beraber J. Haydn’ın re Majör piyano konçertosunu seslendirdi. Ayrıca Mayıs 2017’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın yaş ve branş ayrımı olmadan tüm konservatuvar öğrencileri arasından yaptığı seçmelerde başarılı olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile beraber şef Ramiz Malik Aslanov yönetiminde solist olarak konçerto seslendirme hakkını kazandı ve Aralık 2018’de Cemal Reşit Rey’de gerçekleşen konserde F.Mendelssohn’un 2. Piyano konçertosunu seslendirdi.

Haziran 2017’de “ArsKosova Müzik” yarışmasında 100 tam puan ile “Absolut 1.”lik ödülünü aldı. 2017 yılı Aralık ayında katıldığı “Viyana Golden Key” Beste yarışmasında “İnşaat” isimli piyano trio bestesi ikincilik ödülüne layık görüldü. 3 Ağustos 2018’de Viyana’da Ehrbar Salonunda keman sanatçısı Serim Galip ve çello sanatçısı Konstantin Schöner ile beraber ödül alan bestesini seslendirdi.

2018 yılı içinde 15 Şubat’ta TOBAV’ın desteği ile İzmir Müziksev’de, 3 Mart’ta Ankara Mozarthaus’da “Genç Yetenekler Konser”leri kapsamında ve 11 Mart’ta Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nde baroktan günümüze eserler içeren resitaller verdi.

ÇEV Sanat’ın 25 – 27 Haziran 2018’de İstanbul’da yaptığı seçmelerde başarılı olarak GençYetenekler projesine kabul edilmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Lisesi 9. sınıf öğrencisi olarak Prof. Dr. Sibel ATAL DEVRİM ile piyano eğitimine devam etmektedir.aktadır.